Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem vesznek fel sehova...

Miért nem vesznek fel sehova dolgozni?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok, egy társadalomtudományi területen szerzett Bsc diplomám van - majd a későbbiekben megyek tovább egy mesterképzésre is még - , jelenleg osztatlan képzésben tanulok egy másik egyetemen is tervezőgrafikát, van ezen kívül egy OKJ tervezőgrafikus szakképesítésem, egy középfokú nyelvvizsgám, FEOR szakmai érettségim is, A1-A2 szinten beszélem a német nyelvet - tervben van a második nyelvvizsga letétele is - , mégsem vesznek fel sehova. Még olyan helyekre se, ahova társadalomtudományi diplomát kérnek, annak ellenére, hogy a szakmai gyakorlatomat a közigazgatás berkeiben töltöttem és ez benne is van a rezümémben. Ha tervezőgrafikus munkákat keresek, még addig sem jutunk el a munkáltatóval, hogy portfóliót/referencia munkákat küldjek. Konkrétan most utasítottak vissza a Tesco-tól es ez most eléggé elkeserített, valahol pedig szégyellem is egy kicsit, hogy még ilyen helyre sem vagyok jó. Én mind a tervezőgrafikus, mind a társadalomtudományi területen szerzett végzettségeimmel nagyon szivesen dolgoznék, hisz mindkettőt szeretem, bár az előbbivel nagyobb és konkrétabb terveim vannak, de így nagyon nehéz, hogy egyikben sem tudok semmi tapasztalatot szerezni. Nemhogy ezeken a területeken nem tudok tapasztalatot szerezni, de még sima munkatapasztalatot sem… így kicsit most el vagyok keseredve, mit tudok tenni? Dél-Dunántúli régióban élek, Pestre kellene költöznöm?

2022. jún. 21. 13:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdező!

Sajnálom, hogy tőlem kell megtudnod, de nem, a társadalomtudomány nem keresett és piackèpes. Sose volt az. A művészet sem. Grafikusokból, webdesignerekből és hasonlókból Dunát lehet rekeszteni màr. Freelancerek úgy ugranak minden lehetőségre, mint egy falat kenyérre az éhező Etióp gyerekek. A művészet sose volt kifizetődő, akik híresek és elismertek lettek, azok is kb. a haláluk után. Életükben csóró alkeszok voltak, akik tengődtek. Az ükükükükük unokák meg most kapják a jogdíjakat utánuk. Ők élvezik. Végülis ez is egy cél, csak akkor ne sírj, hogy nincs munkád.

Ha akarod vinni valamire, akkor szorítsd össze a fogad és tanulj valami megbecsültet. Ahol én tanultam anno, mellettünk a gépészmérnöki karon szinte minden hülyegyerek 2-sel bukdácsolt át a vizsgáikon és még örültek is neki. Néha elgondolkoztam, hogy ha ennyire sikerült csak megtanulniuk valamit, akkor a kèsőbbiekben, hogy fognak jól dolgozni. Egytől egyig mindegyik jól keres most, többszázezres kezdő fizukat dobálnak nekik… így én is, te is eltudjuk végezni ezek alapjan. Sajnos mással nem lehet egyről a kettőre jutni ebben az életben.

Ideje elfogadnod.

2022. jún. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
59%

Valószínű a Tesco és hasonló helyekről azért, mert tudod, hogy létezik a Munkaügyi bíróság és önállóan el is találsz oda.

Tehát nem hagyod, hogy illegális dolgokat kövessen el a munkáltatód, ha meg de, akkor bevasalod rajta, mert pl. fel tudod csapni az Mt-t...

Sok az illegális dolgokat elkövető munkahely. Félnek tőled.:)

2022. jún. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%

Különben nem csak a munkaszerződés, közalkalmazotti szerződés és a köztisztviselőt van, amit tanítottak, hanem még magasabb bértáblák is, több is, mint pl. az igazságügyi. Ha tudsz 8 órát dolgozni éveken át, akkor keress ilyesmit!

De még a NAV-nál is szoktak a gyér fizetésen felül királyi jutalmak lenni, régebben még negyedévente is. Évfolyamtársaim 3-6 év alatt egy lakás árát összeszedték ezekből a jutalmakból, míg a fizetés az minimálbér alatt volt.

Ilyen konkrétumokat kéne megtudj. Nem tudsz az évfolyamtársaiddal konzultálni, ki hol dolgozik?

Nyugodtan menj bele fél-egy évre, nem kell ott megpenészedni, csak nézz körül, hátha szerzel füleseket...

2022. jún. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

10-es, köszönöm a felajánlást, lehet fogok vele élni, és a weblap is nagyon jó otlet, tenyleg koszi!


11-es. Sajnalom, hogy tőlem kell megtudnod, de akkor is keresett a társadalomtudomány IS, ha te úgy gondolod, hogy nem. Hisz mint fentebb említettem, a közigazgatásba mindig keresnek társ. tudomány diplomával embereket, te magad is nyugodtan utana járhatsz kozigallas.gov-on. Nem csak sima irodistának, vagy adminisztrátornak lehet menni, mindenféle közig. szakvizsga letételével nagyon szép pozíciókat meg lehet pályázni, amit ha megspékelsz meg egy megfelelő mesterképzéssel, határ a csillagos ég. Lehet neked a közigazgatás nem egy karrier, én azonban élvezettel csinálnám, és csináltam is, a szakmai gyakorlatom alatt.


