Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetésből lehet ma...

Milyen fizetésből lehet ma jól megélni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nagyon tág kérdés, de mondjuk egy pesti, nem belvárosi albérlettel, egy fő mennyiből jön ki havi szinten, úgy, hogy még félre is tudjon tenni egy picit (10.000-20.000ft)

2021. febr. 1. 22:17
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom miért, de itt a gyakorin sokan tényleg a luxust értik normális életszínvonal alatt. persze néhány évtized múlva, ha az életszínvonal is úgy emelkedik, akkor tényleg a 2 hetes bahamai nyaralás lesz az átlagos, de jelenleg még közel sem itt tartunk.

Nem csak az a 2 véglet van, hogy naponta 2x kell főzni vagy mindennap kaját rendelünk vagy hogy sose megyünk nyaralni vagy 1 hónapos ázsiai körútra indulunk.


ha van megfelelő lakhatás, tudsz közlekedni (busz vagy autó), rendesen fizeted a számlákat, tudsz normálisan és bőségesen étkezni, megfelelően ruházkodni, szórakozás és hobbik is bele

2021. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

hamarabb küldte el...


szóval ha szórakozás és hobbik is beleférnek a havi keretedbe, évente egyszer el tudsz menni legalább pár napra külföldre, van 2-3 hónapra elegendő megtakarításod és havonta néhány tízezret félre is teszel, ha elromlik bármilyen háztartási gép, akkor azt azonnal tudod cserélni stb. akkor már normálisan élsz és semmilyen szinten nem vagy deprivált. ezekhez a dolgokhoz meg nem kell br. 1 millió közel sem, igaz a garantált bérminium környéke is nagyon nagyon kevés hozzá.

2021. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ehhez amit leírtál nem kell havi nettó 600. De 400 simán.
2021. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Így van, én is nettó 400-450 ezer környékére saccolom! Valljuk be az sem kevés pénz, de talán Budapesten nem annyira lehetetlen megkeresni piacképes diplomával, használható nyelvtudással és néhány év tapasztalattal.
2021. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt írja, 10-20 ezer forintot akar megspórolni. Ezzel kéthetente mondjuk elmehet színházba partnerrel. Ha nincs igénye arra, hogy messzire utazgasson, arra nem kell gyűjteni. Egymilliót is ki lehet fizetni egy nagy utazásra, de kettőt is családdal. Ez luxusigény, mert Split vagy Zadar meg a szomszédban van, a Balaton vagy a Tisza pláne. De ha a mindennapokban akar valaki meglenni, akkor Budapestre vonatkoztatva van egy jó hírem is: egyáltalán nem kell autó. Sőt, inkább akadályoz, ha nem cipelsz nagy tömegeket napi szinten ide-oda. Nettó 250-300 bőven elég arra, hogy "különleges" kiadások nélkül félretégy húszezret, ez tuti. Ha párral élsz, aki szintén ezt megkeresi, még jobb. Étkezés szempontjából is jobban kijön az ember. Szerintem okosan, nem nélkülözve 250-ből is félre lehet tenni ötvenet, de ez függő dolog. Ha elvagy könyvtárral, tematikus csoportokba jársz jelképes összegekért, esetleg sportolsz szabadidődben és nem utazásokról álmodsz meg nagy (impulzus)bevásárlásokat tartasz naponta, akkor pár évig mindenképpen megvagy így egy kellemes szinten. Tapasztalat. Lehet beszélgetni családról meg esküvőről, krónikus betegségekről, de szerintem te most nem ebben a helyzetben vagy a leírásod alapján. Gondolom, egy fiatal vagy, aki megvetné kicsit a lábát a fővárosban.
2021. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!