Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek havi 80 ezerért...

Elmennétek havi 80 ezerért dolgozni diploma után?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 07:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Szakmai gyakos volt kint,jól keresett,maradhatott is volna,de a bolond mert nincs rá szebb jelző hazajött,egy csaj miatt.Ezer éve beszéltem vele.Gazdászok nagyon jól keresnek meg az IT-sok.Menjen szerintem azonnal vagy ha rólad van szó akkor neked is ezt tanácsolom,ha nincs valamilyen üzleted itt.
2012. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem haverok vannak kint Svédországban, és ket is leb@szták, mert túl hamar végeztek egy melóval. Azt mondják, a Magyar munkatempót el kell felejteni, ott nyugodtan, és lassan is ráérnek dolgozni, betartva a pihenő időket.
2012. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nincs itthon üzletem. Én is gazdász végzettségű leszek és szívesen kimennék Luxemburgba, ha tényleg biztosabban meg lehet élni mint itthon. A barátnőmet nem tudom, ő nem nagyon szeretne külföldre menni.
2012. febr. 20. 18:59
 24/30 anonim ***** válasza:
Akkor menj egyedül,majd rájön,ha itthon kap majd nettó naximum 130-t,te meg nettó 1 gurtnit.
2012. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
52%

Minek kellet diploma neki?


Én is így voltam , általánosba a megye legmenőbb szakára felvételiztem , mindenki dicsért milyen okos vagyok, hogy Tesi szakra megyek, az egész megyében csak egy tesiszak van, plusz csak 15 főt vesznek fel, és gimi. A barátnőm ,meg ő is a legmenőbb szakot választotta a dráma szakot és az is gimi, ugyanabban az iskolában. Úgy hívtak minket általános iskolában ,hogy az álompár. Na telt múlt az idő, eldöntöttem ,hogy jogász leszek, a barátnőm bölcsész szeretett volna lenni. Fel is vettek bennünket. Elvégeztük. Utána nem találtunk munkát sehol. Ezért kellet vagánykodnunk a Gimi miatt, de most belátom nagyon rosszul nagyon érzem magam. Kiröhögtünk egy hegesztőnek tanulót, aki most jól hegeszt kapja a fizetést, most meg mi még azt sem. Apa pedig mondta , inkább vasutas legyek ,mert abban van a jövő. Én e helyett csak vagánykodtam.

2012. febr. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 kapo1588 ***** válasza:
76%

Hello


A barátnőd szerintem vállalja el mindenképp. El kell kezdeni valahol. aztán látni fogja hogy merre tovább. ha szar munkát végez de legalább egy nagyobb cégen belül akkor tud helyezkedni.. ha meg teljesen reménytelen a dolog akkor meg spóroljon pénzt és tényleg irány külföld... Közgazdász végzettséggel ott is lehet gagyi munkát csinálni de legalább megfizetik. egy haverom angliába mosogat két hétre kap 150 ropit plusz szállást. tehát egy hónapba 300... át kell ezt gondolni rendesen mi éri meg és mi nem.

2012. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
62%

ma 06:56-os miért nem mentek ki külföldre?Minek itthon görcsöltök akkor?

Igen a jogász sajnos,van egy viccem,ne vedd magadra.


Tudod mit mond az informatikus a jogásznak?

-,,Egy csirkemellet kérek rizzsel meg légysztíves hozzál már egy buborékmentes vizet.Köszi szépen."

2012. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is jogász vagyok.

Tény, hogy kezdetben szörnyű a fizetés. Én is minimálbért kapok. :(

De abban reménykedem - és ez ált. be is szokott jönni -, hogy idővel javul a helyzet, ahogy az ember halad előre a ranglétrán, leteszi a szakvizsgákat, stb.

Csak sajnos azt kell elfogadni, hogy itt a tanulási folyamat nagyon hosszú, nem a diplomával fejeződik be, hanem kb. 4 évvel később, a szakvizsgák letételekor. Addig az ember mondhatni "gyakornok", és ennek megfelelően éhbéren is van. :(

2012. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen utolsó.Sajnos a haverom is jogász 32évesen albi,keres 140-t,mondom az igen,én már 32 évesen Dubaiba akarok járni :)

Én tuti nem csinálnám,kicsit többre sőt sokkal többre vágyom,mint havi 140,ami semmire se elég.

Kinek mik az igényei nekem nagyok ezért is dolgozok,mint az őrült és ötletelek,üzlet,nyelvtanulás,tanulás,egy percre nem állok,mert becsukom a szemem és egyből látom magam Hawaii-on kigyúrt formás testtel csinos táncos lányokkal,hmmmmm összefut a nyál a számba :-)

2012. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

28-as vagyok.

Én is képzem magam, most tanulom munka mellett a 3. nyelvet, és tervezem, hogy külföldre megyek.

Igen, a jogászokat kezdetben nem fizetik meg. Hidd el, hogy én sem vagyok boldog emiatt.

De azért mégis azt látom, hogy talán van esélyem a jövőben jobbra... Remélem, hogy így lesz, majd meglátjuk.

Szerintem nem olyan kőbe vésett az, hogy nem éri meg a jog, mert 140-et fog max. keresni az ember. Akiket én ismerek, azért nem ennyit keresnek...

2012. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!