Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak fizetésből, albérletben...

Csak fizetésből, albérletben élve, egyedülálló nőként hogyan lehet saját lakást venni?

Figyelt kérdés
Ti, más hogy csináljátok? Hogy csináltátok?
2020. aug. 11. 05:34
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

"200at félre raksz havonta 3 év alatt, kozel 7 millió. Az milyen lakás önereje? És még jön a közjegyző, értékbecslö, bank ktg-e, ügyvéd, adó."


Semmilyent, ha Budapestet vesszük legalább 23 millió egy kisebb panel. Támogatott, hosszú lejáratú lakáshitelt használt lakásra tudtommal max 10 milliót adnak, tehát, ha ilyet szeretnél, akkor legalább 13 milliónak, illetve egyéb költségek és nem utolsósorban legalább 6 havi részlet és megélhetés pénzed kell, hogy legyen. Ha van 15 milliód, akkor már belevághatsz. Nekem azt javasolták, hogy alapítsak családot, de amilyen példákat látok körülöttem, inkább kihagyom a lehetőséget.

2020. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

21. Na ja, meg olyat is kéne találni, akire lehet számítani.


Amúgy igen, külvárosban panelek 23 tól vannak.

2020. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha önerőből akarsz lakást, ahhoz havi kb. nettó 600-800 ezret kéne megkeresned, abból tudsz félre tenni, de átlagos keresetből, ami max. 200-300 ezer úgy hogy kilóg mellette a beled úgy nem lesz semmid, mert mire valamit is félre tennél meghalsz a kimerültségtől, vagy beteggé válsz, ennyi. A gazdagoké az élet, nem a szegényeké, a családalapítás is luxus dolognak számít már. Hiába van babaváró xarság, meg csók, ha egyikőtök kiesik a munkából éhezni fogtok és a részleteket ugyan úgy fizetni kell, főleg akkor van cumi, ha megkapjátok a kezdő pénzt és a hölgy nem tud teherbe esni, ilyen is van. Ha meg nem mész hitelre, akkor meg gürizhetsz 60-70 éve korodig és akkor is tán egy vidéki lepukkant xarra lesz csak pénzed, mert időarányosan nő a lakások ára, sosem fogsz összegyűjteni ennyit, hogy tudjál venni egy normális lakást. ez direkt van így, hogy akik lakássokkal rendelkeznek és kiadnak lakásokat azok járjanak jól, mert ha az emberek nem tudnak lakást venni, kénytelenek bérelni.
2020. aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

Egyetem utan 3.5 evig egy bankban dolgoztam, masodallasban pedig weboldalakat designoltam. A mellekallasbol felre tudtam tenni kb. 1.5 milliot, ami az onerom lett 2008-ban egy kis budapesti lakashoz.


Utana meg 4 evig tovabb vittem a masodallast, mert pont akkor zuhantak be a CHF hitelek, amit en is megszivtam.


2015-ben kaptam egy jo nagy bonuszt es abbol visszafizettem az osszes fennallo hitelt.


Sokat kellett ehhez tanulni es dolgozni is, evekig 12-16 oranyi napi meloval.

2020. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
45%

Nem kötelező a saját lakás és nem is alapjog.


"ez direkt van így, hogy akik lakássokkal rendelkeznek és kiadnak lakásokat azok járjanak jól, mert ha az emberek nem tudnak lakást venni, kénytelenek bérelni."


Baromi jól jár azzal, hogy cserébe bármikor lelakhatják az ingatlanját, otthagyhatnak neki egy hatalmas rezsitartozást a kedves bérlők vagy ép elromlik valami (pl. bojler) és neki kell kicseréltetnie, saját költségen. Egy állampapírból több pénzt tudna kivenni, kisebb kockázattal, ha az ingatlanra fordított tőkéjét inkább befektetné.

2020. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

"Egy állampapírból több pénzt tudna kivenni, kisebb kockázattal, ha az ingatlanra fordított tőkéjét inkább befektetné."


Számolgassunk csak:

Van 30 milliód, amiből lakást veszel, kiadod mondjuk 150e + rezsiért, ha legálba tolod a 150e-ből befizeted a 16%-át Viktoréknak, és marad tisztán, éves szinten nagyjából 1.500.000. Ugyan meséld már el nekem, hogy melyik állampapírnak van évi 5%-os kamata úgy, hogy nem kell lekötnöd mondjuk 5 évre?

2020. aug. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
50%
#26 Nem jol szamolsz. A lakas kiadas koltsegszamitas nem igy mukodik. Keress ra kalkulatorra, csinaltak rengeteg excel tablat, hogyan kell egy x mft erteku x nm lakasnal szamolni a kiadasokkal nm ar (berleti dij) fuggvenyeben.
2020. aug. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

"#26 Nem jol szamolsz."


Nem a kérdésre válaszolsz, akkor még egyszer:


Mutass olyan állampapírt, ami évente (évente, nem 3 vagy 5 év alatt!) 3%, vagy afeletti hasznot hoz úgy, hogy bármikor nyereséggel kiszállsz belőle!


És, hozzáteszem, hogy akik a lakáskiadásból nyerészkednek, 2018, vagy azelőtt vették a lakást, összehasonlításképpen 2020-ban, egy 23 milliós lakás, 2018-ban 12-13 millió ft volt.


Én elhiszem, hogy sajnálod az ingatlanokat kiadókat, de bizony nem szerelemből csinálják és főként nem fizetnek rá, bárhogy is próbálod ezt bizonygatni.

2020. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Nem is szerettem volna valaszolni a kerdesedre, nem nekem tetted fel csak hozzafuztem hogy rosszak a becsleseid. Egy lakas soha nem fog 3-5%-os hozammal mukodni Budapesten. Nem relevans a kerdesed az allampapir hozamaval kapcsolatban, a kerdes alatt kialakult diskurzus folyaman. Csupan erre celoztam elozo hozzaszolasommal.
2020. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Egyebkent en is berlo vagyok, nem sajnalom az ingatlanokat kiadokat csap probalok objektiv maradni.
2020. aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!