Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan spóroljak kevés fizetés...

Hogyan spóroljak kevés fizetésből? Akinek szintén kevés a fizetése, hogyan tud spórolni?

Figyelt kérdés

130000Ft és 140000Ft között szokott lenni a fizetésem.

Ebből 10.-én egyből levon a Fundamenta 22000Ft, internet 4000Ft, tv+telefon 8700Ft körül van (egy TV mivel csak anyu szokott tévézni, én a laptopon nézek mindent) kuka díj 4000Ft körül, gáz 10000-12000Ft között, víz max 2000Ft, villany most 10000Ft körül volt.

Mindig ezek az elsők.

Szórakozni egyáltalán nem szoktunk menni. Sütizni sem vagy étterembe, moziba, hasonlók.

Nagyon ritkán rendelek magamnak egy könyvet vagy valamilyen ruhaneműt, de ez tényleg nem mindennapos.

Anyunak tartozása van tehát minden hónapban levonják a fizetéséből ezáltal sejthetitek, hogy nem sokat kap.

Most például 44000Ft valahányat kapott, de nem tudta levenni a bankautomatából pedig nem egyszer próbálta. Majd beugrik az OTP-be hogy mégis mi lehet a baj mert lekérdezte az egyenleget és rajta volt, hogy felhasználható ennyi vagyis azaz összeg amit kapott szóval van rajta pénz, de mégsem tudta levenni..

Tehát sokszor csak az én fizetésemből élünk hisz az övé nem olyan sok mindenre elég plusz cigizik is.. alig várjuk a hónap végét vagyis én nagyon és bánt is ez az egész, hogy dolgozunk, de csak küszködünk..

Elkezdtem újra fogadni is mármint néha veszek tippmixet, skandináv lottót vagy hatost, hogy hátha végre nyernénk már és nem fájna a fejünk..

Akik szintén ilyen vagy rosszabb helyzetben vannak érdekelne a véleményük, tanácsuk vagy bármi.



2020. okt. 19. 16:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

Hát a szerencse játék a legkétesélyesebb és spóroláshoz nagyon nem illik. :) Nem azt mondom, h csak bukni lehet rajta, de ha értesz a tippmixhez és jó vagy benne, lehet belőle profitod, de akkor legyen egy limit, h mennyi az az összeg amit eljátszol egy hónapban.


Anyud tölti a cigijét? Fundamenta meddig van? Tv elég drága, 300 csatornát néz anyud? nálunk tv-telefon-internet együtt 5500 Ft - nektek meg 12700. lehet szolgáltatót vagy csomagot kéne változtatni.

2020. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
87%
Hasonló volt anno nálunk is a szitu, majd kiderült, hogy anyám úgy hazudott, mint a vízfolyás. Nálatok mit vonnak le a fizujából, hogy ilyen kevés marad?
2020. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Töltöttet vesz, nem ő tölti

Fundamentát most májusban kötöttem ha jól emlékszem, ez még csak az előtakarékos cucc.

Nem 12700Ft hanem 8700Ft körül szokott lenni. 9000Ft fölé sosem megy.

Bárcsak hazugság lenne.. a NAV vonja a tartozását.

2020. okt. 19. 17:17
 4/39 anonim ***** válasza:
91%

Itt csak az élelmiszerek költségeit tudjátok megfogni. Péksütemények helyett 200 forintos kenyér szintén olcsó májkrémmel, felvágottal. Főzzetek nagy adagban előre mondjuk főzeléket, ezt többször lehet enni tojással. Egy 400-500 forintos babkonzerv pár szelet kenyérrel jó lesz egy adag főtt ételnek. Üdítő helyett csapvíz, gyümölcslé helyett nagy palack limonádé házilag.

Ha kávéztok, érdemes eggyel csökkenteni a napi adagot, havonta már az is egy kis megtakarítás. (El lehet hagyni teljesen is a kávét, de az első héten garantált a folyamatos fejfájás:)

2020. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
63%
Vagy keresel egy jobban fizető állást? Ez nem jutott eszedbe?
2020. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
82%

A Fundamenta nagyon fontos?

A cigi sem két fillér...

2020. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Dehogynem jutott eszembe csak a jobb fizető állások az ország másik végében vannak vagy pedig külföldön. Félnék is itt hagyni egyedül pénz nélkül.. ez is visszatart.

Igen, eléggé fontos mivel ebből akarjuk kifizetni az örökösöket (anyu két tesóját) mivel meghalt mama és papa és rám szeretnénk írni a házat aztán pedig felújítani mivel elég ramaty állapotban van.

Tudom, hogy nem két fillér, mondtam is neki, hogy jobb lenne ha leszokna róla, de azt mondta nem fog.. több, mint 30 éve szívja már vagy még több ideje.

2020. okt. 19. 17:36
 8/39 anonim ***** válasza:
85%
Biztos, hogy jó ötlet egy olyan házat megvenni és felújítani, amivel örökre ilyen helyzetbe láncoljátok magatokat? Esetleg költözésen nem gondolkodtok? Nem kell fővárosba vagy nagyvárosba, esetleg autópálya közelében, ahol van munka és utazási lehetőség. Szerintem ez lenne a megoldás és onnantól kezdve normálisan keresnétek, gyorsan kifizetnétek az adósságokat is.
2020. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló: Ezen elgondolkodtam, teljesen igazad van viszont annyi pénzünk meg nincs..
2020. okt. 19. 18:23
 10/39 anonim ***** válasza:
94%
Azt mondom, hogy nézz szét olcsóbb helyeken is. Például Heves megye egyes részei olcsóak és jók, mivel van egy-két rossz környéke megyének, ezért a többi jót is lehúzza árszínvonalban, pedig jó a közlekedés, jó a lakóközösség stb. Esetleg Tatabánya és környéke, szintén olcsó, de közel Budapest és Győr is. Mindkét környéken iszonyú munkaerőhiány van évek óta, főleg a gyárakban. A végzettségeteket nem tudom sajnos. Én a helyedben szétnéznék ingatlan.com-on, hogy hol mit kapnátok a pénzetekért.
2020. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!