Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettsegin megéri puskázni?

Érettsegin megéri puskázni?

Figyelt kérdés
Teljesen más az eréttsegi mint amikor én érettségiztem korábban. Viszont egyetemre szeretnék menni ahová kell az emelt. Viszont önmagamtol magántanárral pokoli drága lenne a felkészülés mivel egy tanár 5000ft/óráért dolgozik ami nagyon sok. Ezért gondoltam arra hogy pzskázni fogok mert amik az érettségin vannak mondjuk történelemből a rengetek évszám azok mind levannak írva a neten de bemagolni meg értelmetlen ha csak azért kell hogy bekerüljön az ember egyetemre de más hasznát az évszámok betanulásának nem sok hasznát vesszük az életben viszont bemagolni újra meg a többi tételt nagyon sok időbe telne.
2021. máj. 6. 20:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként mi az a szakma amivel jól szeretnél keresni, de az egyetemi képzéshez a történelmet akarod vinni? Furcsán hangzik számomra
2021. máj. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

Nekem az a furcsa, hogy nem érdekel a történelem és emeltezni akarsz belőle... vagyis, hát felőlem emeltezhetsz, de akkor becsületesen tanuld meg szépen az anyagot és ne arra építs, hogy "majd úgyis kipuskázom"

Magyaron volt nálunk valami zűr, nem a mi termünkben, szóval szerintem rajtakaptak valakit. A telókat nálunk ki kell rakni egy asztalra, kikapcsolva, atlaszt meg a könyvtárból kapunk.

Kronológia igaz nincs benne, de ilyen idővonal képekkel, címerek leírása, neve, térképek, amiken csaták időpontja, hadjáratok irányvonala rajta van.

Én csak közepeztem (sose érdekelt a töri), az eleje csak 31 pont lett (a teszt rész), így nem fogok azzal flexelni, hogy milyen könnyű volt, de tény, azt hittem rosszabb lesz, mert nem tanultam rá sokat. A végén a hosszú esszémet nagyon nagy mértékben segítette az atlasz, a rövid esszémet pedig a tény, hogy a szovjeteket gyakran szidta a tanárunk, a családunkban pedig gyakori "poénforrás" volt a szocializmus, kommunizmus, így viszonylag sokat tudtam írni az ideológiáikról, minden esszéim kitöltötte a rendelkezésére álló teret.

Szerintem, ha nagyon úgy érzed, hogy a töri felesleges, akkor keress valami olyat, amihez nem ez kell, hanem pl matek, idegen nyelv, magyar, földrajz, biológia vagy bármi más. Biztos van valami ami jobban megy/jobban érdekel. Ha meg nincs/lusta vagy, akkor törődj bele a sorsodba, hogy "ez van", majd végezz el egy OKJ-t/FOKSZ-ot! A FOKSZ olyanoknak van, akik kevés ponttal rendelkeznek, de egyetemre akarnak járni. 2 év, és bónuszpontokat ad az egyetemi felvételihez, ha újra megpróbálkoznál vele.

Sok sikert és légyszi ne próbálj olyan dolgokat magadra kényszeríteni tök feleslegesen, amiket utálsz!

2021. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
#21 gazdasági szakokhoz jó a töri
2021. máj. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
22es: En nem vagyok végzős hanem 2013 ban errttsegiztem. Igy nekem sokkal nehezebb megtanulni egy 4 eves anyagot 5 honap alatt mert osszel erettsegizek de ez barmilyen mas targyra is igaz. Mivel FOSZK kepzesre akarok menni de csak 240 ponttól lehet nekem meg 200 korul van.
2021. máj. 8. 09:59
 25/25 anonim ***** válasza:
68%
Én azt nem értem, hogy ha a rengeteg szónak se tudod a helyesírását mit akarsz csinalni a felsőoktatásban ?
2021. máj. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!