Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek a gyári...

Mi a véleményetek a gyári munkáról?

Figyelt kérdés

Jó pár évig végeztem ilyenfajta munkát egy multicégnél, illetve régebben voltam még egypár ilyen helyen, igaz pár héten belül felmondtam, de ezek voltak a legrosszabb munkáim.


Magával a munkával még nem is lenne baj egyébként. Ha nem kéne hajtani folyamatosan, és nem kötnének állandóan beléd. Itt hiába akarod elvégezni normálisan a munkádat, akkor is beléd kötnek - mert ilyen, ez is a része ennek az egésznek. Hogy beléd kötnek, megaláznak.


Kivétel nélkül mindenhol ugyanezt tapasztaltam...


2020. okt. 1. 10:27
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Én inkább akkor ülök egy recepción vagy ácsorgok egy boltba vagyonőrként, sokkal nyugisabb, mint hogy szétsz.opassák az agyamat egy gyárban lófax pénzért és még sok helyen a 3 műszakot is elkívánják. SOHA!
2020. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Hát minden munkának van hátránya. Biztonsági őröket be se jelentik rendesen, meg ott is mindig a hülyeség meg. de egy fokkal tényleg jobb. De ha lenne normális szakmátok, akkor nem lenne ilyen gondotok.
2020. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Vannak jobb cégek, akik bejelentenek, csak szerencse kell hozzá, hogy bejuss, mert ahhoz vagy új telephelyet kell hogy kapjanak, vagy ki kell hogy lépjenek és oda bekerülhetsz, vannak akik rendesen fizetik a járulékaidat, meg oda kell figyelni, szerződést adjanak és leellenőrzöd a nav-nál, vagy a nyugdíjfolyósítónál. Még mindig jobb, mint agyár
2020. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Ja vannak de kevés nagyon. Meg azért erre sem jó bárki. Ha bemegy egy elmebeteg a boltba és neki megy az eladónak neked kötelességed megfékezni. Elég sok beteg elme járkál szabadon. Lehet 20 évig dolgozol úgy hogy semmi nem történik de lehet hogy nem így lesz. Szerencse kérdése. Volt már rá példa hogy ilyen esetben a vagyonőr semmit nem tett még a hírekbe is bekerült. Szóval csak arra akarok kilyukadni nem biztos hogy mindenki alkalmas erre. Azért nem árt erősnek lenni, de mindenképpen közbe kell lépni ha gyenge vagy akkor is. Ez ilyen. Mondjuk tény hogy nyugdíjast is alkalmaznak sok helyen, mert fukar a cég. De ez rájuk is vonatkozik, ha elvállalta a melót. Az hogy mit tudna tenni az már más kérdés.
2020. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

#12

Cnc programozóként nem találok jelenleg munkát. A gyárban érdekes módon dolgoztak mellettem diplomások is, és nem is büfé szakosak. Egyszerűen az a helyzet hogy nincs munka, mert senki nem fog nettó 160-170 ezerért dolgozni ha külföldön ugyan ezért a munkáért 3-4 ezer eurókat kifizetnek.

2020. okt. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor hallom ezt, hogy a gyárakban a sorokon sok a diplomás, merthogy nem talál más munkát. Hát a valóság szerintem egyáltalán nem ez.


Ahogy említettem, jó pár évig gyárban dolgoztam, és rengeteg ember megfordult körülöttem, gyakorlatilag 3 hetente jöttek újak, illetve több száz embert sikerült megismernem ott az évek alatt.


Szó szerint csak 1 emberről tudok akinek diplomája volt! Többről nem tudok, de szinte biztos vagyok benne hogy senkinek nem volt diplomája.


Az az 1 ember is csak azért dolgozott ott, mert nyugdíjas volt :D És ugye itt nyugdíjasokat is alkalmaztak, mert annyira nem volt ember (még a vírushelyzet előtt).


Írtad utolsó, hogy dolgoznak melletted a gyárba diplomások. De meddig? Gondolom ők azért folyamatosan keresnek munkát. 3 hónap a próbaidő, tehát annyi idő alatt azért csak találnak valami mást, és akkor felmondanak..

2020. okt. 1. 14:28
 17/36 A kérdező kommentje:

Még egy kis kiegészítés:


Nem egy kis nevű gyárban dolgoztam, itt a környéken a legtöbb embert foglalkoztató és a legjobban fizető cég közé tartozott.


És akik a sorokon voltak, náluk az is ritka volt, hogy érettségijük legyen. Többük szakmunkás volt.

Akinek volt érettségije, az minőségellenőr lehetett már.

De voltak olyan csoportvezetők is (sőt a többsége), akiknek csak 8 általánosuk volt!

2020. okt. 1. 14:31
 18/36 anonim ***** válasza:
50%
Itt a gyakorin sok a kamu diplomás, magyarul büfé szakos. Na ők ezzel nyugtatják magukat hogy nem lehet munkát találni. Meg diplomával is nehéz. Nem nehéz csak normális végzettséget kellett volna szerezni. Gyárban olyan ritka a diplomás mint a fehér holló de még az érettségizett is. Már egy jó okj-s szakma is elég plusz érettségi hogy normális munkád legyen. Hát akkor egy jó diplomával hogyne lenne munkájuk. De mondom normális végzettség kell, nem valami kamu vicc.
2020. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Na igen, pont erről beszélek:


"Gyárban olyan ritka a diplomás mint a fehér holló de még az érettségizett is."


Ezt nagybetűvel kellet volna írnod!

2020. okt. 1. 15:52
 20/36 anonim ***** válasza:
91%

Gyári meló. Őszintén szólva sírva fakadnék ha olyan helyen kéne dolgoznom. Főleg a műszakos rendszerek.


Azért igyekeztem tanulni mert én ezt nem tudom csinálni.

Szellemi munkát végzek irodában.


De ha az éhhalál fenyegetne félve és sírva elvállalnám. És minel előbb keresnek mast..De egyébként...

2020. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!