Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Velem van a baj, hogy képtelen...

Velem van a baj, hogy képtelen vagyok munkahelyet találni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy sehova nem vesznek fel. 26 éves vagyok, de még csak egy pár hónapos munkaviszonyt tudok felmutatni, oda is szerencsével kerültem be. Végeztem egyetemet, de ezzel a diplomával nagyjából senki nem ment semmire, viszont ők is el tudtak helyezkedni itt ott, nem látok senkit hogy munkanélküli lenne vagy gyári betanított munkára adta volna a fejét. Nekem viszont valahogy semmi nem jön össze, a végzés óta 1,5 éve munkanélküli vagyok, nincs már szinte semmi megtakarított pénzem, az ország legelmaradottabb részén lakok, most még itt van ez a koronavírus járvány is ha enélkül nem lett volna eléggé nehéz munkát találni. Fogalmam sincs, hogy miért nem hívnak be még interjúra sem, pedig sok helyre jelentkezek. Már elegem van hogy állandóan az álláshirdetéseket kell bújni hónapok sőt lassan évek óta meg abban reménykedni hogy valahova csak felvesznek. A munkanélkülibe is menni kell jelentkezni 3 havonta, abból is elegem van mert nem is látok hozzám hasonló korú viszonylag ápolt kinézetű embereket sorban állni. Amikor betanított munkára jelentkeztem, ott is szinte csak 8 általánost végzett 40-es vagy még idősebb emberek voltak (meg rengeteg cigány). Aláírom hogy piacképtelen diplomát szereztem de egy csomó embernek van még piacképtelen diplomája de valahogy nem találkozok sem a munkaügyi hivatalban sem betanított munkára jelentkezésnél. Csak én vagyok ilyen selejtes hogy sehogy sem tudok elhelyezkedni, vagy vannak mások is hasonló helyzetben?
2020. nov. 17. 09:41
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

De hát ha írod, hogy milyen rossz vidékén laksz az országnak, akkor költözz el onnan!


Nem igaz, hogy mindenhol el lehet érni bármit! Hülyeséget beszél ha valaki ezt mondja!


Magyarországon is hatalmas különbségek vannak.

Nyilván Budapesttől távol és kistelepülésen laksz.

Ott még piacképesebb végzettséggel is sokkal nehezebb. El kell onnan menni akkor.


Ha pedig a végzettséged nem is valami jó, akkor meg annál inkább.


Egyébként mit végeztél, ha szabad tudni?


De egyébként ha gyárba a kisebbség közé nem is akarsz menni, amit én megértek, akkor meg kellene próbálni olyan fiatalos munkahelyeket találni mint például normálisabb vendéglátóhely. Nem kocsma persze.

Vagy mint írták a McDonald's is.


Ott azért a kollektíva mégis csak jobb. Még ha nem is értelmiségiek.


Nem volt okos dolog a megtakarításaid felélni, mert ez probléma a Budapestre költözésnél.

Ha nincs elég tőkéd, akkor előbb szerezni kellene, utána mozdulni. Számodra szerencse, hogy most lenn vannak az albérlet árak Budapesten is.

2020. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Jó, én is gondoltam már a költözésre, de az nem megy ennyire könnyen. Betanított gyári munkára elmehetek ahol adnak szállást, de olyan munka van itt is, kipróbáltam és nem nagyon jött be, nem sok időt bírtam ki. Normális munkára meg ott sem biztos, hogy felvesznek, de még egy állásinterjúra felutazni is kb. 20 ezer forint, aztán ha mégsem vesznek fel, kidobtam 20 ezret az ablakon. Ha esetleg fel is vesznek, legalább 2 havi kauciót le kell tenni, az első havi albérleti díjat kifizetni, a tömegközlekedésre bérletet venni, ez első fizetésig minden kiadást pl. étkezést fizetni. Ez legalább 400-500 ezer forint. Aztán mi van ha 1-2 hónap után elküldenek? Akkor kidobtam 500 ezret az ablakon, egy-két havi fizetés biztos nem fedezné ezt, bőven minuszba kerülnék. Olyan munka miatt lenne érdemes felköltözni ami biztosan hosszú távú, de azt max protekcióval lehet szerezni.
2020. nov. 17. 11:15
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is nyíregyi vagyok. Itt csak protekcióval fog menni az elhelyezkedés. Ráadásul pont most nem is nagyon van munkaerő fluktuáció.
2020. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
92%
Igen itt nem piacképes diplomával nem rúghatsz labdába,irány Budapest.
2020. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs penz elkoltozni, akkor el kell vallalni akarmilyen szar melot, hogy osszegyujtsd a penzt. 3-4 honapot ki lehet birni szinte barhol, foleg ha tullendulsz az elso idoszakon, talalsz 1-2 jo fej kollegat akikkel joban leszel, maris jobban telik a munka. (Meg az ilyen 8 altalanosos helyeken is akad mindig par ertelmesebb ember.)

Mast nem nagyon tudsz csinalni, nyilvan a semmibol nem lesz valami, ha csak otthon ucsorogsz es bamulsz, hogy nincs jo melo.

2020. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Jó, már év elején összegyűjtettem 600 ezret, de akkor se vettek fel semmilyen pesti melóra, szóval...mint mondtam, betanított munka itt is van, normális munkákra meg nem egy szabolcsi piacképtelen akárkit fognak felvenni.
2020. nov. 17. 11:36
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
De most mit akarsz mi az hogy normális munka? Csak iroda?
2020. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

És mi a végzettséged? Még nem árultad el.


Az SSC-k elég sok embert felszívnak például. Néhány SSC van vidéken is.

A Raiffeisennek például Nyíregyházán, ez csak most ugrott be nekem is.


De Budapesten sokkal több.

2020. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
79%

Ibiden Hungary Dunavarsány

Operátort állandóan keresnek.

Budapesten ingyenes munkásszállót ad.

Fizu se rossz, 200 nettó felett, cafeteria, jutalmak stb.

És keresel mellette állást.

Én is így helyezkedtem el a fősulimmal irodai melóban, bár én már iskola mellett is ott dolgoztam, 3 évet húztam le, 2t a suli mellett egyet meg utána, még nem találtam normális, jól fizető, szakmabeli állást, ahol azóta is vagyok (5+ éve)

2020. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom mit írtál..Hát te bajod ha nincs kitartásod, én se szerettem a gyárat, de jobb mint a pénztelenség..
2020. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!