Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha álláshirdetésekre körlevélb...

Ha álláshirdetésekre körlevélben jelentkezem az előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy címzetthez beírnák egy rakat cégnevet, lehetőleg direkt úgy, hogy egymás konkurenciái legyenek. A HR-es így látja, hogy én nem szarozok, állást akarok találni és ha meg akar nyerni a konkurencia elől, akkor mihamarabb fel kell keresnie.


Szerintetek ez így bejöhet vagy hülyének fognak nézni, ha meglátják a sok címzetett?



2021. aug. 10. 12:37
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Ez alap, azt hittem mélyebb cégismeretről van szó. :)
2021. aug. 10. 14:13
 22/23 anonim ***** válasza:
75%

19-es igen ez szuper elgondolás, de mikor elküldöd 20-25 helyre a cv-d nincs kedved minden egyes cégnek nézegetni a honlapját. A másik meg ha 3 hétre behívnak valahova akkor a telefonba nem is hallod rendesen hogy honnan telefonál illetve mi a neve az illetőnek.

Szerintem, nem nekem kéne nézegetni hogy a cég mivel foglalkozik és "felkészülni" belőle. Az interjú alkalmával mondja el illetve tájékoztasson, vagy írja le a hirdetésben. Ha tetszik jelentkezem, ha nem nem.

Nagyon nem tartom korrektnek,hogy behívnak, elküldtem ezerféle helyre és akkor fejből adjak számot arról mivel foglalkozik a cég.

Én bérszámfejtőként dolgozom, a hirdetésben le szokták írni ezeket az infókat, mert erről sok mindent kilehet következtetni. Pl. Írja hogy kereskedelmi hálózatlánc ami fehérnemű forgalmazással foglalkozik, akkor tudom hogy többműszakos munkarendek vannak. Ha nem szeretek ilyeneket számolni nem jelentkezek és kész.

Minden cég lassan azt hiszi,hogy kb csak ők vannak, és be kell férkőzni a kegyeikhez.

2021. aug. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem kegybeférkőzés ez, de ha elmész egy interjúra, akkor szerintem alap, hogy tudod, hogy hova mész. Pl. ha tudod, hogy fehérneműk forgalmazásával foglalkozó kereskedelmi hálózatlánc, az már teljesen elég. Esetleg, hogy nagyságrendileg hány üzletük van és kb. milyen területi lefedettségben, az mégjobb. Ennyi. Szerintem ez azért jogosan elvárható!
2021. aug. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!