Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT-ban nagy cégnél jobban...

IT-ban nagy cégnél jobban eltűrik a nem teljesítő kollégákat?

Figyelt kérdés
Ismerősömtől hallottam, hogy nagyobb multicégekhez, ha bekerültél, akkor úgy jobban el lehet lébecolni, persze fizetésemelést vagy ilyeneket nem adnak, de nincs akkora esélye, hogy kirúgnak, mint egy kisebb cégnél, mert ott nagyobb impact-ja van, ha valaki nem teljesít és a fizetést is nehezebb kigazdálkodni. Ez valóban így van?

márc. 21. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nyílvánvalóan így van. Én amennyit az elmúlt 2 évben dolgoztam összesen szerintem 3 hónapba belefért volna.
márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Detto, 2 ev alatt kb fel evnyi munkat csinaltam IT multinal.
márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Igen, multinál könnyebb elsunnyogni a melót, de azért a teljesítményértékelésnél kibukik és egy idő után híred megy, aztán nem vesznek fel sehova.
márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

De miért nem vesznek fel máshová? Más cégek honnan tudják hogyan teljesítesz?

márc. 21. 14:17
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

"de azért a teljesítményértékelésnél kibukik és egy idő után híred megy, aztán nem vesznek fel sehova."

ez hatalmas nagy bullshit baromság

márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Az. Nekem is volt kollegam, 1,5 evig semmit nem csinalt, miutan felmondott es leszamolt, akkor derult ki. Azota 2* valtott, most 1,5* annyit keres mint mi. Azota se csinal semmit.
márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Az valóban hülyeség, hogy nem vesznek fel utána sehova. Ellenben ha leépítés van, nagyobb esély van rá, hogy az ilyen embereket küldik el.
márc. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Cég/csapat/projekttől függ, nem attól, hogy multi vagy nem multi.
márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen így van.

Az előző munkahelyemen voltak olyan emberek, hogy semmit, de szó szerint semmit nem csináltak. A nagy cégeknél a HR nagyon fél a munkaügyi perektől, nem is értem, hát ha egyszer nem dolgozik valaki. Szóval azt csinálták, hogy pakolgatták ezeket az embereket egyik osztályról a másikra.

Hozzánk is így került egyszer egy srác, nekem kellett volna betanítani, home office-os munka. Egyik oktatásra sem jött be, de nem is írt, hogy nem jó neki, semmi. Én írtam rá, hogy most akkor wtf, fel volt háborodva, hogy neki ez az időpont nem jó. Mégis honnan tudhattam volna?! Aztán végigülte az oktatásokat, szerintem aludt végig, semmi kérdése nem volt, amikor visszakérdeztem, közölte, hogy semmi új nem hangzott el, csak néztem, hogy azta, van aki úgy született, hogy ezeket tudja.

Aztán közölte a csoportvezetővel, hogy ő másfajta munkára gondolt, szóval inkább ezt nem csinálja. Keressünk neki másik munkát. Majdnem 1 évig itt volt, tényleg szó szerint semmit nem csinált. Alig tudtak tőle megszabadulni.

A másik csaj 1 évig valami látszat munkát csinálgatott, aztán megbetegedett az anyukája, és kitalálta, hogy ő most nem fog dolgozni. De azért kéri a fizetését. Előtte a főnök ajánlotta ezt fel egy kolléganőnek, akinek rákos volt a férje, hozzáteszem ő jól dolgozott, de már azzal sem nagyon értettünk egyet. Ez a csajszi meg vérszemet kapott. Fél évig semmit nem csinált, a telefont sem vette fel, nagy nehezen tudták csak kirúgni.

Ez a két legpofátlanabb eset volt, de nagyon sok olyan kollégám volt az elmúlt 10 évben, aki csak eldolgozgatott, de nem valami jól.

Biztos, hogy egy kis cégnél ezt nem lehet megtenni, mert ott nem 40 fős csapatok vannak, ahol belefér, ha 1-2 ember nem csinál semmit.

márc. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
#9 Ehhez még egy dolog. Sok cégnek a gondoskodás erős vonal a marketing profiljában, elég hülyén nézne ki ha rendszeresen kirúgdosnák az alkalmatlanokat. Pedig minél nagyobb a létszám, annál több ilyenre rá fog szaladni a cég. Csak pár kirúgásnak sokszor nagyobb súlya van a részvénypiacon, mint eltartani az illetőt.
márc. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!