Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettsegin megéri puskázni?

Érettsegin megéri puskázni?

Figyelt kérdés
Teljesen más az eréttsegi mint amikor én érettségiztem korábban. Viszont egyetemre szeretnék menni ahová kell az emelt. Viszont önmagamtol magántanárral pokoli drága lenne a felkészülés mivel egy tanár 5000ft/óráért dolgozik ami nagyon sok. Ezért gondoltam arra hogy pzskázni fogok mert amik az érettségin vannak mondjuk történelemből a rengetek évszám azok mind levannak írva a neten de bemagolni meg értelmetlen ha csak azért kell hogy bekerüljön az ember egyetemre de más hasznát az évszámok betanulásának nem sok hasznát vesszük az életben viszont bemagolni újra meg a többi tételt nagyon sok időbe telne.
2021. máj. 6. 20:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
az a rengeteg évszám mint benne van az atlaszban ;)
2021. máj. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon megéri, hogy eltiltsanak az egész érettségitől csalás miatt... Ez nem egy sima dolgozat.
2021. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Ha megérné puskázni sem tudnál, de nem is éri meg. Nagyon szigorú szabályok vannak, gyakoriak az ellenőrzések is. Nálunk kapásból kérték, hogy pörgessük végig az atlaszt és a függvénytáblázatot is. Szóval nem érdemes puskázásra építeni, sőt inkább élből el kell utasítani, mert komoly baj lehet belőle. Arról már nem is beszélve, hogy fizikailag sem tudsz annyi puskát vinni, hogy lefedje egy tantárgy ismeretanyagát (akár csak középszinten).

Azt nem írtad, hogy mely tárgy(ak)ból kell az emelt, de egy emelt szintű érettségi sem viccből kell egy adott egyetemen, hanem arra építenek.

Amiből meg nem kell emelt, azt simán megcsinálod. Pl. ha a töri nem kell az egyetemen, nem kell ötösre érettségizned. Tegnap én kb. nulla tudással futottam neki a középszintű törinek, az első részben 50/35 pontom fixen van, de ha az esszékre is legalább a pontok felét megkapom, már a négyes is megvan.

2021. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha már az érettségi is ennyi problémát okoz számodra, akkor nem tudom javasolni az egyetemet. Vért fogsz hugyálni mikor majd szigorlatozni kell több félév anyagából, és ott sem igen lehet puskázni.
2021. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Gondold át azt az egyetemet, ha nem tudsz felkészülni egy tantárgyból.
2021. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
23%
Én nem tudom megírni a vizsgát kettesre ha valakinek megéri az én vagyok, de még én sem merném. Garantált a lebukás. Egyébként majdnem mindegy van e érettségim. Úgyse dolgozók. Jól élek így is.
2021. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
11%
Ne vicceljetek már! Egyetemen úgy puskáznak mint a vadszamár! Írásbeli érettségin meg bármilyen puskát vihetsz, úgyse mész vele semmire. Esetleg ha szóbeli előtt van felkészülési idő ott hasznát lehet venni a puskának.
2021. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
#7 ez így van, de ha a kérdező arra se képes hogy egy érettségire felkészüljön, akkor örülhet ha az első félévet végig tudja majd csinálni
2021. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt én se értem hogy akar egyetemre menni ha az érettségi nehéz neki. Azért tisztában kéne lenni a korlátaival. Oké manapság mindenki egyetemre akar menni, de az a gond úgyse fogja tudni elvégezni.
2021. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
meg
2021. máj. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!