Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliség miatt depressz...

Munkanélküliség miatt depressziós lettem, van kiút?

Figyelt kérdés

Már olyan fél éve nem találok munkát, pályakezdő vagyok, dolgoztam eddig több helyen, fél évvel ezelőtt is, de nem voltam se boldog ott, se nem kerestem többet mint a létminimumom megkövetelne. Most megint a szüleimmel lakom, nyilván, mivel nem tudtam fizetni a lakhatásomat. Szüleim Pest szélén laknak de Budapesten jártam suliba is meg itt is dolgoztam eddig és szeretnék is továbbra is.

Informatikai területen szeretnék elhelyezkedni mert arról van papírom, de nem alkalmaznak ilyen területen, pedig azt hittem ha alacsony ajánlatot adok meg bérigénynek majd haladok valamerre, de teljesen ignorálnak. Csakúgy mint bármilyen irodai munka vagy bármi ilyesmi. Segédmunkáztam eddig, betanítós de ettől csak még jobban romlott a mentális épségem. És fizikailag is megterhelő, mert kb robotoltam egész nap.

Mit lehet kezdeni? Adom le az önéletrajzokat, járok interjúkra de 200 ezernél többet nem akarnak adni, ennyiből meg nem lehet megélni... Több száz leadott önéletrajz, több tucat interjú és nem haladok egyről a kettőre, ami jó lenne, az nem jön össze, az interjúkon meg nevetséges bérrel szúrják ki a szemem vagy embertelen 3-4 műszakos és hétvégi munkavégzéssel is.

Akik munkát keresnek Budapesten, ti nektek mi a tapasztalat? Tipp? Hogy érzitek magatokat? Természetesen pályakezdőként lehet, hogy csak ilyen nehéz, mivel a 2-5 év tapasztalat sajnos semmilyen formában sincs meg...



2022. máj. 16. 20:38
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
30%
30as azlehet, hogy fizuban utánuk kullogunk, de én a 8 óra alatt legfeljebb a tollamért hajolok le a full extrás fotelemből. Azt a különbözetet meg összetőzsdézem. - egy közgazdász
2022. máj. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
82%
egy szaki bevállal plusz egy melót aztán már lepipálja a különbözetedet. Első kézből látom mennyit keresnek, brutálisan sokat
2022. máj. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
78%
Egy hónap alatt kerestem 400 ezer forintot a dollár árnövekedésén. Úgy, hogy közben meg se mozdultam a kanapémról. Azért a burkoló munka nem egy leányálom. Simán lefutok 10 km-t munka után, levezetésként. Egy burkolónak 40 évesen már sajog a dereka. Persze ha ügyes, addigra vannak alkalmazottai.
2022. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
az egy burkolónak 3 napi munka. És ezt folyamatosan csinálhatja, az USD/HUF meg ritkán mozog nagyot
2022. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
31: azért te se reménykedj, hogy 40-50 évesen nem lesznek egészségügyi gondjaid, egész napos ücsörgés se olyan jó ám, mesterséges fényeket bámulva egész nap.
2022. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
34es az igaz. 35-ös én kb 4 órát ülök a gép előtt a 8ból. Maradék 4 az meeting, kajaszünet, csocsó. Munka után mindig megyek edzeni. Persze ígyis benne van a pakliban, de azért ügyelek az egészségemre. 40 évesen már elég lesz 4 órát dolgoznom, a befektetéseim majd hoznak már annyit.
2022. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
71%
Persze egy ügyes burkoló 30 évesen már csak az alkalmazottait irányítja. Úgyhogy ha ügyes, megoldja.
2022. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
77%
igaz, 30 évesen egy burkoló már révbe ért. Nagy eséllyel sokmilliót termelő vállalkozása is van
2022. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
38as vagy beragadt az alkalmazotti létbe. Sok ilyen is van sajnos. Akik munka után a sarki kisboltnál piálnak.
2022. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
81%

Én örülök, h 3 éven belül meglesz az 1 milliárdom.

Meg tudtam venni 5 ingatlant ebből egyet Bécsbe burkolásból.

Így fél éves okj-val 7 év alatt összesítve 1600 millióFt kerestem. Bár ebbe benne van 350 millió kripta de azt is az egyik évbe összeburkolt 110 millióból.


Az a baj, h bejöttek az önszintezők, önszintezo klipszek.

Meg YouTube-on 1000 videó, h miként kell.

Ismerőseim maguknak csinálják és őszintén ugyan úgy lerakják mint én. Haverom kérdezte mennyiért csinálom meg a nagy fürdőjét, 75m2 burkolás összesen tényleg nagy. Barátilag mondtam, h 1.4 millió úgy ha előkészíti teljesen a felületet.

Nem fogadta el. Megcsinálta magának önszintezővel és tányleg szép lett. Én 3 nap alatt letudtam volna. Neki 3.5 hét vége volt vagyis 7 nap.

Egyre többen vannak így. Féltem mindig is, mert láttam, h ha én meg tudom csinálni ezt akkor kb. bárki, pláne, h bejöttek az önszintezők. Oké lesz benne pár egyenletlenség, de egy fürdőszobán 1-1.5 milliót spórolnak így.

Villanynal is ezt mondják, kismegszakítót, konnektort, kapcsolót kicserélik maguknak YouTube alapján. Hiába riogatnak villanyos ismerőseim, h nagy baj lesz belőle, kicserél 1et sikerül, üzemviztosan megy akkor aztán kicseréli a másikat is.

Szóval én örülök, h amíg nem jött ez be, h mindenki magának megoldja, addig megszedtem magam.

Ez nem olyan mint egy jogász vagy mérnök, h nagyon sok idő megtanulni, retkes, koszos meló nagyrészt arról szól, h lehuzni a megrendelőt, persze előadni, h ez nem akármi. Csak a rohadt YouTube miatt egyre többen tudják megcsinálni maguknak.

Mint amikor megcsinálják maguknak de a fideszes támogatás miatt kell a számla ezért X összegért vesznek számlát a szakitól, aki jó esetben a végén ránéz mihez adta a nevét.

Főzés is úgy szokott lenni sok helyen, h bontást, fal áttöréseket, radiátor felrakásokat stb megcsinálják maguknak, a szaki felrakja a kazánt meg a kivezetését és ennyi de az egészet kiszamlázza ha kell a visszaigénylés miatt.

Én sose csaltam így mert enélkül is tele vagyok, legalábbis is amíg a YouTube és az önszintezők ennyire el nem terjedtek.

2022. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!