Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan spóroljak kevés fizetés...

Hogyan spóroljak kevés fizetésből? Akinek szintén kevés a fizetése, hogyan tud spórolni?

Figyelt kérdés

130000Ft és 140000Ft között szokott lenni a fizetésem.

Ebből 10.-én egyből levon a Fundamenta 22000Ft, internet 4000Ft, tv+telefon 8700Ft körül van (egy TV mivel csak anyu szokott tévézni, én a laptopon nézek mindent) kuka díj 4000Ft körül, gáz 10000-12000Ft között, víz max 2000Ft, villany most 10000Ft körül volt.

Mindig ezek az elsők.

Szórakozni egyáltalán nem szoktunk menni. Sütizni sem vagy étterembe, moziba, hasonlók.

Nagyon ritkán rendelek magamnak egy könyvet vagy valamilyen ruhaneműt, de ez tényleg nem mindennapos.

Anyunak tartozása van tehát minden hónapban levonják a fizetéséből ezáltal sejthetitek, hogy nem sokat kap.

Most például 44000Ft valahányat kapott, de nem tudta levenni a bankautomatából pedig nem egyszer próbálta. Majd beugrik az OTP-be hogy mégis mi lehet a baj mert lekérdezte az egyenleget és rajta volt, hogy felhasználható ennyi vagyis azaz összeg amit kapott szóval van rajta pénz, de mégsem tudta levenni..

Tehát sokszor csak az én fizetésemből élünk hisz az övé nem olyan sok mindenre elég plusz cigizik is.. alig várjuk a hónap végét vagyis én nagyon és bánt is ez az egész, hogy dolgozunk, de csak küszködünk..

Elkezdtem újra fogadni is mármint néha veszek tippmixet, skandináv lottót vagy hatost, hogy hátha végre nyernénk már és nem fájna a fejünk..

Akik szintén ilyen vagy rosszabb helyzetben vannak érdekelne a véleményük, tanácsuk vagy bármi.



2020. okt. 19. 16:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
88%

Én kettesre érettségiztem matekból. Aztán később munka mellett programtervező levelezőn 5-ösre diplomáztam. A neten remek segédletek vannak amivel megértettem a matekot.

Ha a logikai érzéked jó, akkor szóba jöhet a programozás. Nőként a PTI szakon körül fognak rajongani, segíteni fognak. Nálunk rajtam kívül csak az egy szem lány csoporttárs végzett 5-össel.

Programozóként meg junior pozícióban is nettó 200 a minimum fizu.

2020. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
96%

Mennyi hitele van anyukadnak? Mikor jar le? Esetleg a fundementas penzbol kifizethetnetek a hitelt igy anyukad teljes bert kapna es megszabadulnatok a hitelcsapdatol. Ekkor lenne ket kereset es ujra elkezdhetnetek havonta allampapirba rakni fundementa helyett egy fix osszeget. Vagy a megmaradt pent fordithatod kepzesre hogy tobbet keress egy jo szakmaval.



Addig sajnos nem tudsz előrelepni amig anyukad hitelet vonjak es gyakorlatilag nem tud a kiadasokhoz hozzaadni.



Amugy irtad hogy van tesod. O nem segit nektek (anyukadnak)?

2020. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsejatekoskent mondom hagyd a fenebe a lottot es a tippmixet. Ebbol nem leszel gazdag.


Azt a heti par szaz forintot es tedd inkabb felre. Vagy vegyel belole magadnak es edesanyadnak egy csokit. Ennek is tobb ertelme van.



Szurkolok hogy sikeruljon kitorni. Ne add fel.

2020. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Azt mondta anyu, hogy "neki jó így" mármint hogy vonják a fizetéséből és így nem kell vele foglalkozni, majd elfogy.. 410 ezer valahány ha jól tudom. Nem kértünk tesómtól segítséget. Náluk már van egy gyerek, autó és ház amit fizetni kell és szeretnénk magunk megoldani, sosem kérünk segítséget és nem kuncsorgunk stb.

Igazad van, tényleg nagy pénzkidobás a szerencsejátékozás csak hát a remény.. köszönöm egyébként mindenkinek, jó fejek vagytok és sok jó és jogos dolgokat mondtatok!

2020. okt. 22. 21:50
 25/39 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, mondok neked egy szisztemat es kb 1:1369 esellyel csinálok neked 1000ftbol 1,3millat. Bemesz a kaszinoba felraksz 1000 ftot roluetten barmelyik szamra majd a nyeremenyt ujra felrakod es megint nyersz. Igy lesz 1000ftbol 1,3millat. Ennek az eselye 1:1369hez


Ahhoz hogy pl az otoslotton legyen egy negyesed ami megkozelitoleg hasonlo osszeget fizet 1:103000hez vagyis 75szor kisebb az eselye.


Skandin 1:17000hez az esely a 6osra ami kozel sem fizet annyit mint az en szisztemam.



Termeszetesen nem javaslom a roluettes megoldast, csak szemleltettem az eselyeket.



Lenne meg kerdesem. Anyukad nem 8oraban dolgozik? Azt irtad 44et kapott, nem lehetseges ha 8oras munkaja van, mert a minimalber 107000 aminek csak az 50% tilthato ha több! behajtas is van. Ha csak egy akkor max 33%.


Tudom ez nem az az idoszak amikor könnyű munkat talalniy de talan nem artana nezegetni mast ha nem 8oras meloja van.



A tesodra meg azert kerdeztem, mert szerintem egy jo csaladban illene segiteni. Te is megteszed anyukadert, pedig hatat fordithatnal neki, mehetnel kulfoldre melózni 5szor ennyi penzert. Nem azt mondom hogy penzeljen titeket, vegye el a gyereke elol. De sok mas modon is lehet segiteni. Pl etellel. Havi egy bevasarlas nem nagy dolog, es megis csak az anyjarol es testvererol(rolad) van szo.


De elfogadom az ervelesed hogy nem akartok kuncsorogni. Nehez helyzet, voltam hasonlóban nehany eve. Pontosabban anyam, en diak voltam. Neki hitel, keves fizetes stb.


Szerencsere ma mar jut es marad is.

2020. okt. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Lidlben elég jól fizetnek a kasszásoknak amúgy , tudom, hogy írtad már, higy nem mersz váltani munkahelyet, de valahogy előre kell lépnetek. Igazából már mindent leírtak elöttem ami lényeges.
2020. okt. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

8 órás munkája van.

Igazatok is van mindenben csak nehéz változtatni és félek is..

Önbizalomhiány, félelem a komfortzónából való kilépéstől és stb..

2020. okt. 23. 11:10
 28/39 anonim ***** válasza:
0%
Ez sajnos gyakori, de nektek nem nagyon van mit veszíteni már.
2020. okt. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
90%
Sikerült kilábalni a helyzetből?
2020. dec. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
88%
Miujsag?
2021. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!