Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettsegin megéri puskázni?

Érettsegin megéri puskázni?

Figyelt kérdés
Teljesen más az eréttsegi mint amikor én érettségiztem korábban. Viszont egyetemre szeretnék menni ahová kell az emelt. Viszont önmagamtol magántanárral pokoli drága lenne a felkészülés mivel egy tanár 5000ft/óráért dolgozik ami nagyon sok. Ezért gondoltam arra hogy pzskázni fogok mert amik az érettségin vannak mondjuk történelemből a rengetek évszám azok mind levannak írva a neten de bemagolni meg értelmetlen ha csak azért kell hogy bekerüljön az ember egyetemre de más hasznát az évszámok betanulásának nem sok hasznát vesszük az életben viszont bemagolni újra meg a többi tételt nagyon sok időbe telne.
2021. máj. 6. 20:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%

Jo ha tudod hogy egyetemi anyagot tanito magantanar majd 7500/ora lesz, szoval ha erettsegit magadtol nem tudod megtanulni, 5000/ora sok.


Bar ahogy latom oda se jutottal el segitseg nelkul hogy egy erettsegi feladatsort megnyiss ha szerinted tortenelem annyibol all hogy evszamokat kell magolni.

2021. máj. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem csak évszámokból áll hanem mindenféle felesleges olyan dolgokból amit nem lehet megtanulni. És lehet psukázni irásbelin. Van egy olyan szerkezet amit külföldröl lehet rendelni és az egyik cipőben van a hívás gomb a másik cipőben a foto gomb. VAn egy kis szerkezet amit ruha alá betesz az ember és ez fotozza le az anyagot amit automatikuson elküld a segítőnek az okostelefonra mivel az eszközbe be kell tenni egy sim kártyát is. És ilyen vezeték nélküli fülessel ami felmegy a dobhártyára úgy halja majd a segítő hangját. Mindegy nem írom le részletesen a lényeg az hogy vannak már ilyenek amik segítenek az érettségin.
2021. máj. 7. 00:20
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi ésszel nyugodtan próbáld meg. Ezt az állítólagos szerkezetet rendeld meg külföldről legalább a külföldi eladó is jól jár. Aztán a segítődnek is tejelsz. Ha valami csoda folytán leérettségizel és bekerülsz a felsőoktatásba akkor is ezt akarod csinálni?
2021. máj. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"nem lehet megtanulni"

De meg lehet tanulni, masok meg is tanuljak.

Ha arra gondolsz hogy neked nehez megtanulni mert nem erdekel a tema akkor nem art azzal kepben lenni hogy barmilyen egyetemi kepzesre mesz majd ott a tananyag fele olyan lesz ami nem erdekel, nincs tul sok koze a kinezett szakmahoz.

2021. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #1-es eléggé elvagy tévedve. Manapság már nem szabad olyan atlaszt használni, amiben vannak évszámok.



A kérdésre válaszolva a töri pont egy olyan tárgy, amit egyedül nagyon egyszerű tanulni, megveszed a 4 középiskolai töri könyvet, és bemagolod, körülbelül ennyi. Az egyetem is ilyen lesz, de ezt már előttem leírták.

2021. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

#15 ja ezt nem tudtam, én 9 éve érettségiztem, akkor még lehetett


ja végülis többezer diák érettségizik le minden évben, biztos azért mert lehetetlen

2021. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Én is kb 8 éve érettségiztem és akkor is lehetett. De ezek a mostani erettségik nehezek és azt se tudom milyen könyveket kell megvenni hozzá. Nyilván a végzősöknek könnyű de nekem már nem. Az egyetem es az erettsegi kozott csupán annyi a különbség hogy egyetemen azt tanulja az ember amit szeret és szakmája lesz nyilván vannak ott is folosleges dolgok de motiváció is van. Az erettségi meg tök értelmetlen mert az csak egy alapvető műveltségről szól rengetek olyan dolgokkal amiket sohasem fogjuk hasznát venni az életben. Viszont ha nem végzek el egy szakot akkor sohasem lesz jó fizetésű munkám. Kb miután leerettsegiztem meg elvegeztem egy okjt keresek Pesten 150-200 ezret férfiként és valami borzalmas kevés ez a pénz.
2021. máj. 7. 10:36
 18/25 anonim ***** válasza:
95%

"Az erettségi meg tök értelmetlen mert az csak egy alapvető műveltségről szól"

micsoda antagonzimus egyetlen mondaton belül

2021. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%

Mi Száray Miklós töri könyvéből tanultunk, én szerettem. Vedd meg a 4 osztályét és kezdj el tanulni. Emelten azért sem könnyű, mert nem a saját tanáraid vannak, de ez most nem lényeg.



Az alapműveltség egyáltalán nem értelmetlen.


Az egyetem, meg egyáltalán nem olyan mint az érettségi. Az egyetemhez képest az érettségi egy általános iskolás dolgozat. Manapság a legtöbb egyetemre nem bekerülni a nehéz, hanem bennmaradni. Ilyen ponthatárokkal mindenkit felvesznek...

Szerintem ilyen mentalitással ne egyetemre menj, hanem először tanulj egy jól fizető hiany szakmát, után irány külföld.

2021. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak különböző nagyon kifinomult eszközök már, amivel gyakorlatilag le tudod streamelni a vizsgádat egy segítőnek.😁

DE

Én 2012 körül jártam műszaki felsőoktatási intéménybe, és már akkor is használtak ilyen mobil térerő zavaró készülékeket, pont emiatt, hogy vizsga alatt ne működjök a teremben és környékén se a mobilnet se a GSM hálózat.

Érettségin nem hiszem hogy figyelnek ilyesmire. Ettől függetlenül így is voltak akik megoldották a dolgot, azt hiszem mikrohullámmal, de ahhoz úgy kellett ülni, hogy ablak közelében legyél a jó vétel miatt.

2021. máj. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!