Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak fizetésből, albérletben...

Csak fizetésből, albérletben élve, egyedülálló nőként hogyan lehet saját lakást venni?

Figyelt kérdés
Ti, más hogy csináljátok? Hogy csináltátok?
2020. aug. 11. 05:34
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Tegyuk fel kis lakast akar, legyen az onero 8mft. Plusz jelenleg is lakik valahol, egy alberlet ra eso resze legyen 80 eft. Ahhoz hogy te ~5 ev alatt osszeszedj 8 millio onerot, havi 130 eft-ot kell az onerore felretenni, plusz 80 a sajat lakhatasod. Azaz osszesen 5 ev alatt 13 milliot kell kicsengetned ahhoz, hogy utana 15 evre eladositsd magad. Ehhez kell egy legalabb 300 nettos fizu, (minimal eletmod mellett), de inkabb 400 ha elni is akarsz. A teljes lakossag toredeke keresi meg ezt a penzt. Ezert nem hitelt fizetnek hanem alberletet.

Fura hogy ezt barkinek is magyarazni kell. Nem a hiteltorlesztes hanem az alberletben lakas es kozben az onero osszeszedese a gond sokaknal. Egy lakashitelt 250 nettos fizubol is ki lehet fizetni.

2020. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
14%
Nem kaptam én semmit, nem tudom mit ítélkezel? Nekem nincs lakásom, maradtam szülői lakásban, mert nem voltam hajlandó és nem is leszek hajlandó egy pénzes kö.csögnek pénzt fizetni, amíg élt édesanyám megbeszéltük, inkább neki adom a pénzem így családban is marad, mindenki jól jár, mint albizgatni, vagy szobácskát bérelgetni. Ha nem lesz lakásom, akkor nem lesz, már engem nem is érdekel. Nincs értelme a küzdésnek, nekem a család sem kell, ilyen áron meg főleg nem, hogy majd hitelre, hitelt vegyek fel és reggeltől, estig gürizzek, minek? Nem tudom kinek éri meg, miért nem az olcsó megoldást választják, több pénz maradna magukra, akinek nincs jó jövedelme az hiába fog kapálózni nem lesz lakása, ez van. beházasodás meg nem úgy működik, mint 200 éve, egy férfi nem akar nőt eltartani, akkor inkább luxus ku.rvát fizet magának, ennyi. Nem kell albérletekben élni van más megoldás is, mert undorító árakon adják ki, nyereskedés miatt. érdekes egyébként mióta vírus van és nincs az a biznisz benne, hogy lementek az árak is, sírnak hogy nincs aki fizessen albikát, mer mindenki haza húzott a fenébe. Nah mindegy, továbbra is azt mondom aki kis keresetű az még albérletet sem tud fizetni nem hogy lakáshoz jusson. Ez van, 30-40 év és az ország a hajléktalanságról lesz híres, figyeljétek csak meg.
2020. aug. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
49%

Bocs, hogy tovább offolom a témát, de 8 éve bérlem ugyanazt a lakást, és a tulajdonos azóta még egy szöget nem invesztált a lakásba. Önköltségen cseréltem csaptelepet, javíttattam a vízmelegítőt, cseréltem sütőt, wc-tartályt, konyhaszekrényt vettem, amit itt is hagyok majd, kifestettem, gletteltem.


Cserébe nem vérszemet kapva emelget évente, hanem szolidan, de azért bőven duplát fizetek már, mint annak idején, plusz ezek a kiadások. Karbantartom a lakást, vigyázok rá.


Ő még arra sem hajlandó hogy eljöjjön a lakbérért, utalom neki, évek óta nem láttam.


Most akkor hogy is van? Ki sem merem számolni, hogy mennyit fizettem neki a 8 év alatt. Hozzáteszem a konyhában még a 40 éves linóleum van..

2020. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem írtatok szerződést? Én még egy kiégett villanykörtét sem fizettem saját zsebből az albiban, ahol élek, elromló csapot, kilincset, mindent a tulaj áll (le volt szögezve a szerződésben, hogy amit nem konkrétan én teszek tönkre direkt rongálással, azt ő állja, elvégre az ő háza). Ilyen albidíjaknál ez el is várható...
2020. dec. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor 43 as, te jó nagy hülye vagy.
2020. dec. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!