Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetésből lehet ma...

Milyen fizetésből lehet ma jól megélni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nagyon tág kérdés, de mondjuk egy pesti, nem belvárosi albérlettel, egy fő mennyiből jön ki havi szinten, úgy, hogy még félre is tudjon tenni egy picit (10.000-20.000ft)

2021. febr. 1. 22:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
91%

A legnagyobb tétel, amin ráadásul változtatni sem tudsz a lakásbérlés. Ha nem belvárosban élsz, akkor szerintem 100-ból ki lehet hozni. Ha van egy párod/családtagod vagy összeköltözöl egy haveroddal akkor ez is felezhető.

Fix költség még a közös költség és esetleg a rezsi bizonyos részei (víz, szemétdíj stb). A többi rajtad múlik. Mit, mennyit, hogyan eszel, mennyit költesz ruházkodásra, tisztálkodásra, közlekedésre stb.

A kaján sokat lehet spórolni, ha magadnak és ügyesen főzöl, a lejhető legkevesebb maradékkal és pazarlás nélkül.

Szerintem a "jól megélni" igényektől függ. Kinek mi a jó.

Ezért nem lehet erre a kérdésre normálisan válaszolni.

2021. febr. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
75%

"rezsi durván 50, tankolás 20, kaja 150, nyugdíjpénztár 50, és már csak 200 maradt, és itt még semmi váratlan nem jött közbe



ezeket a 200akat kell félretenni nyaralásra, autójavításra stb, még ezzel a fizuval sem lehet annyira hátradőlni"


Ezen de jót nevettem.:D :D Kaja hol kerül 150 ezerbe havonta? :D Meg a nyugdíjpénztár 50 ezerbe? :D Oda annyit fizetsz be, amennyit akarsz, lehet havi 12 ezer is. Az autójavítás meg olyan dolog, hogy olcsó, de jó állapotú kocsit kell venni és nem kell rá havi 200akat költeni :)

2021. febr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a nettó 300 ezer ft kell minimum, ha egész lakást bérelsz.
2021. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
78%

@12 Bruttó 1 millás fizuval, tehát szeniorabb fejlesztőként, mérnökként, komolyabb elemzőként vagy valami kisebb vezetői pozícióban ne legyen már extra, hogy normális nyugdíjra gyűjt az ember vagy hogy például tart otthon egy normális sonkát.

Havi 150k kajára két főnek bőven nem a kaviárba tunkolt szarvasgombás hízott libamáj esete, csak egyszerűen mondjuk költenek tisztességes minőségű húsokra (normális szeletelt húsáruból 10 deka 800 forintnál indul, havi egyszer egy sztéket ha megsütsz otthon 4-7k két főre és akkor az olcsót vetted), nem ipari hulladék kenyeret esznek (aminek bőven 1000Ft felett van kilója), nem főznek napi kétszer, hanem rendelnek egy ebédet (napi mondjuk 1500-as átlaggal nyugodtan számolhatjuk per fő havi 20 munkanapra). Szóval 150k nagyjából arra elég, hogy ne rántott csirkecombon meg krumplifőzeléken élj és napi egyszer valaki főzzön rád.


A kocsi meg olyasmi, hogy elég érthető, ha valaki a relatíve magas beosztása mellett nem egy rozsdásodó 1998-as Civic-kel jár munkába.

2021. febr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
29%

Attól még, hogy valami drága nem lesz jó, csak túlárazott. Aki br. 1 millióból nem tud normálisan megélni és kevesteli azt, az egy gyökér, és valószínűleg nem keres ennyit vagy a "haver, sógor, koma, rokon" módon került ilyen pozícióba...

150 ezer kajára? Ne röhögess...

Meg 200 ezret nyaralásra és autójavításra.

Szerintem csak szimplán troll vagy...

2021. febr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Amit most keresek +25%
2021. febr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
88%

15: szerintem te nem keresel ennyit, és nem tudod elképzelni. 150 két főre az fejenként 75, az egyáltalán nem sok.


A 200 nyaralásra meg autóra szintén nem eltúlzott, ez évi 2,4. Egy autóra kb 400 ezret simán el lehet költeni évente javításra, egy olajcsere mindennel is egy százas, ha márkaszervízben csináltatod, nemhogy egy komolyabb javítás, mint mondjuk egy hengerfej. És akkor casco meg kötelező, gumik, pályamatrica miegymás. Igen, autót tartani luxus, de reális összeg az évi 400. Ezek szerint kb egy millió marad nyaralásra, ez egy szűk Thaiföld vagy két egyhetes európai utazás, szintén nem lakosztály meg kaviár kategória.


Meg lehet oldani olcsóbban a kaját, autót, utazást? Nyilván. Lehet minden nap főzni és kihozni fejenként 50ből a kaját, lehet spórolni a szervízen, cascon, lehet menni kocsival Riminibe konzervet zabálni egy hétig, de elmondhatod, hogy tengerparton nyaraltál. De ha valaki 600 nettó felett keres, hadd ne ez legyen már a mérce.


Amúgy nem panaszkodott szerintem.

2021. febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

@15 Felteszem valamelyik kevésbé jó átlagos anyagi helyzetű térségében élsz az országnak, sok hely van, ahol tényleg pár mutyizó vállalkozó meg a polgi néhány haverja él ennyiből, de budapesti fehérgallérosként ez egyszerűen átlagon felüli fizetés, amiből a leírás alapján egy van a családban.


Elég egyértelmű, hogy nem azért végez el az ember egy nehezebb egyetemet, majd dolgozik évekig, hogy annyit ne engedhessen meg magának, mint egy ausztriai targoncás.

2021. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
81%
A világ megérett a pusztulásra? Havi egymillió kevés? A mindenit neki... mindjárt sajnálom. Itt nem azt kérdezi a kérdező, hogy mennyit kell félretenni, ha jóformán húson akar élni meg a Maldív-szigetekre utazgatni. Hanem viszonylag luxus nélkül élni, gondolom.
2021. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
19%
Oda is van írva, 10-20 ezer. Kérdező, én havi kétmilliót keresek, szerintem nem sok az se, mert a Rolls Royce még így is drága. Ja, pedig amúgy járna nekem, mert rutinos szívsebész vagyok.
2021. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!