Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek a gyári...

Mi a véleményetek a gyári munkáról?

Figyelt kérdés

Jó pár évig végeztem ilyenfajta munkát egy multicégnél, illetve régebben voltam még egypár ilyen helyen, igaz pár héten belül felmondtam, de ezek voltak a legrosszabb munkáim.


Magával a munkával még nem is lenne baj egyébként. Ha nem kéne hajtani folyamatosan, és nem kötnének állandóan beléd. Itt hiába akarod elvégezni normálisan a munkádat, akkor is beléd kötnek - mert ilyen, ez is a része ennek az egésznek. Hogy beléd kötnek, megaláznak.


Kivétel nélkül mindenhol ugyanezt tapasztaltam...


2020. okt. 1. 10:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
82%
Mi az, hogy normális szak? Meg normális diploma, meg normális okj? A szakmák nagy része elavult. Azt látom ami itt a gyakorin nektek a jónak számít az a programozó, meg a mérnök, meg orvos, de nem mindenki képes ezeket a szakokat elvégezni, mert ahhoz képesség kell, nincs mindenkinek. Nekem van 4 okj-m, érettségim. És? Semmit nem ér. Diszlexiával küzdök 6 éves koromóta, amit nem kezeltek, mert lexarták hogy mitől küszködök, azt mondták nem jól tanulok, meg figyeljek jobban oda. Ezzel voltam lerendezve, míg 14 éves koromban egy nyelvtanár küldött el egy vizsgálatra ahol beigazolódott a gyanú. Nem tudtam sosem mitől olvasok nehezen, mitől értelmezek szöveget nehezen és miért keverek betűket, mitől cserélődnek fel számjegyek, szavakban betűk. Hiába igyekeztem ez a probléma máig! megmaradt és lassan 40 éves leszek. Sosem voltam képes 1 kibaxott nyelvet sem megtanulni pedig kb. 20szor kezdtem bele, rengeteg ajánlott módszerrel és nem megy. Pedig nőként főleg a kommunikáció és idegen nyelv ismeretével tudnék jobb helyre bekerülni, de az istenért sem bírok 1 nyelvet sem elsajátítani, külföldre meg így 0 nyelvismerettel, 0 kapcsolattal, 0 tőkével nem vagyok bolond hogy kimenjek, hogy mondjuk angolt tanuljak, mert gyakorlatilag hajléktalanná válnék. Könnyű írogatni, hogy tanulj egyetemen mérnöknek, meg menjél tolmácsnak ha nincs kapacitása rá az embernek. Akkor marad a xar és ezt ha tetszik, ha nem le kell nyelni.
2020. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi a bajotok a gyári munkával. Gondolom nettó 180-ért dolgozni egy irodán dögleni egy székben sokkal nagyobb móka. Én gyárban dolgozok gépkezelőként nettó 400-ért és a korábban leírt hátrányok nettó hulyesegek. Szeretem a munkámát, nagyon jó a fizetés, jó a társaság és kihívás a munka. Pont.
2020. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Mi most az "Operátor" vagy "Gyártósori összeszerelő" vagy "Betanított munkás" beosztásról beszélünk, tehát a ranglétra legaljáról.


Te "Gépkezelő/beállító" vagy az majdnem olyan, mint a szakmunka.


Nálunk is voltak gépbeállítók, minőségellenőrök stb. - ez összehasonlíthatatlan az operátori munkakörrel!

2020. okt. 1. 20:33
 24/36 A kérdező kommentje:
Majd ha te is operátor lennél, nem így látnád a helyzetet.
2020. okt. 1. 20:34
 25/36 anonim ***** válasza:
Nem vagyok gépbeállító. Betanított gépkezelő vagyon.
2020. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
*vagyok
2020. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Rendben, de az sem operátor, szerintem te más jellegű munkát végzel mint amire mi gondolunk. De jogosan vagy elégedett, ha ennyire megfizetnek.
2020. okt. 1. 20:59
 28/36 anonim ***** válasza:
60%
Nem abból áll a munka, hogy két gombot kell megnyomni az tény és való. Ettől függetlenül sima betanított gépkezelői munkakörről van szó. A takarítók után mi vagyunk legalul ezzel a bérrel még így is. Egyszerűen emberi bért fizetnek nekünk, de gyári munka ez is. Csak, hogy jelezzem vannak normális gyárak is és nem mindet kell lenézni.
2020. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"Gondolom nettó 180-ért dolgozni egy irodán dögleni egy székben sokkal nagyobb móka. É"


És ha igen? Mi olyan nehéz abban hogy megértsd nem mindenkinek az S vágy álma hogy gyárban dolgozzon.

Vannak akik nem szeretik nem érzik jól magukat ott, hanem az iroda az ahol ki tudnak teljesednim miért kell azt leszólni... Ezt sose értettem.


Szuper neked hogy 400at keresel gyárban. Ha neked jó akkor jó. De ne minősítsd már le azt aki inkább irodában szeretne dolgozni mert szerintem azok se szóljak le a te élet viteledet és az hogy neked mi a jó..

2020. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
19%
Miért csak az irodán tud kiteljesedni valaki? Szerintem inkább te nem érted meg, hogy lehet szeretni a gyári munkát is és nem az iroda az isteni hely. Én irodán nem tudnék kiteljesedni így viszont igen. Te voltál aki a gyárat először leszóltad úgyhogy csak kussolj!
2020. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!