Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány jelentkezés és hány...

Hány jelentkezés és hány állásinterjú kell ahhoz hogy valahova tán végül felvegyenek? Kb 200/20/1-2 lehetnek az arányok?

Figyelt kérdés

Jól látom az arányokat?Ű


Több száz jelentkezést öntök ki a neten.

Mondjuk legyen 200.

Ebből tán a tizede hív be. Mondjuk 20.

Az 20 állásinterjú.


És ebből a 20ból TÁN AKAD 1-2 (TÁN!!) amely felvenne.


Ez kb így néz ki? Jól látom?


AZ időbeli lefolyás ? Hónapok. 3 hónap alsó hangon.


2022. okt. 2. 10:35
1 2 3
 11/29 Psycho ***** válasza:
69%

Ez több dolgon múlik egyszerre. Az egyik a munkaerő-piaci helyzet. Nyilván nem kell atomfizikusnak lenni, hogy kitatláljuk: ha túljelentkezés van, kisebbek az esélyeid. Márpedig az ilyen irodai asszisztensi állásra biztos vagyok benne, hogy elég nagy a túljelentkezés.


Nézzünk egy programozó informatikust. Bár lehet, ha az lennél, akkor nem lennél az, mert őket sok esetben már az egyetemről elszívják a munkaadók, mielőtt befejeznék a képzést. Sok ilyenről hallottam.


A másik tényező pedig Te magad vagy. Mennyire tudod eladni magad? Mennyire jó a beszélőkéd?

Sajnos ez a másik tapasztalat: a HR-esek (tisztelet a kivételnek) nem igazán értenek a kiválasztáshoz. Ha valaki megnyerő, nagydumás, fényezi magát, elpuffogtatja a kötelező közhelyeket, már nagy lelkesen fel is veszik.

Ja, hogy valójában mennyire lelkiismeretes, szabálytartó valaki, hogy viselkedik a közösségben, milyen a munka-értékrendje, oh, az senkit nem érdekel, azt nehéz mérni...

Szóval introvertált, félénk, túlontúl őszinte, gyengébb meggyőzőerővel és szociális fellépéssel rendelkező emberek alapból hátrányból indulnak.


Ha utóbbi a probléma, akkor megvan, mit kell fejleszteni.

2022. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"Ha utóbbi a probléma, akkor megvan, mit kell fejleszteni.“


de nekem nem ez volt a kérdésem.

én ezt kérdeztem:

"Hány jelentkezés és hány állásinterjú kell ahhoz hogy valahova tán végül felvegyenek? Kb 200/20/1-2 lehetnek az arányok?


ez és nem több és nem más.


"Mennyire tudod eladni magad? Mennyire jó a beszélőkéd?



HÁT HA BE SE HÍVNAK valahova úgy azért nehéz eladni magam nemde?

2022. okt. 2. 11:00
 13/29 anonim ***** válasza:
89%
Nekem 2/1 biztos hogy felvesznek, mert olyan állásokra jelentkezem, amihez értek. Titkárnőnek engem se vesznek föl. Ha mindenáron az arányok erdekelnek, szerintem ha tapasztalat nélkül és ilyen stílussal szeretnél titkárnő lenni, akkor 1000 ből 1 felvesz szerintem, havi 80 bruttóért.
2022. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Psycho ***** válasza:
58%

#11 vagyok: reméltem, hogy átjön az üzenetemből, de akkor mégsem. Ezért kifejtem bővebben: ez a kérdés nem algoritmizálható. Nem megválaszolható, mivel sok dologtól függ.


Kb. olyan mintha azt kérdeznéd, hány szelvényt kell feladni, hogy nyerj a lottón?



Ha nem hívnak be, akkor valóban nehéz eladnod magad, de ha jól értelmeztem a leírtjaidat, azért volt már olyan, hogy behívtak. De a behívás esélye meg függ attól, milyen az önéletrajzod. Nemcsak a tartalmára gondolok, hanem a formájára is.


Egyszerűbben: Ha a 200/20/1-2 arányt le akarod vinni 50/25/4-5-e, akkor azért lehet tenni ezt-azt, de a nagyságrend múlik azon is, hány nyitott pozíció van, és hány jelentkező van rá. Utóbbit nem tudod befolyásolni.

2022. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
73%

én azt javaslom neked, engedd el...


Amúgy olyan nem jutott az eszedbe, hogy ne csak irodai munkára jelentkezz? LEhet elmész egy céghez akármilyen munkára, látják rajtad, hogy elhivatott vagy, értesz az emberekhez stb, és előléptetnek valami iordai pozira.


Ha ez minden álmod, hogy irodában ücsörögj, és az általatok lenézett takarítók többet keresnek, hajrá.

2022. okt. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
62%
Balázska napi kamukérdése, kommentszekciót rekesszük be!
2022. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
72%
Akkor foglaljuk össze: mihez értesz és mire jelentkeztél?
2022. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%
17: Semmire, mert az egész csak Balázska (a munkaügyis kamusztoris troll) fejében létezik.
2022. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
72%
18, itt még ügy sincs... 16 voltam
2022. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
80%
17 :-)
2022. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!