Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villanyszerelőként is meg...

Villanyszerelőként is meg lehet keresni a 600-700, ezer nettót alkalmazottként?

Figyelt kérdés
11.-es diák vagyok. Gondolkoztam az egyetemen (nekem mérnök szakok feküdnének), de látva a fizetéseket (több éves tapasztalattal nem keresnek annyit mint egy segédmunkás), inkább valami szakmán gondolkozok, vagy egyetemen maximum valami IT irány. Haverom apjának villanyszerelő vállalkozása van, szóval ott tudnék tapasztalatot szerezni.
2023. márc. 26. 20:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
70%
@29 A harmincas villanykart végzett ismerőseim között nulla darab van 1.5 bruttó alatt, aki 45 éves korára 20+ év tapasztalattal legalább egy tech lead szintjét nem éri el, az nem tudom, hogy mit csinált abban a 20 évben. EM-ként a minimum 2000k egy elfogadható cégnél Budapesten, vidékről meg ne beszéljünk, aki valamit akar kezdeni a karrierjével, az Berettyóújfaluról maximum távmunkázik, nem valami helyi kkv-nak taknyol kódot.
2023. márc. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy akik 1,5 fölött keresnek ~10 év tapasztalattal, ők villamosmérnökök? Nem fejlesztők, pl. beágyazott területen, csak "profession-os" meg "linkedin-es" "villamosmérnökként" vannak jegyezve? :)


Én egy multinál dolgozom, több mint ezer villamosmérnökkel együtt. 800-1,2 között szóródik a bér, 1,2-nél már bérsáv határ van, csak vezetőként vagy architektként kapsz többet. 1 fölött jellemzően azok, akik 5+ éve vannak a cégnél, esetleg pár subteam leader.

2023. márc. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig minden 15-20 év tapasztalattal bíró mérnök manager vagy vezető lenne, letolná a gatyát az ipar. Ez körülbelül olyan a számosságot tekintve, mint a szsakmunkások között a vállalkozók aránya. Persze, egy mérnökségvezető is alkalmazott, csupán a számosságra írtam.

Nem vezető beosztású mérnök (nem villamosmérnöknek deklarált fejlesztő) alkalmazott nem nagyon kap 1,5 fölött.

2023. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Túl képzés van villanyszerelőből, nincsenek nagy követelmények ezért akár felnőttképzésben is sokan el tudják végezni. Ennek meg lesz a böjtje, már most egy csomó egyéni vállalkozó van, de alkalmazotti pozíciókèrt is harc lesz. Aki élelmesebb az kimegy külföldre és ott is marad.

Én azt mondom amíg fiatal vagy addig tanulj mérnöknek és specializàlódj, villanyszerelő később is lehet belőled. Fordítva kínszenvedés lesz!

2023. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Akár egyszerre is belefér a kettő, ha van pénzed a villszer képzésre (kb. 1 millió).

Egy mérnöki nappali mellett simán le lehet nyomni hétvégi képzésen a villanyszerelőt. Ha együtt csinálod egy energetikai BSC-vel az elég stabil alapot fog adni minden szempontból. Jó suliban kell csinálni a villszert, nagyon sok múlik az adott intézményen.

2023. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!