Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nincs külön minimálbér...

Miért nincs külön minimálbér összeg Budapesten és faluhelyen?

Figyelt kérdés

Budapesten lehet belefér ez vagy akár több is meg drágább az élet is ott, de faluhelyen még is, hogy adjon már ennyi pénzt egy falusi vállalkozó az embereinek? Egyszerűen nem lehet már ezt kigazdálkodni..


Miért kell ezt országosan egységesen csinálni, hogy lehet egy kis falut összehasonlítani a fővárossal??


2023. jan. 27. 09:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:

#20


Én 16 órákat dolgoztam éveken át , napi 7 napon, hogy ide érjek. Ők mit tettek érte? Semmit!


Ha ilyen autót akarnak akkor ők is kezdejenek el vállalkozni és majd megértik! Én sem heti 5 nap 8 órából értem ide, azt meg , hogy én mennyit veszek ki a vállalkizásomból az nem ide tartozik , nem szeretetszolgálatnak alapítottam! De egyébként meg 10+ embernek tartom el a családját ily módon, hogy munkát adok nekik. Arról ne is beszéljünk, hogy évi több alkalommal is kapnak prémium juttatást, disznó vagy csirkehús formájában, ami manapság nem kevés pénz.

2023. jan. 27. 11:49
 22/72 A kérdező kommentje:

Ja és hozzátenném, hogy a COVID alatt azért, hogy megtartsam a vállalkozást eladtam az egyik autómat és a jelenlegi 2020-as BMW-t tavaly vettem amikor újra felálltam! Miközben az volt a terv, hogy 2021-ben egy új Mercedes S osztályt gurítok ki lízingre. Na most ennek ellenére a magam és embereim érdekében előszőr eladtam egyik szeretett autómat, utána meg használt autót vettem új helyett, azt is gyengébb minőségben.


Tehát ennyit erről, hogy nem érdekelnek az embereim.

2023. jan. 27. 11:51
 23/72 anonim ***** válasza:
100%
Az semmi, én napi 25 órát dolgoztam csak azért, hogy utána munkaidőben trollkodhassak a neten.
2023. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
100%
Most mar biztos hogy a korabban is ide irogato nyomorult vagy aki az ujaknak meg a min bert se akarja megadni, mert betanulas alatt minek.
2023. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
4%
Troll ide-troll oda… kivételesen igaza van. Igaz én továbbmennék, a minimálbér intézményét tokkal vonóval eltörölném. Ez egyfajta gyámkodás állambácsi részéről amihez tapsikol is a sok nagyra nőtt csecsemő. Azért ilyen agyhalott a magyar társadalom, az emberek nem tanulnak meg érdekérvényesíteni mert mindenről gondoskodik az állam a sok birka helyett. Nem lenne szükség a minimálbérre ha tényleg cselekvőképes, döntéseiért felelős individuumokból épülne fel a társadalom.
2023. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 A kérdező kommentje:

#24


Szerinted egy betanuló új ember aki sokszor csak kárt csinál az megérdemli?


Úgy kéne mükődnie ennek, hogy próbaidő alatt nincs fizetés, aztán ha beválik akkor visszamenőlegesen megkapja.

2023. jan. 27. 12:21
 27/72 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam. Probaido alatt nincs fizetes. Oriasi vagy.
2023. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget a családtagjaidtól!!! Ők biztosan szívesen segítenek neked 100 ezerért 🤡
2023. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nincs külön minimálbér összeg Budapesten és faluhelyen?"


Minek lenne ilyesmi?


Az üzemanyag, az árstoppos élelmiszerek, a rezsi mindenhol ugyanannyiba kerül, mellesleg Budapesten is vannak olcsóbb üzletek is meg drágábbak, az más dolog, hogy faluhelyen nincs miből válogatni, meg sokszor egyszerűen semmi sincs, de aki onnan pestre jön az meg eltéved!


Talán ne a deák téren próbálj bevásárolni a hűtőbe a vásárba, hanem menj ki a lehel csarnokba, vagy a pennybe.

2023. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
15%

"Azért ilyen agyhalott a magyar társadalom, az emberek nem tanulnak meg érdekérvényesíteni mert mindenről gondoskodik az állam a sok birka helyett."


Addig van közbisztonság!


Mi lenne a következő? Szabad fegyvertartás?


Vagy mivel érvényesitenél érdeket, egy erőszakos történelmű országban?

2023. jan. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!