Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliség miatt depressz...

Munkanélküliség miatt depressziós lettem, van kiút?

Figyelt kérdés

Már olyan fél éve nem találok munkát, pályakezdő vagyok, dolgoztam eddig több helyen, fél évvel ezelőtt is, de nem voltam se boldog ott, se nem kerestem többet mint a létminimumom megkövetelne. Most megint a szüleimmel lakom, nyilván, mivel nem tudtam fizetni a lakhatásomat. Szüleim Pest szélén laknak de Budapesten jártam suliba is meg itt is dolgoztam eddig és szeretnék is továbbra is.

Informatikai területen szeretnék elhelyezkedni mert arról van papírom, de nem alkalmaznak ilyen területen, pedig azt hittem ha alacsony ajánlatot adok meg bérigénynek majd haladok valamerre, de teljesen ignorálnak. Csakúgy mint bármilyen irodai munka vagy bármi ilyesmi. Segédmunkáztam eddig, betanítós de ettől csak még jobban romlott a mentális épségem. És fizikailag is megterhelő, mert kb robotoltam egész nap.

Mit lehet kezdeni? Adom le az önéletrajzokat, járok interjúkra de 200 ezernél többet nem akarnak adni, ennyiből meg nem lehet megélni... Több száz leadott önéletrajz, több tucat interjú és nem haladok egyről a kettőre, ami jó lenne, az nem jön össze, az interjúkon meg nevetséges bérrel szúrják ki a szemem vagy embertelen 3-4 műszakos és hétvégi munkavégzéssel is.

Akik munkát keresnek Budapesten, ti nektek mi a tapasztalat? Tipp? Hogy érzitek magatokat? Természetesen pályakezdőként lehet, hogy csak ilyen nehéz, mivel a 2-5 év tapasztalat sajnos semmilyen formában sincs meg...



2022. máj. 16. 20:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

"Informatikai területen szeretnék elhelyezkedni mert arról van papírom"


Milyen papirod?

2022. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
13%
Keress melot
2022. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Amit az érettségihez kaptam, mivel informatikai szakközépbe jártam, ilyen rendszerüzemeltető
2022. máj. 16. 20:45
 4/43 anonim ***** válasza:
83%
Az egy seggtorlesre eleg lehet
2022. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%
Azaz titka, hogy az első 2 évben ne válogass penz szerint, olyan munkát vallalj el amiben tudsz tanulni dolgokat ami máshol is hasznos lehet. Két év múlva meg vagy kérsz emelést vagy lelépsz máshova. Ami már konnyeb lesz tapasztalattal.
2022. máj. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Persze, csak 2 évig jó lenne életben maradni és megélni
2022. máj. 16. 21:08
 7/43 anonim ***** válasza:
11%

1.) Programmester gyorstalpalót elvégzed

2.) Azonnal elkezdesz dolgozni

3.) Amint megvan a szükséges TB jogviszony CSOK, babaváró, zöldhitel

2022. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
89%

Az a papír kb annyit ér, mint egy érettségi sajnos, semmit. Így, tapasztalat nélkül az a 200k reális is lehet. Azért nem teljesen kilátástalan a helyzeted.


1) Tanulsz tovább. OKJ, bootcamp, főiskola/egyetem bármelyike előrelépés. A diákhitel sem ördögtől való.

2) Dolgozol és szakirányú tapasztalatot gyűjtesz. Ez esetben 2-3 évig le kell nyelni a rossz fizetést, amiért valószinüleg ingáznod kell, vagy lakótársakkal élni.

3) Kettő együtt, én ezt választanam. Nemcsak elvégzel egy főiskolát/egyetemet, de mellette diákmunkával elég sok lehetőség megnyílik előtted. Sokkal könnyebben találsz gyakornok szintü melót elfogadható órabérért. Mellé ott lesz lehetőségnek, hogy kollégiumban lakj, ami szintén nagyon jól jön. Óráidat (munka és főiskola) te osztod be.


A következő 2-3 év így is, úgy is eltelik, kérdés, hogy közben elvégzel-e valamit, vagy ugyanott jársz majd, mint most.

2022. máj. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
23%
programmer sulik után milliókat lehet bezsebelni
2022. máj. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
86%

Semmit nem ér a papírod ezek szerint.

IT területen olyan munkaerőhiány van, hogy ha normális jelölt lennél és elérhetővé teszed az önéletrajzod kb. le sem tudnád vakarni a recruitereket és a cégeket akik az adott pozícióba munkavállalókat keresnek.

2022. máj. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!