Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha álláshirdetésekre körlevélb...

Ha álláshirdetésekre körlevélben jelentkezem az előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy címzetthez beírnák egy rakat cégnevet, lehetőleg direkt úgy, hogy egymás konkurenciái legyenek. A HR-es így látja, hogy én nem szarozok, állást akarok találni és ha meg akar nyerni a konkurencia elől, akkor mihamarabb fel kell keresnie.


Szerintetek ez így bejöhet vagy hülyének fognak nézni, ha meglátják a sok címzetett?



2021. aug. 10. 12:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
Mondd mar meg, hogy palyakezdokent miert kene pont utanad kapkodni a cegeknek, ismeretlenul?
2021. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%

5 év múlva sem lesz értelme ezzel trükközni. Te már most azt várod, hogy versenyezzenek érted. Miért? Mit tettél le az asztalra, hogy így legyen?

Egy ember, legyen bármilyen tudása is, maradjon ember és tiszteljen meg egy-egy munkáltatót annyival, hogy neki szóló levelet ír, nem pedig beleb*sz egy címzettlistába, "oszt nesztek, itt vagyok, ha kellek..."

Senki nem fog így komolyan venni. Akit ennyire érdekel, hogy hova veszik fel, azt ennyire fogja az is érdekelni, hogy lojális legyen a cégéhez.

Ez úgy működik jólmenő munkaerőknél is, hogyha kivívod, hogy legyen "neved" a szakmában, majd ha már van, akkor vagy levadásznak, vagy önmagában az önéletrajzod is jó ajánló levél lesz. Avagy kapcsolatokat teremtesz a munkád révén, kapsz jobb ajánlatot és mész.

2021. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Megkérdezem fordítva: Hogyan legyek "valaki" a szakmában, ha pályakezdőként nem érdeklem a cégeket és így nem tudok tapasztalatot szerezni? Értem én, hogy le kéne tennem valamit az asztalra, de hogyan, ha még egy telefonhívást sem eresztenek meg. Pedig HR-es rokonokkal átnéztük a CV-t, motivációs levelet. Független ismerős is átnézte. Mindenki teljesen jónak találta, mégis nulla visszacsatolást kaptam eddig. Az állások profession.hu-t pályáztam meg egyébként, arról azt gondolom, hogy nem kamu hirdetések vannak ott fent.
2021. aug. 10. 13:28
 14/23 anonim ***** válasza:
61%
ha neved lesz a szakmában az nem így működik az úgy mint a kolléganőm akit úgy vettünk fel. hogy nem is jelentkezett 2 hónapig nyálaztam a cv-ket raktam a főnököm elé azokat akikkel érdemes valamit kezdeni meghallottam hogy egy hasonló cégtől 23 év után eljött egy ember aki tökéletes lenne ide őt a főnököm hívta személyesen és közölte, hogy dobjam ki a többi jelentkezőt, na ilyen ha van neved a szakmában :D Amúgy HR-esként mondom, hogy kb olyan mint ha úgy írsz levelet, hogy tisztelt cím jóformán el se olvasom, elolvasom, hogy hátha, de bizalmam nem lenne iránta hiszen bár nincs illúzióm, hogy máshova is beadja de legalább játssza el, hogy tényleg szeretne ide jönni nem csak 30 cég közül egy akit a neten talált (ugyan ezért szoktam megkérdezni, hogy mit tud a cégünkről )
2021. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ebben amúgy igazad van, a nagyrészüket tényleg nem ismerem. Akikhez szívesen mentem volna, mert ismertem őket régebbről, modern cég volt, igényes honlappal, azoknál nincs álláslehetőség. A többi általam ismert helyen ugyanez a helyzet. Nem tudom ők hogyan csinálják, hogy nem kell nekik munkaerő, de nekem viszont valamiből meg kell élnem és karriert kell építenem. Ha nem jelentkezem "ismeretlen" cégekhez, akkor nem tudom hova kéne mennem, mert más lehetőség nincs. :)
2021. aug. 10. 13:40
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Kitartónak kell lenni, nincs jobb tippem. Építőmérnök vagyok, egyszer egy tanárom azt mondta, hogy kössük fel a gatyát, de egyben nyugodjunk is meg, csak az első 5-10 évet nehéz túlélni. És igaza volt. Nagyjából fél évig keresgéltem, mire felvettek dolgozni valahova. Előtte 3 interjún voltam (pedig több tucat helyre jelentkeztem), mindegyiktől sokkot kaptam. A kb. "örülj, hogy nálunk dolgozhatsz és még csepegtetünk is érte némi aprót" stílus. "Persze dolgozz hétvégén, meg este is, ha úgy hozza a projekt, adunk érte nettó 120-at. Hogy az kevés? Ne vicceljünk már, ez rengeteg pénz!" Végül 150-ért helyezkedtem el 6 éve. Mostmár bármikor tudnék váltani, ha szeretnék. Szóval azóta is cseng a fülemben a tanárunk egykori kijelentése.

Építészmérnökként szerintem még nehezebb. Elég jól telített a piac. Próbálkozni kell és a századik hirdetésre is jelentkezni. Facebookon is vannak specifikus álláskereső csoportok, azokba is érdemes jelentkezni, mert kéz alatt elmennek a munkák, nem jelennek meg profession-ön. Illetve nagyobb tervező/kivitelező cégeket meg lehet keresni csak úgy, akkor is, ha nincs nyitott pozíciójuk, hátha alapon...

A motivációs levelet érdemes marhára túltolni, hogy ugyan pályakezdő vagy, de mennyire motivált a munkában és elhivatott a szakma iránt. Nincs mese, az első években be kell térdelni és keményen tűrni. Ez van. Majd utána jobb lesz.

Odáig viszont ne aljasodj le, hogy cc-ben 40 cégnek küldöd el a jelentkezésedet. Küldheted ugyanazt, de egyesével, külön levélben mindenkinek. Ez inkább gáz, minthogy bárki is úgy érezze, hogy versenyre kell kelni érted. Csak legyintenek egyet és mehet a levesbe a leveled. Akkor is, ha amúgy érdekelted volna őket, mert ilyet nem csinálunk. Ha vezető lennél, te hívnál be így interjúra bárkit is?

12 voltam.

2021. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem azzal nincs bajom, hogy ismeretlen a cég, nem nézem le őket meg be tudok illeszkedni, de ha HR szemszögből nézzük, ahogyan írod, akkor hogyan lehetne elvárni, hogy a jelentkező általa jól ismert helyre adja csak be a jelentkezését?
2021. aug. 10. 13:43
 18/23 A kérdező kommentje:
Ez a #14-nek ment még kiegészítésnek.
2021. aug. 10. 13:43
 19/23 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell ismerni. Utána kell nézni, pl. el kell olvasni az adott cég honlapját, hogy tudd alapvetően mivel foglalkoznak, milyen nagyobb referenciáik vannak esetleg, stb.
2021. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%
Nézd mert az emberek szeretik ha kicsit dicsérik/ismerik őket a mi cégünk 13 fős viszont a környéken eléggé ismert, de ezen kívül is szerintem elvárható, hogy legalább alapvető dolgokat tudjon a cégről nagy vonalakban mivel foglalkozik, kb milyen területen dolgozik a szakmán belül, hiszen ha fogalma sincs akkor miért akar itt dolgozni ? Nem várom el, hogy behatóan tudjon mindent de azért fogalma legyen, hogy tehenészet vagyunk, vagy műanyaghegesztők.
2021. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!