Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van olyan sok nagyképű,...

Miért van olyan sok nagyképű, álmodozó fiatal, akik külföldi karrierben gondolkodnak?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm, osztálytársam van, akik diplomaszerzés után külföldre (Angliába, USA-ba) akarnak kimenni, sőt! Nem is úgy mondják, hogy szeretnék, hanem: ,,Én Ny-Európában fogok dolgozni!"


Erre a kérdésem: ,,Miért, már meg is kaptad a munkát? Odaígérték neked, hogy mehetsz is hozzájuk frissdiplomásként?!"


Már csak azért is csodálkozom rajtuk, mert tisztában sincsenek a kimenetel feltételeivel! A többségnek még egyetlen középfokú nyelvvizsgája sincsen, ami pedig még kevés is lenne a célország szempontjából (mert oda felsőfok kellene), plusz még egy idegen nyelv középfokon. Nem beszélve a kiutázási költségekről, a repülőjegyről, a pangási időszakról (mi van, ha pár hónapig enm is kapsz munkát)!


Egyesek orvosnak szeretnének menni, és elég nekik egy-egy kósza hír/cikk a "döntéshez". Pl. ,,Az amerikai orvosok keresnek a legtöbbet a világon". Erre rögtön: ,,Én ott fogok dolgozni, NY-ban, hiszen az a kedvenc városom!" Pedig nem is járt ott soha!!! Honnan is tudhatná, hogy az a kedvenc városa? Tisztában van vele, hogy nagyon nehezen engednek be az országba? Már munkaviszonnyal kell rendelkezni, hogy zöldkártyát kapjon! Ráadásul egy rezidensnek le kell tennie egy 4-lépéses, még az amerikaiaknak is bonyolult orvosi tesztet (ami lépésenként kb 8 óra), és szükségük van TOEFL nyelvvizsgára, ami szintén nehéz és drága. Nem beszéltem még a 300 ezer FT-os repjegyről és a szállásról. De Anglia sem olyan könnyű, oda is ismeretség kell és tapasztalat.


De nyugodtan menjenek a semmibe...nem tudják, miről beszélnek! Ahhoz képest, hogy csak keveseknek adatik meg a lehetőség, hogy kimenjenek és jobb életük legyen (mert nem lehetetlen, egyáltalán nem :), mégis mennyire riogatnak, hogy sok fiatal elhagyja az országot! Ez nem is igaz, inkább csak a nagyszájúak miatt van!


Vélemény?



2012. jún. 14. 17:38
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

valaki kishitűbb, valaki nagyhitűbb.

ettől függetlenül mindkettőnek egyformák az esélyei.


néha nem jó mindent tudni, ahhoz, hogy elérd a célod, mert akkor hajlamos az ember az akadályokat nézni a cél helyett. és az nem visz előbbre.

2012. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
IGAZ :/
2012. jún. 14. 19:19
 13/41 anonim ***** válasza:
62%
Na én az a tipikus ember vagyok akit te elvetsz és semmibe tekintesz- bár nem járok bulizni csak ritkán. Az eredményeim rosszak, 9.-be buktam ,újra jártam, most 11.-be megint buktam, de pótvizsgára felkészülök. Szóval ebből lehet következtetni, hogy lusta, vagy hülye vagyok és nem küzdök annyira mint te, és ezért nincs jogom az élethez, vagy mi a fax? Elárulom, hogy te az az ember fajta vagy aki azt hiszi, hogy csak a tanult emberek érnek valamit, és azt hiszed valamivel és okosabb vagy az átlagnál, hát nagyon nem. Például én, ha akarnák sem tudnék bejutni pl. orvosi egyetemre, mert anyámék nem bírnának fizetni és az állami támogatást meg nem kapnék. Na és ha nekem csak egy szakmám lesz és nyelvvizsgám akkor nem mehetek ki, vagy mi? Nem álmodozhatok egy jobb életről? Elárulom abba a hibába fogsz bele esni, hogy mindenen csak gondolkozni fogsz és nem mersz majd kockáztatni. Ja és nem csak azok lehetnek művelt, okos, talpraesett, intelligens emberek akik tanultak. Sőt rengeteg tanult ember van aki a tanult anyagon kívül nem lát és abszolút, de nem informálódott.
2012. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Szép álmok, haver!
2012. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
70%

A magyar orvosi diplomával kisujjból kirázod a USA beli szintmérő teszteket...

Orvosira be se jutsz nyelvvizsga nélkül.

A kórházak fizetnek neked mindent csak menj hozzájuk.

Ismerős L.A.-ben van és rohadt jól él, hülye lennék nem utána menni amikor az itteni rezidensek a megélhetéssel küszködnek.


Jah és ha ki kell perkálni az oktatásom költségét, hidd el ha én teszem se nagy hűha abból a fizetésből, de sanszos hogy a kórházak is zsebből kifizetnék az összeget egy-egy jól képzett magyar orvosért.


Azt hogy azok akiknek se nyelvtudásuk, se képzettségük nincs hogy gondolják nem tudom. Nekem is fura. Mert ugyebár ott a megélhetés is drága, szal nem biztos hogy olyan jó a többszázezres fizetés amikor a 75%-át viszi a lakás...


De ugyebár az orvosok, mérnökök ott is az elit és ott legalább rendesen megfizetik a tudásukat.

