Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetésből lehet ma...

Milyen fizetésből lehet ma jól megélni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nagyon tág kérdés, de mondjuk egy pesti, nem belvárosi albérlettel, egy fő mennyiből jön ki havi szinten, úgy, hogy még félre is tudjon tenni egy picit (10.000-20.000ft)

2021. febr. 1. 22:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%
@19 A kérdésben 'jól megélés' szerepel. A jól megélés része az, hogy nem főzőcskézik az ember hulla fáradtan minden nap munka után, nem egy világvégi szoba-konyhát bérel, el tud menni fodrászhoz, moziba, színházba, évi pár hétvégét külföldön tölt, meg mondjuk két évente el tud menni valami igazán vágyott távoli helyre, legyen az India vagy New York és tud hosszabb távra is tervezni, nem pedig Cofidis kell ahhoz, hogy lecserélje a hűtőjét.
2021. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
75%
Nincsen benne semmiféle "jól megélés" szerintem. Az van, benne, hogy lehet "kijönni" valamilyen összeggel és még az is ott van, hogy 10-20 ezer(!!!@@4!!!!4!!!, hahó, betűvel is: TÍZEZER) forint "felesleggel" kb. Milyen igazán távoli hely meg hullafáradt főzés? Jaj, ne, emberek... értő olvasás. Remélem, azért nem te keresel ennyit ezzel az értelmezési készséggel, ne haragudj...
2021. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk a kérdező is érdekesen teszi fel...
2021. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Mea culpa, benne van a jól megélés, aztán meg, hogy miből lehet kijönni. Azt teszem akkor hozzá, hogy egyrészt egymillió bruttó kb. Budapest 2-3 százalékának a fizetése lehet (nem akarok sokat mondani). Tehát nagyjából luxus. Ha amyagias vagy, akkor kétmillió se lesz elég, mert nem kétévente, hanem majd évente akarsz eljutni "valami igen távoli" helyre. Tudom, mert nagybátyám így él, bár nem csak a fizetése magas, hanem tetemes passzív jövedelme van (és egyre több, ahogy ez lenni szokott). Hogy miből jössz ki, az már nagyon más...
2021. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
81%

@24 Nagyon nem 2-3%-ról van szó egyébként. Ennyit megkeres az összes magánpraxisos orvos, fogorvos, ügyvéd, pár tapasztalatnál többel rendelkező fejlesztő és villanymérnök, sok gépész, minden vállalati középvezető és ennél magabb beosztású ember, szeniorabbnak számító pénzügyes és akkor még csak a fizetésből élő embereket számoltuk, kimaradt az összes nyugat fele dolgozó szabadúszó, pár alkalmazottnál többet foglalkoztató vállalkozó, magasabb beosztású kormánytisztviselő meg egy rakás másik ember, aki most hirtelen nem jut eszembe.


Az a válaszoló, akibe beleszálltál feltehetően friss apuka, a párja nem dolgozik, így az egy főre jutó jövedelem cirka 220k forint, ez még Magyarországon sem húdesok.


Havi 150k kajára egyáltalán nem luxus, de úgy tűnik annyira más a perspektívánk, hogy nem nagyon fog közeledni az álláspontunk.


Az életben maradást nyilván sokkal kevesebb pénzből meg lehet oldani, de a jól megélésbe nekem nem igazán fér bele az, hogy gyakorlatilag nem jut hobbira, szórakozásra, egy egyszerű középkategóriás használt autóra vagy éppen egy légkondi beszerelésére, hogy nyáron ne 32 fokban ülj a lakásodban.

2021. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Tényleg kétértelmű az, hogy “jól megélni” és hogy “kijönni”, és valóban nem gondoltam bele az értékrendbeli különbségekbe. Tudom, hogy csak én tudom azt, hogy miből mennyire van szükségem, és hogy milyen minőségű ételt, italt, bármit választok, de ez a kérdés nem arra irányult, hogy mennyit kell keresnem ahhoz, hogy minden évben Ázsiába járhassak nyaralni, csak szimplán mennyiből lehet úgy kijönni, hogy ne kelljen azon aggódnom, hogy ha bejön egy plusz 5000 ft-os tétel (legyen az bármi) akkor miből fizessem ki.. Köszönöm a normális válaszokat!
2021. febr. 2. 14:01
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Így mondjuk szűkösen, de okésan kábé ezzel készülj:


Albérleti szoba rezsivel:90k


Vagy


Teljes lakás rezsivel: 130-150k


Étel: 45-60k, ha többen vagytok, akkor per fő alacsonyabb


Bérlet: 9.5k


Ruha, tisztálkodási szerek, nasi, ilyesmi: 20-40k


Váratlan kiadások, lejárt a bérleted, megfeledkezel róla és megbüntetnek, hirtelen útlevelet kell csináltatnod, állatorvoshoz kell vinni a hörcsögödet, tegnap vettél ruhákat, ma meg kilyukadt a cipőd, rádjött a cifra és venned kell egy Normaflore-t, ellopják a pénztárcádat, részegen elhagyod a hátizsákodat stb: legalább 10k havonta



Minimális szórakozás, néha egy színház, egy haverokkal sörözés, ajándék valakinek a szülinapjára, randi, nagymama meglátogatása vonattal, ilyesmi: 10-20k havonta


Minimális tartalék, ami arra kell, hogy ha nem kapod vissz a kauciót bármi miatt, akkor ne gyorskölcsönből kelljen költözni: 20k


Ez így nagyon-nagyon minimum 200k, de ahogy látszik fentebb is ez arra elég, hogy legyen tető a fejed felett, el tudj jutni munkába, havi egyszer igyál két sört a haverjaiddal meg vegyél egy könyvet a nagyid szülinapjára. Párban már más a helyzet, 2×200k jelentősen élhetőbb, de még ott is adódhatnak bőven hóvégi problémák.

2021. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
32%
25, ha csak ez lenne alkalmas tisztes megélhetésre, nem lenne tanár sehol. Kb. 3-4-szer(!!!) annyit keres a milliomos, mint a tanár. Nehogy már az legyen a mérce. Máshol meg valóban nyomorognak. Az igaz, hogy egyesek szerint a leírtak a "jó élet" ismérvei. Itt utalok az első válaszolóra: ezért van/lesz szétb.szva ez a bolygó (élővilága). Norma már a luxus. Évtizede még a "luxus" kategóriában volt a személyautó egy KSH-s adatbankban. Lassan meg csak az élhet jól, aki majd évente Indiába tud utazni. A fenti stílus miatt elnézést kértem, ez a botrányos tendencia akaszt csak ki. Amúgy azt ne akarja beadni senki, hogy 10+ százalék is keres millió bruttót, mert még egy programozó vagy mérnök is félmilliót kap.
2021. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
74%

#25


én lennék a válaszoló, még nem friss apuka de dolgozunk rajta :)


párom nemrég lett leépítés áldozata, így hiába hangzik jól a 1m bruttó, gyerekre készülve, hitellel egyáltalán nem a luxus kategória


látom pár válaszolónál kihúztam a gyufát, én a jól megélni fő kérdésre adtam meg a választ

2021. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Azt se értem minek Pestre saját autó, amikor 5 percenként jön minden, és nem mondjuk 20 kilométerre van egy normális bolt vagy orvos stb.. A 150k kajára ha egyedül vagy sok, két főre reális inkább.

Igen lehet 12 ezret is fizetni a nyugdíjba, csak azzal nem lesz előrébb, mikor ott lesz. Bár ilyen fizetéssel nem nagyon kell aggódni a nyugdíj miatt szerintem...

2021. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!