Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan igénytelenek a...

Miért olyan igénytelenek a szakmunkások?

Figyelt kérdés

Annyi pénzt keresnek, mint egy jólmenő ügyvéd, és a legtöbb koszos, ápolatlan (munkaidőn kívül is persze), cigiznek, isznak, elhízottak.

Szájhigéniáról nem is beszélek.


Aki ennyit keres, azért már lehetne egy bizonyos igényessége önmagával szemben is.


Régen még megértettem, amikor fillérekért dolgoztak, de manapság még beosztottként is többszázezret keresnek



2022. jan. 24. 14:03
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
49%

Egyrészt nem keresnek ők olyan sokat, nem bedőlni az itteni 3 millás burkolóknak.

Másrészt meg ez tipikusan olyan munkakör, amit senkise vállal szívesen. Inkább mennek az emberek egyetemre-fősulira bulikázni pár évet utána meg klimás irodába. Ezek a dolgozók tipikusan lefelszeknek a kanapéra, ha hazaértek és nem mennek barbershopba meg a fürdoszobaba (ehhez persze hozzajarul, h mar bennuk van 5-6 sor es azert ez csak egy faraszto fizikai melo.

2022. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
87%

"Inkább mennek az emberek egyetemre-fősulira bulikázni pár évet" - te sem láttál még egyetemet belülről, ugye?

"utána meg klimás irodába" - igen, mert minden diplomás ember klímás irodában dolgozik. Az orvosok, a régészek, a nővérek, a kutatók, a gyógyszerészek, a nyelvészek, a tanárok, a filmiparban dolgozók, rengeteg mérnök a helyszínen stb. mind a klímás irodában vannak. Mesélj még!

2022. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
57%

19: Nem mondom, így van.. Nem érdekli. Ennyi.

Festő is jön hozzám, előadja hogy "12 fok van, MAJD NEM GONDOLOD HOGY ÉN AZÉRT TANULTAM ENNYIT, HOGY HIDEGBEN DOLGOZZAK.

2022. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
86%

Elnyomtam:

Munkaideje hétfőtől csütörtökig tart, de néha azt se dolgozzák ki.


És mégis, tavaly ősszel költöztek, új ház, bp vonzáskörzete..

Ózd melletti roma faluból a gyerek, pécel mellett vett házat nem tudom a város nevét, újat, vakolással foglalkozik, 23 éves.. Bátyusnak is van már..


Egyszerűen a közeg ahol nevelkedtek ennyit tud, innen indultak, pénz van igény nem.. Igen tudok olyat aki nem ilyen, asztalos barátom, soha nem mondod meg róla hogy asztalos, parkettás II/A kerületben nagy házban, ragyog a ház, haja beállítva, az autója is élére állítva, a munkája is hibátlan.

De ők a ritkábbak.. Hiába keres az esztriches lapátoló gyerek napi 30-50 között (2 éves adat), mert teljesítményre van és lazán belapátol 30 köbmétert a gépbe, sőt a lapátja is egyedi hogy többet tudjon emelni, ő pont olyan marad amilyen volt..


Mert.. ennyit tud.

2022. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
87%
Faterom is ilyen szaki, 2001-ben beleesett a patakba, de azóta nem fürdött, ruhát csak akkor cserél, ha összeszarja magát piálás közben.
2022. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
76%

"és munkavédelmi bankancsba járkálsz hétvégén a boltba, vagy mi?:D"


Hallod, én még diszkóba is azzal járok, meg a permetezővel a hátamon.

2022. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
74%

"Festő is jön hozzám, előadja hogy "12 fok van, MAJD NEM GONDOLOD HOGY ÉN AZÉRT TANULTAM ENNYIT, HOGY HIDEGBEN DOLGOZZAK."


Jáááááj :D


Azt azért mondja, mert a legtöbb anyag 20 fok alatt nem szárad, vagy nem lehet keverni :D :D :D


Nem tanultad? :D

2022. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
77%

16/



Ezt tudod / akarod megfizetni.


Nem kell ilyen alakokat beengedni!

Ha saját magára sem igényes, a meló milyen lesz?

2022. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
92%
#28: Látom nem érted, itt pont arról van szó, hogy bizonyos szakmákban ez a viselkedés nem az "alja" réteg velejárója, hanem ez a jellmező.
2022. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Igazából én rájöttem, hogy 5 éve vagyok az iparban, és csúszok le ( főleg szellemileg).


Nem csoda, hogy az összes alkoholista lesz jóformán, mivel máshogy nem bírod azt a dzsuvát, szenvedést, trógerséget.


Jól kerestem vele, nem titok, de fontosabb a lelki egyensúlyom számomra.


És még nem is a legtrógerebb melót csináltam, villanyszerelést.

2022. jan. 25. 07:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!