Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek én már el is...

Szerintetek én már el is felejthetem hogy bárhová is felvesznek?

Figyelt kérdés
Nem irom le hosszasan csak azt hogy 28 eves vagyok és csak érettsegim van ami nem ér semmit. Hogy miért van csak érettsegim? A kormány miatt hogy 2 évenként változtatnak az oktatáson és most például az okj megszűnt korábban meg 21 éves korig lehetett tanulni aztán meg 25 mindey nem iŕom le végig. Egyetemre soha nem jártam mert nincs eleg pontszámom oda meg jobb egy szakma. Soha nem jött össze mai napig és ennek iszom a levét. Sehol se kapok munkát sajnos és tényleg nem tudom mi tévő legyek. Ilyen kétkezi szakmák burkoló vagy villanyszerelő vagy hegesztő nem oktatnak csak nappali iskolarendszerben 3 év alatt.
2021. jan. 5. 19:47
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
93%
De mi a tosznak akarsz te nappali tanrendben tanulni 28 évesen? Beiratkozol esti tanrendben, és mellette még dolgozni is lehet. Haverom is így tette le a szerkezetlakatos szakmát, elég jól keres belőle. Vagy ha nem hiányzik az a pénz, akkor szimplán elvégzed esti iskolába, ha nem dolgozol mellette, még több időd marad a tanulásra.
2021. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
93%
Az a helyzet hogy nem a levegőbe beszélek én sem, mert ezeket a köröket én is ugyan úgy megfutottam, és személyes tapasztalat hogy el lehet végezni ezeket a dolgokat. Van millió egy lehetőség. Csak könnyebb gyakorin sírni, meg hibáztatni a kormányt, ráfogni mindenkire hogy anyuci apuci pénzelte, meg protekció, csak nehogy véletlen szembe kelljen nézni azzal hogy a probléma benned van.
2021. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
91%
Úgysem fog munkát keresni, hagyjátok a fenébe. Fölösleges időpocsékolás.
2021. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:
Akkor felteszem megegyszer a kerdest. Miben kulonbozok a 18 eves erettsegizett emberekbol? Nekik is van erettsegim meg nekik is. De a mostani rendszer szerint ők ket szakmat tanulhatnak 25 eves korig nappalin. En 19 evesen erettsegiztem es 20 evesen akartam volna tanulni ez volt 2014-ben. Nem mehettem mert az akkori torvenyek 21 eves korig engedtek meg. Miutan meg ujra feltettek akkor mar meg keso volt. Tehat ha en bekopokog egy ceghez hogy csak erettsegim van nem fog alkalmazni. Lehet fizikalisan 28 vagyok de fejlodesben megalltam 18 eves szintjen de mar ok is megeloztek mert tovabbtanulnak mert megvan ra nekik az esely. Es vegeznek 23 evesen azt mennwk dolgozni. En 2012 ota ulok itthon tehat 9 eve es 9 eve nincsenek kapcsolataim sem.
2021. jan. 6. 13:50
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom de te menthetetlen vagy, és nem a rendszer, hanem saját magad miatt.
2021. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Megérdemled a sorsod, a fodrászomnak is ugyanilyen link a fia, csak ő már elmúlt 30.


Amúgy meg elmész esti tagozatos fizetős szakmára, így kapsz egy diák igazolványt és mehetsz diákmunkára dolgozni.... Ja, de hát itt is dolgozni kéne... az meg neked nem megy.


Ha nincs ingyenes képzés akkor fizetsz érte, és lesz egy értelmes szakmád, amivel sokkal több pénzt keresel, mint amibe az egész került.


Minden az akaraton és kitartáson múlik, bár neked egyik sincs!


Nekem egy fillért nem adtak a szüleim, mégis két felsőfokú végzettségem van, amiből egyik mérnöki. Az egyetem mellett meg végig dolgoztam és abból tartottam fenn magamat. Sokszor munkából mentem iskolába vagy iskolából munkába. Heti átlag 3-4 napot dolgoztam nappali tagozat mellett szorgalmi időszakban, és a legjobbak között végeztem. Vizsga időszakban a szabad időmben, valamint a minden szünetet végig dolgoztam 6 éven keresztül!

Majd 7 évvel később pedig annyit keresek, hogy a fizetésem harmadából meg tudok élni, a maradékkal meg azt csinálok amit akarok. És persze külön élek.

2021. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!