Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek én már el is...

Szerintetek én már el is felejthetem hogy bárhová is felvesznek?

Figyelt kérdés
Nem irom le hosszasan csak azt hogy 28 eves vagyok és csak érettsegim van ami nem ér semmit. Hogy miért van csak érettsegim? A kormány miatt hogy 2 évenként változtatnak az oktatáson és most például az okj megszűnt korábban meg 21 éves korig lehetett tanulni aztán meg 25 mindey nem iŕom le végig. Egyetemre soha nem jártam mert nincs eleg pontszámom oda meg jobb egy szakma. Soha nem jött össze mai napig és ennek iszom a levét. Sehol se kapok munkát sajnos és tényleg nem tudom mi tévő legyek. Ilyen kétkezi szakmák burkoló vagy villanyszerelő vagy hegesztő nem oktatnak csak nappali iskolarendszerben 3 év alatt.
2021. jan. 5. 19:47
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem az összefüggést.

Van egy csomó kortársad, akinek csak érettségije van, vagy még az se, csak 8 elemi, vagy 8 elemi meg szakma de pályaelhagyók, akiknek mindnek van munkája. Én is 27 vagyok, érettségivel, ugyan van szakmám de rohadtul nem értek hozzá, szóval nem abban dolgozok még is van munkám.


Tehát a kérdésre a válasz: nem. Miért kéne elfelejtened hogy felvegyenek bárhova?

2021. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
67%
Ó igen a kormány hibája. Nyilván.
2021. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
88%
Gyúrj rá a németre. Ha már betanított munka akkor ne 150-ért csináld. Bérelj szobát vagy garzont a nyugati határszélen és ugyanazért a betanított melóért keress inkább ezerpárszáz eurót. Másik opció az, hogy szerzel valami képesítést amivel itthon feljebb tudsz lépni.
2021. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
74%
A saját tehetetlenséged, lustaságod miatt ne mást hibáztass. Nekem sincs meg az érettségim csak 10 osztály és mégis van állásom, jól keresek. Ez csak hiszti.
2021. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
70%
Ja kormány miatt menj már, az tény hogy szemét egy kormány ez de ezt te magadnak köszönheted. Okj-s tanfolyamok szűnnek meg de iskolában még lehet tanulni. Ha eddig nem mentél okj tamfolyamra ezután se mentél volna ez is csak kifogás. Fizikai munka az mindig van de gondolom az büdös. Szóval ennyi
2021. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
3%
Végezz el egy borbély tanfolyamot. 6 hónap és a kezdőfizu is 600 ezer Ft körül van utána
2021. jan. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
szerintem igen
2021. jan. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
71%

"miért van csak érettsegim? A kormány miatt"


Igen, az ilyen szemléletű emberektől mindenhol szabadulnak. Ez a tipikus lumpenproli hozzáállása, aki a saját hülyeségéért másokat hibáztat. Ezerféle szakképzés van jelenleg is, bárki jelentkezhet és még állami támogatással is be lehet kerülni a legtöbbre. Az, hogy te lusta vagy és hülye, nem mások hibája, csak a sajátod.

2021. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
93%

Az hogy itt tartasz csak is rajtad múlott. Nekem nagyon gyakran kaja sem jutott, mert nem volt miből venni..., de mégis mérnök lettem és most pedig egyedülállóként építkezek.

Én a szüleidet sajnálom a legjobban, mert még mindig kénytelenek eltartani és zsebpénzt adni a 28 éves gyereküknek.

Úgyhogy, ha akarsz valamit az életedbe kapd össze magad!

Menj el nemzetközi sofőrnek furgonra, 18-20 ft/km és havi 20-25000 km-et menni is fogsz. Abból lesz pénzed és megcsinálhatod a C jogsit, ami kb 800000 Ft. Mehetsz ezután nemzetközibe min 7,5 T autóval, amivel kb ugyanazt a pénzt megkersed mint furgonnal, csak fele annyi munkával. 2 év után meg megcsinálod a E kat-ot és csapathatsz nyergessel kb nettó 500-600 ért.

Ha ezt soknak találod mint munkát, akkor biztonsági őrnek havi 150-ért mindig keresenk embert, de ahhoz akarni kellene dolgozni is.


33F

2021. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, nemrég írt már ki kérdést ugyanezzel kapcsolatban a kérdező. Akkor is a kormány volt a hibás :D


Akkor is leírták neki, hogy végezhetett volna OKJ-t. (nem mintha azzal sokra menne :D )

2021. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!