2012. jún. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Kedves 13. hozzászóló!


Azt üzenem, hogy "akarnák" helyett "akarnék" a helyes magyar nyelvtan szempontjából.


Véleményem szerint a munkamegosztás nagyon fontos életünkben. Ennek következményeként én se az utcaseprőt, se a boltost, de még a politikusokat se nézem le; mindenkinek megvan a maga feladata, amit többé-kevésbé ellát. Nekem az olyan emberekkel van problémám, akik a semmire vágnak fel, bolhát csinálnak az elefántból, és a levegőbe beszélnek. Én csupán a ti véleményetekre voltam kíváncsi, de ebből az lett, hogy - dühös lelkiállapotomból kiindulva - eltúlozva írtam dolgokat. És nem az én személyiségemről - csupán írásomból felszínesen ítélve - halljak kritikákat.


Nem, nem gazdagok a szüleim, és biztos nem fogok tudni fizetős szakra menni, ezért is mindenekelőtt a küzdés a legfontosabb számomra MOST. Amúgy az élet egy nagy verseny. Verseny az óvodában, az iskolában a jobb jegyekért, a szebb külsőért, a helyesebb pasikért/szebb csajokért, verseny az egyetemre való bejutásért, a jobb munkáért, a jobb kocsiért...a túlélésért! Ez mindenkiben benne van többé-kevésbé.


Valamint, ha észrevesszük, az élet igazságtalan is. Hiába hirdették a felvilágosodás korában is az eszmét: ,,szabadság, egyenlőség, testvériség", ez sajnos nem igaz. Az élővilágban, így az emberi társadalomban is hierarchia uralkodik. Vannak emberek, akik bármit megtehetnek (a felsőbb réteg), és vannak, akik semmit sem (ezek vagyunk mi, kiszolgáltatott a helyzetünk). Minden ember hasznos, és ér valamit. Az már csak rajta múlik, hogy mennyit!


Én még csak el sem ítélem azokat, akik nagyszájúak, inkább sajnálom őket, mert aki a semmire mondja azt, hogy nagyon nagy dolog, csalódni fog!


Csak ennyit szerettem volna :)

2012. jún. 14. 20:57
 17/41 A kérdező kommentje:

Kedves 16. hozzászóló!

Köszönöm a bíztató hozzászólást :) Habár, még 7 év áll előttem, majd meglátjuk, hova sikerül kijutnom! Én még Angliának is nagyon nagyon örülnék! Nemhogy USA :D Az már nekem tényleg az álmaim megvalósulása lenne. És olvastam a Semmelweis honlapján, hogy Amerikával is kezdik felvenni a kapcsolatot, valamint NY Budapest testvérvárosa :) Ó, de még csak annyinak is örülnék, ha csak 1x kijutnék mint turista!


Az egyik barátomnak, Roninak a nagybátyja Cambridge-ben végzett mint üzletember, most Los Angelesben dolgozik, és Ronit is szívesen várják, ha itthon nem találna munkát. Szerencsés srác! Ráadásul a legjobb barátja az ország egyik leggazdagabb emberének a fia, és az ő gyárukba is kapna vezető állású munkát...jó sorsa van :) De mivel a legtöbb embernek, így nekem sem adatnak meg ilyen szerencsés helyzetek, magamnak kell annyit elérni, amennyire csak képes vagyok. És remélem, mások is így állnak hozzá, magabiztosan! Ez vezet a sikerhez!

2012. jún. 14. 21:06
 18/41 A kérdező kommentje:
Üzenem annak a hozzászólónak, aki azt hiszi lenézem, mert szeret bulizni, hogy nekem nem azokkal van bajom, akik járnak bulizni, hanem azokkal, akik végigbulizzák az EGYETEMET! Nem csoda, hogy konzervatív emberek (akikkel kivételesen ebben az egy dologban egyetértek) úgy gondolják, felesleges az ilyen embereket kitaníttatni. Az diák tanulni megy felsőoktatási intézménybe, tanulni, nem pedig szórakozni! De lehet, megint én vagyok a lenéző...
2012. jún. 14. 21:09
 19/41 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj a te gondolkodásoddal, hogy nem látod hogy működik a világ. Gondolom kitűnő tanuló vagy, a tanárok kedvence, de a világ 80%-ban nem úgy működik ahogy a tankönyvek azt leírják.


Szerinted az említett barátod azért jutott ki Cambridge-be mert annyi sokat tanult és ő volt a legjobb diák? Aligha. Azért mert a szülei tudták fizetni a tandíjat, szállást, stb.


Amúgy az orvosi egyetem nem azt jelenti, hogy börtön és semmi buli. Jópár orvosis ismerősöm van, és sokan járnak közülük bulizni.


Az életben soha sem az a legsikeresebb, aki a legtöbbet ült a könyvek felett. Lehet, hogy többet keres mint az átlag, de utána meg ülhet a pénzén, ha magányos.

2012. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

én vagyok az aki állítólag védem a bulizósakat.Még véletlenül sem, mégha abból a 2 mondatból ezt is szűrted le.Arra akartam rámutatni amit az előttem lévő hsz-ben írtak h nem mindig az a legsikeresebb aki folyton magol.

És a félreértés elkerülése végett-én sem járok bulizni.

2012. jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!