Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek havi 80 ezerért...

Elmennétek havi 80 ezerért dolgozni diploma után?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 07:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
93%

Ha névtelen suliban szerezte, akkor sokkal rosszabb kilátásai lesznek, mint ha pl. a Corvinuson, vagy elismertebb helyen szerezte volna.

Ugyanaz a diploma nem ugyanazt a tudást, elhelyezkedési lehetőségeket takarja különböző felsőoktatási intézményekben megszerezve, nagyon fontos erről tudnia a pályaválasztás előtt állóknak.

2012. febr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

igen. Ha a nagy lehetőségre vársz, akkor ki kell ábrándítsalak, a legtöbb pályakezdő örül, ha van munkája. Szerezzél munkatapasztalatot, utána lehet válogatni az ajánlatok közül.

Ez a "nem megyek el dolgozni ennyiért" elég buta hozzáállás, nem is mondom, kikre jellemző.

Szülők kitaníttattak, tessék dolgozni, nem a nyakukon élősködni, ha van lehetőség.

2012. febr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
El, ha nem lenne más. 20 év fölött már eltarthatja magát, és segítse a szüleit, szerintem, bár kinek mi jön be van aki 30 évesen is szüleinél él, szüleiből él.
2012. febr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
60%
Ha ilyen helyzetbe kerülnék akkor inkább kimennék külföldre dolgozni....
2012. febr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha nincs más!

Barátnőd miért nem teszi? Mennyiért menne el?

2012. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Most mondjam, hogy én is diploma után egy évvel még mindig csak havi nettó 70.000-et kapok?

Persze, hogy eljöttem dolgozni, a semminél ez is több.

Szomorú vagyok miatta? Igen! De otthon ülni akkor sem fogok.


És sokkal jobbra van kilátásom, csak azt a három éves "gyakorlati" időt kell túlélni, amit a szakmámban diploma után még megkövetelnek...


Közgazdászoknál is azért igencsak bele kell még tanulni gyakorlatban is a munkába. (Bár nem tudom, milyen közgazdászról van szó, mert manapság kb. minden második diplomát így hívnak...)

2012. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
50%

Ha szakmai munkáról van szó, amiben fejlődöm, akkor elmennék.

Szalag mellé vagy takarítani, ami csak tönkretesz és elfelejtem, amit előtte tanultam, semmiképp.

2012. febr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Diplomával 70-80 rugó? Az szép.. Kőműves segédként tégla hordásért többet fizettek 4-5 éve is, mondjuk az tényleg fizikai munka.

De persze ha nagyon nincs más akkor el kell vállalni.

2012. febr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
63%

Nem.Azonnal elmennék külföldre.Most jómódúnak számítok,szal nem rosszul keresek és van perspektiva,de szerintem én is elmegyek.Én Luxemburgot céloztam meg,ott programozóként bele se merek gondolni,mennyit fogok kapni 2-3milla sztem alap.Ott csak a minimálbér 520.000 Ft.

A tesóm SAP-snak akar kimenni De ő Agnliába,ott naponta 320 Fontot fizetnek,az 112.000 Ft kb., NAPONTA,az fini?


Biztos itthon görcsölnék,hogyne.Pedig én még eléggé jól is keresek de nem elég,ha kint kaphatok majdnem 10-szer ennyit.És nem drága az élet Luxemburgban,jó Angliában igen,de sztem 2-3 millás fizuval jól meglehet élni.


Ráadásul a barátnőd közgazdász,egy bolond már ne haragudj,80-ért elmegy gürizni,könyörgöm egy segédmunkás többet keres.Miért nem megy el innen.Kint nem dolgozná sz@rrá magát és rengeteget keresne.


Volt egy spanom Luxemburgban szintén.Úgy kezdődött bement az irodába,ott volt egy több száz darabos puzzle.Azt mondja,ez meg mi?

Hát ha esetleg unatkozol vagy nincs munka akkor játszál vele.

Kiadta neki a főnök a melót egy hónapra,a srác egy hét múlva odament és szólt,hogy készen van.


Erre,figyelj, a főnök leb@szta,hogy hogyan merészel előre dolgozni,egy hónapra adta ki neki,akkor menjen vissza és csinálja tovább,vagy puzzle-ön vagy amit akar.


Itthon is ez van?Ez irónikus kérdés volt.

2012. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Utolsó! A spanod mit dolgozik Luxemburgban? Gazdász végzettségűek is jól keresnek ott?
2012. febr. 20. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!