Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány jelentkezés és hány...

Hány jelentkezés és hány állásinterjú kell ahhoz hogy valahova tán végül felvegyenek? Kb 200/20/1-2 lehetnek az arányok?

Figyelt kérdés

Jól látom az arányokat?Ű


Több száz jelentkezést öntök ki a neten.

Mondjuk legyen 200.

Ebből tán a tizede hív be. Mondjuk 20.

Az 20 állásinterjú.


És ebből a 20ból TÁN AKAD 1-2 (TÁN!!) amely felvenne.


Ez kb így néz ki? Jól látom?


AZ időbeli lefolyás ? Hónapok. 3 hónap alsó hangon.


2022. okt. 2. 10:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon sok mindenenen múlik szerintem is. Mivel bonyibb dolgokba nem akarok belemenni, ezért az én példámat írom le. Nekem viszonylag jó önéletrajzzal végzősként is kellett szerintem egy bő fél év (de lehet több is) mire megtaláltam AZ ÁLLÁSOM :) Persze el tudtam volna menni dolgozni hamarabb is, de szerintem ez többről szól, mint hogy csak dolgozzak valahol. Az időd legnagyobb részét a munkahelyeden töltöd, így nagyon nem mindegy mit csanálsz, hol dolgozol, milyen emberek vesznek körbe, milyen a környezet, van-e fejlődési lehetöség ("hol látod magad 5 év múlva?"). Amúgy -pont azért mert jó pár szűrési feltételt beállítottam- nem adtam be sok helyre az önéletrajzomat, de ahova beadtam, ott kb 80%ban behívtak interjúra.
2022. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
33%

"vajdajulia19"


ez a maszlag duma mindaddig igaz míg az embernek van választási lehetősége.... de ha örül hogy egyáltalán valahova felveszik, nem filózhat azon, van-e fejlődési lehetőség mert NINCS MÁS.


Ha szar a hely, akkor sincs más (ill ami van, az pont ilyen /még ennél is szarabb)

2022. okt. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
83%
Hátha valakinek hasznos. Az a szabály, hogy nincs szabály. A soraim szakmai vezető (nem hr!) oldalról írom. Volt, hogy azért adtunk fel hirdetést, hogy lássam, milyen a merítés, találnék-e utánpótlást. Volt, hogy mire megjelent a hirdetés, házon belül megoldódott (pont becsekkolt egy kismama). Volt, hogy elbírta a helyzet a nullkm-et, volt, hogy ctrl c- ctrl v egyezés kellett a profillal. Volt, hogy a gyakornok bevált nagykorúként is. Mindig légy önmagad, mind tudásban, mind személyiségben.
2022. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
70%

Bazsi, sokkal jobbak lennének az arányok, ha minden jelentkeznél válogatás nélkül minden sz/rra, amire messziről látszik, hogy alkalmatlan vagy.

Egyébként megint pályázol? Mégis ki fogják fizetni a végkielégítést?

2022. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Mivel " hiányszakmám" val 1/1 a visszajelzési arány.
2022. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Eddig meg voltam róla győződve, hogy neked bértroll a szakmád, és a GYK kattintásszámait segítesz felfelé húzni a napi átlag 5 provokatív kérdéssel. Viszont ha neked ezért nem fizetnek, mégis idejársz 5-7 éve napi szinten hőbörögni csak a vergődés élvezetéért, akkor én a helyedben megkeresném Megafont, és mehetnél pénzért a cikkek alá fröcsögni. Még kiképezniük sem kell, elég csak bemutatni azt a portfóliót amit itt összeállítottál.
2022. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt 5 évben 5 helyre jelentkeztem összesen, mindegyik legalább felhívott. Egyet én mondtam le, egyet ők; 3 interjúból 2 esetben felvettek.
2022. okt. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva mindenkinek más. Én kb 40 helyre adtam be, ebből lett 5 interjú, 2-nél kaptam állásajánlatot. Kb másfél hónapba telt. Közgazdaságon tanulok, de már el tudtam helyezkedni szakmámban.
2022. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Olyan pozíciókra kell jelentkezni, ahova tényleg beillesz.


Én egyetem alatt kerestem munkát kb fél éve. Kb 6 helyre jelentkeztem. Ebből 3 helyről kaptam tényleges ajánlatot, amik közül emiatt az egyiket pici feljebb is tudtam tornászni.


A maradák 3 cégből 1 volt, aki azt mondta, hogy nagyon szimpatikus az önéletrajzom és jelenleg nincs nyitott pozíció, ami a szaktudásomhoz illene, de körbe kérdez pár csapatban, hogy kellenék-e oda, majd 10 perc múlva felhívott, hogy talált is egy helyet. Neki mondtam ezt a több ajánlatot kaptam és határidős a választásom és onnantól kezdve nem keresett.


A másik 2 céget meg én mondtam vissza pár interjú után.


Ezen kívül még januárban próbáltam munkát találni, de leginkább csak kiváncsiságból, mert nem tudtam volna akkor még egyetem mellett dolgozni, így csak 3 helyre jelentkeztem.


2 helyről visszautasítottak.


1 helyről meg kaptam ajánlatot, ami nem fogadtam el.


Mondjuk ez a januári próbálkozás nem volt annyira célirányos, így olyan pozíció volt az a 2, ahol visszautasítottak, hogy tényleg nem illett bele az érdeklődési körömbe és tapasztalatomban.


Így eddig 9 jelentkezésből 4 ajánlatot kaptam, de ebből 2-t én utasítottam vissza ez előtt, hogy kaphattam volna bármilyen ajánlatot.


Szóval most kb 50% lehet a sikerrátám.

2022. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!