Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak fizetésből, albérletben...

Csak fizetésből, albérletben élve, egyedülálló nőként hogyan lehet saját lakást venni?

Figyelt kérdés
Ti, más hogy csináljátok? Hogy csináltátok?
2020. aug. 11. 05:34
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

"csak hozzafuztem hogy rosszak a becsleseid. Egy lakas soha nem fog 3-5%-os hozammal mukodni Budapesten."


Ülj le, egyes és tanulj meg számolni.

2020. aug. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
56%
😃😃 Tiipikus. Javaslok egy kis kozgazt es google how to-t. 😊
2020. aug. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
70%
Sosem értettem, hogy ezek az ülj le egyes macskakörmös tagok, honnan gondolják hogy az illető éppen áll vagy fekszik...
2020. aug. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
53%
Az okoskodás az megy, de konkrét számokat nem prezentál a sok megmondó. Ja a kalkulátor, azt meg dugjátok fel, de jó mélyen.
2020. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
😃😃 Ha kinyomtatod, kivitelezheto. Addig ez is csak okoskodas. 😃
2020. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Mi a gond a havi 150.000 bérleti díj levezetéssel?

Milyen ktg-ei vannak a közjegyzőnél szerződött lalkáskiadásnak?

2020. aug. 12. 08:50
 37/45 A kérdező kommentje:
1.5 milliós önerőből sajnos most a ktg-ek egy részére elég. ;(
2020. aug. 12. 08:51
 38/45 anonim ***** válasza:
Amortizáció, javítások (nyilván nem 100%, hogy tönkremegy valami vagy tróger a bérlő és átver/kárt okoz, de sosem lehet tudni biztosra), üresjárat két kiadás között stb.
2020. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit elkanyarodtunk a témától. Albérletezés a bérlőknek szerintem nem éri meg, max. egy olcsó hostel én inkább oda mennék ha úgy alakulna. Vicc, hogy 150-160 ezer vagy még ennél is több egy patkány lyuk lakás 1 hóra és nem elég hogy gürizhetsz mellette még takarítsad is valami élősködőnek a lakását. Akinek meg ennyi pénze van,nem tudom megérteni miért sír? Abból a bérleti díjból fizethetnéd a lakás törlesztő részletét és lenne a neveden egy saját lakásod, amit magának fizeted és nem másik embernek a zsebét tömöd. nem gondolkozik senki sem. Kérdező, te is ha albérletben vagy és nem csak egy szobát bérelsz hanem lakást, egyedül akkor miért nem lakásba ölöd a havi bérleti díjat a sajátodra? Sose mennék albérletbe főleg Mo.-on, csak ha lenne lehetőségem, jó pénzért nyugaton dolgozni akkor fizetnék valami lakhatást, de ott is úgy éri meg, ha a cég biztosít valamit kis pénzért vagy valami olcsó Hostel, mert csak így lehet spórolni, ha nincs sok jövedelmed, albizgatással, rongyrázással sosem lesz semmi.
2020. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

"Abból a bérleti díjból fizethetnéd a lakás törlesztő részletét és lenne a neveden egy saját lakásod, amit magának fizeted és nem másik embernek a zsebét tömöd. nem gondolkozik senki sem. Kérdező, te is ha albérletben vagy és nem csak egy szobát bérelsz hanem lakást, egyedül akkor miért nem lakásba ölöd a havi bérleti díjat a sajátodra?"


Ha elolvasod elölről és ez tudom, egy olyannak akinek az ölébe hullottak dolgok újdonság (ez jön le az írásodból), de bizony egy lakáshitelhez is önerő kell. Azt 2008 előttről ismerjük, ha boldog boldogtalan önerő nélkül hitelt kap, hová vezet.


Egy szónak is száz a vége, sokan azért nem vesznek lakást, mert ezekből a fizukból bizony a 30%-ot is nehéz megtakarítani. Ha visszaolvasol valahol levezettem, így nem koptatom feleslegesen a billentyűzetet.

2020. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!