Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliség miatt depressz...

Munkanélküliség miatt depressziós lettem, van kiút?

Figyelt kérdés

Már olyan fél éve nem találok munkát, pályakezdő vagyok, dolgoztam eddig több helyen, fél évvel ezelőtt is, de nem voltam se boldog ott, se nem kerestem többet mint a létminimumom megkövetelne. Most megint a szüleimmel lakom, nyilván, mivel nem tudtam fizetni a lakhatásomat. Szüleim Pest szélén laknak de Budapesten jártam suliba is meg itt is dolgoztam eddig és szeretnék is továbbra is.

Informatikai területen szeretnék elhelyezkedni mert arról van papírom, de nem alkalmaznak ilyen területen, pedig azt hittem ha alacsony ajánlatot adok meg bérigénynek majd haladok valamerre, de teljesen ignorálnak. Csakúgy mint bármilyen irodai munka vagy bármi ilyesmi. Segédmunkáztam eddig, betanítós de ettől csak még jobban romlott a mentális épségem. És fizikailag is megterhelő, mert kb robotoltam egész nap.

Mit lehet kezdeni? Adom le az önéletrajzokat, járok interjúkra de 200 ezernél többet nem akarnak adni, ennyiből meg nem lehet megélni... Több száz leadott önéletrajz, több tucat interjú és nem haladok egyről a kettőre, ami jó lenne, az nem jön össze, az interjúkon meg nevetséges bérrel szúrják ki a szemem vagy embertelen 3-4 műszakos és hétvégi munkavégzéssel is.

Akik munkát keresnek Budapesten, ti nektek mi a tapasztalat? Tipp? Hogy érzitek magatokat? Természetesen pályakezdőként lehet, hogy csak ilyen nehéz, mivel a 2-5 év tapasztalat sajnos semmilyen formában sincs meg...



2022. máj. 16. 20:38
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
75%

Ezt úgy szokás, hogy elmész kezdőként rossz feltételekkel dolgozol 1-2 évet majd ha megvan a tapasztalat váltasz másik helyre sokkal több fizetésért.

Akik már első fizetésükkel is nagyot akarnak szakítani ott szoktak maradni évekre munka nélkül.

2022. máj. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
41%
Azzal a rendszer üzemeltető papírral kitörölheted úgyhogy több fizetésre ne számíts és fogadd el.
2022. máj. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
85%
Pályakezdőként be kell nyelni a rosszabb fizetést vagy irány gyárba 3 műszakba.
2022. máj. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
91%
Ki kell menni külföldre, ahol nem zsebpénzzel akarják kiszúrni a szemed
2022. máj. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
83%

:))

hiszed vagy sem en 160.000-ftal kezdtem ITban dolgozni, meg annyi papirom se volt mint neked, most 2 millio felett van a nettom 7 ev tapasztalattal. Az IT ugy mukodik hogy miutan leteszel valamit az asztalra eleg konnyu lepkedni felfele, de igy csupasz f...ra ne varj el 400.000-es kezdo fizetest, az azok kapjak akik egyetemet vegeznek es kis ujjbol kirazzak az olyan dolgokat amikrol te soha eletedben nem is hallottal

2022. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Azért nyilván régen a 160 is sokkal több volt mint ma, ma azért jelenleg nem vagyunk valami jók gazdaságilag, ahol a benzin vagy akár a gyümölcsök is rengetegbe kerülnek... Szóval tényleg nem mindegy a bérezés és én értem, hogy pályakezdő vagyok, de sokan mások is, azok se tudnak megélni ennyiből.

Tervezek tanulni még, mert borzalmas a jelenlegi helyzetem és igen, ez a papír ha érne valami akkor nem lennék munkanélküli fél éve, ezt tudom. Ettől független ilyen vonalon szeretnék elhelyezkedni, mert szeretem.

2022. máj. 17. 11:57
 17/43 anonim ***** válasza:
20%
Anno nekünk azt mondták a suliban, hogy az első két év a munkaerőpiacon még kb a sulihoz tartozik. Nem a fizetést kell nézni, hanem h miket tudsz tanulni. Válassz olyan munkahelyet, ahol sok a jó fiatal csaj. Vagy öreg, ha azokat szereted. És nem leszel depis. Mindig látsz majd egy két csöcsöt. Így lettem fürdőruha eladó - egy volt IT-s
2022. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
68%

:)) megy a rinya ugy hogy se papirod se tapasztalatod nincs relevans es elvarsz magas fizut. Fogadd el az allast minimalberert, huzd meg a nadragszijjat, birj ki egy evet, bizonyits es lesz eredmenye....


de a sult galambot varhatod, mi interjun az ilyent mint te eleg hamar kiszurjuk...

2022. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
18as és hogy nem szúrjátok ki az olyat, mint én? Megvan a sulim, föl is vesznek, de mindig lesz*rom a munkát. Eddig a rekordom 2,5 hónap és utána rúgtak ki. De még egy HR-es se mondta meg rólam. Volt nő is, férfi is. Tanulni szeretek, de dolgozni utálok. 2 nyelvvizsga meg egy diplomám van. Sokszor egy sör után mentem dolgozni. Nem ér semmit a ti szűrőtök.
2022. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
11%

Volt szerencsem olyan nagydumashoz mint 19es, mi is ki kellett rugjuk az illetot 3 honap lejarata elott, nem is ertettuk a helyzetet pedig nagy remenyt lattunk benne, jo volt vele "dolgozni"


A kerdezo ha ilyen nagy dumas lenne siman kapna melot :) miert nem tanitod meg ra

2022. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!