Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliség miatt depressz...

Munkanélküliség miatt depressziós lettem, van kiút?

Figyelt kérdés

Már olyan fél éve nem találok munkát, pályakezdő vagyok, dolgoztam eddig több helyen, fél évvel ezelőtt is, de nem voltam se boldog ott, se nem kerestem többet mint a létminimumom megkövetelne. Most megint a szüleimmel lakom, nyilván, mivel nem tudtam fizetni a lakhatásomat. Szüleim Pest szélén laknak de Budapesten jártam suliba is meg itt is dolgoztam eddig és szeretnék is továbbra is.

Informatikai területen szeretnék elhelyezkedni mert arról van papírom, de nem alkalmaznak ilyen területen, pedig azt hittem ha alacsony ajánlatot adok meg bérigénynek majd haladok valamerre, de teljesen ignorálnak. Csakúgy mint bármilyen irodai munka vagy bármi ilyesmi. Segédmunkáztam eddig, betanítós de ettől csak még jobban romlott a mentális épségem. És fizikailag is megterhelő, mert kb robotoltam egész nap.

Mit lehet kezdeni? Adom le az önéletrajzokat, járok interjúkra de 200 ezernél többet nem akarnak adni, ennyiből meg nem lehet megélni... Több száz leadott önéletrajz, több tucat interjú és nem haladok egyről a kettőre, ami jó lenne, az nem jön össze, az interjúkon meg nevetséges bérrel szúrják ki a szemem vagy embertelen 3-4 műszakos és hétvégi munkavégzéssel is.

Akik munkát keresnek Budapesten, ti nektek mi a tapasztalat? Tipp? Hogy érzitek magatokat? Természetesen pályakezdőként lehet, hogy csak ilyen nehéz, mivel a 2-5 év tapasztalat sajnos semmilyen formában sincs meg...



2022. máj. 16. 20:38
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
37%
Egyáltalán nem vagyok nagydumás. Szimplán jól fog az agyam. De lusta vagyok és irányíthatatlan. 3 hónapig még nem sikerült sehol sem bent maradnom.
2022. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
55%

Látod látod, szakközépiskola herevere helyett elmentél volna szakmunkásba, 3 év alatt meglett volna egy szakmád, burkoló, villanyszerelő, vízszerelő, havi 1 millát összeszednél röhögve.


De neked számítógépezni kellett..

2022. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
22-es én is megszívtam. Minenhonnan az jött, hogy legyél gépészmérnök. Hát nem lettem belőle gazdag. Hiány van, de nem is fizetik meg.
2022. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
68%

Én a helyedben csinálnék valami képzést, ha mindenképp informatikán belül akarsz elhelyezkedni, mert oda ez tényleg kevés. Vagy nagyon kell érteni valamihez, hogy bevállaljanak papírok nélkül. Nyilván neked egyik sincs, még.


Ha meg nem akarsz már tanulni, azért vannak jóval jobban fizető munkahelyek is nettó 200nál Bpn, érettségivel is.


Gyári munkák inkább az általános iskolával rendelkezőknek, kicsit butábbaknak valók.


Írásod alapján szerintem te nem ebbe a közegbe tartozol. Jogsid van? Idegnyelv hogy megy?


Még egy nagyon fontos tényező, ami megkönnyítheti jóval az esélyeidet, nő vagy férfi vagy?

2022. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
31%

Burkoló vagyok.

20ezerért rakom/m2

Napi 30m2 rakok le.

600ezerFt/nap

Ez a munkadíjam


Több városban melózok. Mivel 6 hónapos OKJ-t végeztem és annyira nem értek hozzá.

Önszintezővel csinálom és

YouTube ról nézem a mai napig, mit, h kéne.

Ha elrontom valamint úgyse vezetik fel, nem kell visszafizetni és a szomszéd 5bvarosba attól ugyan úgy hívnak.


Heti 5 nap dolgozom. 3 millió/hét

Adózás minden után 8 millió körül marad havonta.

Az első évben 90 milliót kerestem, abból vettem 4 lakást, amik most 800 ezért vannak kiadva összesen/hó.

A 2. évbe 110 milliót kerestem abból kripta valutát vettem, ami aztán nagyon felment 350 milliónál szálltam ki.

A 3. évbe a mostani nagy ingatlan bumm előtt bár már akkor is magas volt de vettem egy lakást Bécsben. A 3. évbe amúgy 115 millió volt a bevételek burkolásból.

Jelenleg van a lakás amibe lakok, ezt örököltem. Van még 5 lakásom, ebből 1 Bécsbe. 520 millióFt om a bankba. Szerintem ez jó ahhoz képest, h egy OKJ van.


Villanyos haverjaim 1.5-2x ennyit keresnek/nap. Nekik évi 300 millió körül megvan.


Én burkolóként 3 évem belül megkeresem az első milliárdom de ebbe a kripta tőzsde is benne van.

Mármint 1 milliárdot ami pénzben meglesz az ingatlanokon kívűl.

Ezt az 1 milliárdot egy pályakezdő villanyszerelő 3.5 év alatt összehozza.

Egy vizesnek 6-7év.

Kőműves el is 4-5év.

Asztalosnak is 6-7.

Szakmunkásként 35 felett mindenki milliárdos szerintem, oké nem reklámozzák és csak az dolgozik meg akkor aki nagyon szereti.

2022. máj. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
25ös kihagytad hogy ezt a vagyont egy gázszerelő 1 perc alatt megkeresi Mo-n. Tudok cikket is linkelni, ha kell.
2022. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
25 sajnos tényleg van ilyen, hogy 20ezerért akar nm-t lerakni, inkább lerakja az ember saját magának, sokszor már tényleg nem lesz annyival rosszabb, modern anyagok vannak, hatalmas járólapok - csemép, youtube videók ezer számra.
2022. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
23%

XD 25os kicsit elszallt az arazassal, 30.000-ert 1 napra sorba allnak a burkolok :)


a negyzetmeter dij 3000-4000 forint szokot lenni budapesten es ez mar a nagyon draga kategoria.


megneznem azt hogy hol kap ilyen dragan egesz evre munkat 25os :)) tipikus gyakoris troll

2022. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont nem vok troll, 26os voltam.
2022. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
75%
nagyon durván jól keresnek az építőipari szakik. Igazából a felső decilis nagy részét ők adják már, a diplomások meg utánuk kullognak
2022. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!