Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villanyszerelőként is meg...

Villanyszerelőként is meg lehet keresni a 600-700, ezer nettót alkalmazottként?

Figyelt kérdés
11.-es diák vagyok. Gondolkoztam az egyetemen (nekem mérnök szakok feküdnének), de látva a fizetéseket (több éves tapasztalattal nem keresnek annyit mint egy segédmunkás), inkább valami szakmán gondolkozok, vagy egyetemen maximum valami IT irány. Haverom apjának villanyszerelő vállalkozása van, szóval ott tudnék tapasztalatot szerezni.
2023. márc. 26. 20:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
74%

"A napidíj pedig megszokás, nem kell ezen rugózni. Gondolom te is ismered a lineáris algebrát."


Nem, ez nem megszokás, ez simlisséget feltételez :D

Normális bejelentett melónál mi a franc értelme van napidíjat emlegetni?


"Te empirikus úton, vagy fórumokról, haveroktól tájékozódva szedted össze azt, amit ide írtál?"


Mindegyik. :)

De persze, mondom én hogy lesz olyan, aki majd ideírja, hogy amúgy havi 2 millát keres alkalmazottként, meg olyan is lesz, aki havi 200-at kap borítékba, de hidd el, hogy nem az első az átlag. :)

Gyakorikérdéseken olyat kérdezni, hogy egy-egy szakmában mik a fizetések, gyakorlatilag öngyilkosság, sosem kap az ember az átlaghoz vagy a mediánhoz közelítő számokat. Persze már ezerszer leírta ezer különböző ember, hogy miért nem fogsz megfelelő adatokhoz hozzájutni egy eleve pénzügyi alfórumon, szóval lehet hogy tisztában van ezzel a kérdező.

2023. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
11%

A profession.hu talász nem egy állást, ahol bejelntve keresel 600-700 ezret alkalmazott villanyszerelőként. A gépészmérnökök, mechatronikai mérnökök (ilyen ismerőseim vannak) amik talán a 2-3.

legjobbam fizetett mérnök állások, is max bruttóban kapnak ennyit 5-6 év tapasztalattal.

2023. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
22%

#11 "Mindegyik. :)"

Biztos ez? Megint elkezdjünk neked villanyszerelő állásokat linkelni, mint a múlt héten? Szerintem te nem a villamosiparban dolgozol, legalábbis nem épületvillamossági kivitelezésben. Fogalmad sincs a munkabérekről.

2023. márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
23%

"Normális bejelentett melónál mi a franc értelme van napidíjat emlegetni?"

Hogy a "paraszt" megértse. Röviden, tömören. Erre írtam, hogy megszokás. Nem feltételez simlisséget, nem a 2000-es években vagyunk már.

2023. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%

"mondom én hogy lesz olyan, aki majd ideírja, hogy amúgy havi 2 millát keres alkalmazottként, meg olyan is lesz, aki havi 200-at kap borítékba,"

Nem kell szándékos túlzással megpróbálni nyomatékosítani azt, amit először is leírtál. Ezt hívják szalmabábnak. Nettó 6-700 eft-os fizetésről volt szó, nem 2 millióról.

2023. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
23%
Max az IT szektor fizetése ér fel egy szakmunkás bérhez. Szóval ha ahhoz van érzéked, akkor menjél egyetemre l, ha ahhoz nincs, akkor menjél villanyszerelőnek. A mérnökök messze nem keresnek olyan jól, mint régen.
2023. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%
Ahhoz, hogy 700 ezret keress azért érteni is kell hozzá, illetve Borsodban akkor sem fogsz ennyit keresni. Max Pesten vagy valamelyik jól fizető nyigati megyében.
2023. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%

"legjobbam fizetett mérnök állások, is max bruttóban kapnak ennyit 5-6 év tapasztalattal."


Én nem tudom hol és mikor és miért. Nettóban 800 körült kezdtem 5 éve. Persze nyilván mindenki azt ír, amit akar. De pont erre írtam, hogy itt egyrészt nem fog valódi választ kapni, másrészt meg a fizetések szórnak. 5 éve is volt kollégám - egyéni vállalkozóként foglalkoztatva - 100 ezer fölötti napidíjjal. Ettől még ez sem az átlag.


"Biztos ez? Megint elkezdjünk neked villanyszerelő állásokat linkelni, mint a múlt héten? "


Nem tudom kinek és mit linkelgettél múlt héten, de nekem semmit.


"legalábbis nem épületvillamossági kivitelezésben"


Ja, mert minden alkalmazott villanyszerelő pont ott dolgozik, ahol te vagy ahol az ismerőseid, ugye?


"Nem kell szándékos túlzással megpróbálni nyomatékosítani azt, amit először is leírtál. Ezt hívják szalmabábnak."


Nem, ezt nem szalmabábnak hívják, de szép próbálkozás. De majd várd meg a többi választ, aztán láss csodát. :D


"Max az IT szektor fizetése ér fel egy szakmunkás bérhez. "


Lol.

2023. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
30%
Megkérdezhetem milyen mérnök vagy, hogy ennyivel kezdtél?
2023. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
23%
Senki nem állította, hogy minden villanyszerelő ennyit keres. De sokkal könnyebb villanyszerelőként, mint a mérnökként. Szerintem ez nincs jól, de ez van. Ezek szerint a legtöbb szakmunkás munkája mára már hasznosabb mint egy átlag mérnöké.
2023. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!