Hát az meg, hogy te azt gondolod a tervezőgrafika nem piacképes… hát ezt sajnálom, de nagyon nincs így. Nem ártana utána járnod, hogy egy tervezőgrafikus, aki mondjuk egy multinál el tud helyezkedni, vagy/plusz szabadúszóként megfelelő ügyfélkörrel rendelkezik, mennyi pénzt össze tud szedni. Ha nem lenne piacképes, nem is lenne ennyi grafikus állást hirdető munkáltató. A tervezőgrafika végtelenségig fejleszthető, nagyon sok ága van, többek között nekem is - mint fentebb írtam is - konkrét terveim és céljaik vannak vele, ami nem teljesen maga a tervezőgrafika, ehhez azonban nem ártana ugyebár egy kis tapasztalat. Az lehet, hogy gafikusokból Dunát lehet rekeszteni, de nem mindegy, hogy valaki igényes munkákat csinál, vagy le van ragadva a Paint-es dolgoknál és azt hívja tervezőgrafikának. Azért mondod, hogy egyes művészek csak haláluk után lettek elismertek és híresek, mert fogalmad nincsen arról, hogy miről beszelsz. Mert nyilvánvalóan nem értesz hozzá.


Figyelj, én ertem, hogy neked ezek nem munkák. Hogy neked valószínűleg a mérnökin valamint az IT-n kívül más munka az nem munka. De ez nincsen igy sajnos. A munka értékét nem csak a kiosztott fizetés, vagy a társadalmi hasznosság határozza meg. Hiaba próbálod másrészt elmagyarázni, hogy nem piacképes, a hazai, valamint a külföldi munkaerőpiac nem ezt sugallja. Lehet azért gondolod így, mert életedben nem kerestél olyan munkákat, amiket én keresek. És mivel én keresek és találok is, a kérdésem ezért tettem fel. Nem arra irányult, hogy a munka, amire jelentkeztem nem is létezik, nem is keresett, nem piacképes, nem értékes hanem arra, hogy miért nem tudunk legalább egy beszélgetésig/ portfólió bemutatásig eljutni. Ezekre itt majdnem mindenki nagyon jó válaszokat és tanácsokat tudott írni és tulajdonképpen meg is kaptam a megfelelő választ. Persze mindezen sorokat nem kötekedésből írtam, csak jó, ha ezeket te is tudod. Mert mindig csak olyanok írják azokat, hogy xy, meg zy diploma/szakma nem ér semmit, akik egyrészt életükben nem mozogtak ilyen körökben/nem volt valódi tervük vele/volt pár ismerősük, akiknek nem jött össze az élet, vagy csak szimplán félreinformáltak :)

2022. jún. 22. 01:29
 15/20 anonim ***** válasza:
86%
Europian Solidarity Corps!!!! Menj önkénteskedni Európába!!! Rengeteg a lehetőség, biztos találnál valamit, ami tetszene
2022. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

13-as, köszi a tippeket, körbe fogok kérdezősködni volt szaktársak között.


15-ös, na erről nem is tudtam, ez nagyon jól hangzik, utána járok!

2022. jún. 22. 12:05
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
Van egy facebook csoport, szinte naponta jönnek a lehetőségek. Kell hozzá egy kis szerencse, de megéri megpróbálni. Én most épp ezzel vagyok kint külföldön. Főleg a német, angol fejlesztése, új emberek megismerése volt ezzel a célom. Na meg jól mutat a CV-ben, és lesz miről beszélgetni az interjún. Csekkold a honlapot is
2022. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, ne keseredj el, nagyon nehéz most munkát találni. Én is ezt tapasztaltam, meg több ismerősöm is. A covid óta szerintem nehezebb, és elég nagy a verseny 1-1 pozícióért. Szerintem is a nyelvtudás fejlesztése lenne fontos, meg egy jól összeállított portfólió, esetleg saját weboldal. Engem fél éven belül két munkahelyről küldtek el, pedig előtte egy helyen hosszú távon meg tudtam maradni. Szerintem ideálisat is nehéz találni.
2022. jún. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Pesten sokkal több munkalehetőség van,mindenképp javítana a helyzeteden.Az nem

Derült ki hogy

Hány helyre jelentkeztél, de allakeresesnel nem 2-3 hanem 50-60 helyre kell jelentkezni,próbálkozni kell és

Nem feladni. Ha nem jeleznek

Sok helyről lehet az oneletrajzal van baj, a sikertelen interjú után meg nem érdemes filozni, nem csak te jelentkezel

Ezekre és ha van jobb jelölt akkor értelemszeruen őt fogjak felvenni.

2022. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó angol nyelvtudás és SQL ismeret elég, azzal meg tudod magad most menteni egyelőre. Kezdd el.
2022. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!