Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan igénytelenek a...

Miért olyan igénytelenek a szakmunkások?

Figyelt kérdés

Annyi pénzt keresnek, mint egy jólmenő ügyvéd, és a legtöbb koszos, ápolatlan (munkaidőn kívül is persze), cigiznek, isznak, elhízottak.

Szájhigéniáról nem is beszélek.


Aki ennyit keres, azért már lehetne egy bizonyos igényessége önmagával szemben is.


Régen még megértettem, amikor fillérekért dolgoztak, de manapság még beosztottként is többszázezret keresnek



2022. jan. 24. 14:03
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
és munkavédelmi bankancsba járkálsz hétvégén a boltba, vagy mi?:D
2022. jan. 24. 14:49
 12/44 anonim ***** válasza:
88%
ORdas angy kamu, hogy annyit keresnek....
2022. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
20%

6-os vagyok

Amelyik igényes és jól dogozik az meg drága.

Összefoglalva:

Legyen

-jól ápolt legyen,fürödjön,mosson fogat, kisportolt kigyúrt legyen

-a ruhája tiszta legyen és minőségi munkásruhába járjon

-precíz és a munkája legyen tökéletes,

-szerszámai minőségi profi drága cuccok legyenek mert egy jó szakembert erről ismerhető fel

-a teherautója új legyen mert ha az nincs akkor biztos nem jó szakember

- dolgozzon annyiért amennyi egy szakmunkásnak jár

Összefoglaltam a tökéletes szakmunkás vállalkozót.

2022. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
57%

Én fővállalkozó voltam alattam dolgoztak sokan, már nyugdíjas vagyok.


Igen sok volt a kirohadt fogu , sőt akivel tartom a kapcsolatot szakadt autóval jár.

Otthonuk úgy néz ki hogy elajulnal, sőt a több ház vagy lakás se ritka, ellenben nem jár drága teherautóval mert nem cél. Felesleges luxus céltalan. Inkább vesz egy másik telket házat rá a gyereknek mert kijön belőle.


Ez ilyen világ, nem mindenki akar másoknak megfelelni

2022. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
18%
14-esnél a pont, nem mindenki akar másnak megfelelni.
2022. jan. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
92%

Az egy dolog hogy lelakott régi autóval jár valaki, vagy olcsó ruhákban jár el a teszkóba bevásárolni, ez még önmagában érthető lenne, minek költsön rá ha ő attól nem elsz boldogabb.

Ami viszont számomra is érthetetlen, az az általános ápolatlanság, és a viselkedés. Nemrég volt itt egy szaki egy segédmunkással. Nem kevés pénzt kértek el két napi munkáért (jóval magasabb díjat mint amit én diplomásként keresek, de ezzel nem lenne baj, kereslet-kínálati piac van, a munkájuk minőségére sem volt panasz). Kijönnek egy 20 éves opellel, oké, ez egy munkaeszköz nekik, legalább nem kell rá úgy vigyázni, teljesen érthető. Kijönnek foltos, kopott munkásruhában, ezzel sincs baj, dolgozni jöttek nem divatbemutatóra. De az hogy folyamatosan káromkodnak, munka közben (ordítva!!!) mesélnek disznó vicceket egymásnak az ügyfél jelenlétében, az érthetetlen. A szájukból árad a pöcegödör, és nem azért mert olyan volt az ebéd, hanem érződik hogy évek óta nem foglalkoznak a személyes higiéniával. Fél óránként cigiszünet, az fel sem merül hogy a csikket kidobják, hanem a teraszomon tapossák el, majd otthagyják. Már reggel érkezéskor bontott sörrel a kezében jött be az egyikük.

2022. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
89%

Jól írja az előző, mintha megrekedtek volna egy kamasz szintjén, aki imád a mocsokban fetrengeni.

Senkit nem érdekel az, hogy régi-e az autójuk, vagy koszos-e a ruhájuk. Aki valaha dolgozott ilyen közegben tudja, hogy ha nehezebbek a munkakörülmények minden napra új ruhát kéne venni, mert azokat a foltokat kb. sehogy nem lehet kimosni teljesen.

De a rohadó fogakra, több napos izzadtságszagra, a mocsoktól fekete körmökre és a zsírtól összeállt lófarok frizurára nem magyarázat a fizikai munka. 40+-osok között kb. alig van olyan aki nem így néz ki, a fiatalabbak még csak-csak.

Az már csak hab a tortán, ha a festőnkhöz hasonlóan a reggel 8-ra megbeszélt időpontra 9 után tekeri oda a bringát majd miután negyed 10-re a kávé cigivel is végzett, elkezdi felböfögni a (jó esetben tegnap esti) pálinka maradékát, szóval inkább elkéredzkedik reggeliért ahonnan egy szatyor sörrel jött vissza..

2022. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Félreértések elkerülése végett: nem arra értem, hogy koszosak, amikor dolgoznak. Az vele jár.


De sok ilyen szakit ismerek, akiknek kb az utcai ruhájuk is vetekszik a munkaruhájukéval

2022. jan. 24. 16:21
 19/44 anonim ***** válasza:
85%

14, leszarom, kinek milyen háza van, vagy milyen autóval jár. Ne mondd már, hogy ha több ingatlanra van pénze, akkor a fogait rendbetartani nincs? Vagy kiszedni a koszt a körmei alól? Mert azt értem, hogy munka közben koszos lesz, de amikor korán reggel már így jön dolgozni... Voltak nálunk munkások, a WC kefét nem ismerték, bakker. Minden egyes nap miután elmentek WC-t kellett takarítanom, mert össze volt hugyozva-szarva.

Cipőben bejött a szőnyegre, mert ő kérdezni akar valamit, amúgy nem volt ott dolga.

Csóró egyetemista koromban nem engedtem meg magamnak ilyeneket, akkor a "jól menő munkás", aki szerinted csurig van, annak mi az indoka?

2022. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
14%
Mert az asszony meg a pulyák megnyomorítják az életüket.
2022. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!