Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van olyan sok nagyképű,...

Miért van olyan sok nagyképű, álmodozó fiatal, akik külföldi karrierben gondolkodnak?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm, osztálytársam van, akik diplomaszerzés után külföldre (Angliába, USA-ba) akarnak kimenni, sőt! Nem is úgy mondják, hogy szeretnék, hanem: ,,Én Ny-Európában fogok dolgozni!"


Erre a kérdésem: ,,Miért, már meg is kaptad a munkát? Odaígérték neked, hogy mehetsz is hozzájuk frissdiplomásként?!"


Már csak azért is csodálkozom rajtuk, mert tisztában sincsenek a kimenetel feltételeivel! A többségnek még egyetlen középfokú nyelvvizsgája sincsen, ami pedig még kevés is lenne a célország szempontjából (mert oda felsőfok kellene), plusz még egy idegen nyelv középfokon. Nem beszélve a kiutázási költségekről, a repülőjegyről, a pangási időszakról (mi van, ha pár hónapig enm is kapsz munkát)!


Egyesek orvosnak szeretnének menni, és elég nekik egy-egy kósza hír/cikk a "döntéshez". Pl. ,,Az amerikai orvosok keresnek a legtöbbet a világon". Erre rögtön: ,,Én ott fogok dolgozni, NY-ban, hiszen az a kedvenc városom!" Pedig nem is járt ott soha!!! Honnan is tudhatná, hogy az a kedvenc városa? Tisztában van vele, hogy nagyon nehezen engednek be az országba? Már munkaviszonnyal kell rendelkezni, hogy zöldkártyát kapjon! Ráadásul egy rezidensnek le kell tennie egy 4-lépéses, még az amerikaiaknak is bonyolult orvosi tesztet (ami lépésenként kb 8 óra), és szükségük van TOEFL nyelvvizsgára, ami szintén nehéz és drága. Nem beszéltem még a 300 ezer FT-os repjegyről és a szállásról. De Anglia sem olyan könnyű, oda is ismeretség kell és tapasztalat.


De nyugodtan menjenek a semmibe...nem tudják, miről beszélnek! Ahhoz képest, hogy csak keveseknek adatik meg a lehetőség, hogy kimenjenek és jobb életük legyen (mert nem lehetetlen, egyáltalán nem :), mégis mennyire riogatnak, hogy sok fiatal elhagyja az országot! Ez nem is igaz, inkább csak a nagyszájúak miatt van!


Vélemény?



2012. jún. 14. 17:38
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a magolós emberek meghallják azt a szót, hogy "buli", akkor rögtön az jut róluk eszükbe hogy ott mindenki részeg. Kb. az emberek 5-10%-a szokott részeg lenni akármilyen buliban, a többiek szórakozni, beszélgetni, ismerkedni vannak ott.


És ez helytől függetlenül. Voltam már négy csillagos szállodában is, ahová 20e Ft volt a jegy egy estére, ugyanolyan arányban voltak ott is részegek, mint egy átlagos színvonalú zenés szórakozóhelyen...

2012. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Nem is azt mondtam, hogy az a sikeres, aki állandóan tanul. És azt sem állítottam, hogy a jó eredményeiért került ki Cambridge-be XY. Persze, ez egyértelmű, a világ legjobb egyetemeire csak az járhat, aki ki tudja fizetni félévenként a több 10 milliós tandíjat. És örülnék neki, ha nem lenne előítéletetek csak azért,mert kitűnő vagyok. Nekem a küzdés okos elégedettséget, csak ennyi. És más maximalista emberek is vannak a földön.
2012. jún. 14. 21:31
 23/41 A kérdező kommentje:
Nyiregyi vagyok, és nálunk az a baj, hogy mivel nem vagyok az elit része, ezért nem nagyon jutok be a gazdagabb és jobb helyekre, csak az átlagba, ahol előfordulnak a cigányok is. És sajnos van egy nagyon rossz emlékem a bulikkal kapcsolatban, de ez csak hozzám kötődik...Ez olyan, mint amikor kiskorodban majdnem belefúltál a vízbe, utána meg vízfóbiád lesz egész életedben.
2012. jún. 14. 21:33
 24/41 anonim ***** válasza:
55%

Itthon legyél orvos.

Bár jó messze vagy még tőle

2012. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Én teljesen egyetértek veled. És amikor a sajtó is azzal riogat, hogy jaj, mi lesz ebből az országból, mert elmegy az összes fiatal! És akkor közölnek egy statisztikát, hogy a gimnazista diákok 90 %-a külföldi munkán gondolkodik. Én az ilyeneken eldobom az agyam. Persze, a 6 elemit végzett romagyerek is azon ábrándozik, hogy külföldön biztos kolbászból van a kerítés!

Arról nem szólnak a riportok, hogy vajon hány diáknak van erre reális esélye? Felsőfokú nyelvvizsgája, piacképes szakmája, elegendő alaptőkéje. Mert igen, a kiutazás drága, és még ott is előfordulhat, hogy hónapokig nem találsz munkát, és kint milliókba kerül a szállás és a kaja egy fél évre. Nekem több ismerősöm is van, aki kiment, elverte az összes pénzét, aztán hazajött, mert nem talált semmi munkát. Ráadásul most, a válság egész Európát utolérte.

Egyébként az orvosok elvándorlása tényleg reális veszély. Én megnéztem egy fejvadász cég külföldi álláshirdetéseit, és 90 %-ban orvosokat keresnek. Szerintem azért nekik nem lenne gondjuk elhelyezkedni.

2012. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Nyiregyi vagy? :D

ez jut róla eszembe XD http://www.youtube.com/watch?v=rWUASjT-_RU

2012. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mi is tudjuk XD Már lassan tele lesz cigánnyal az is :(

A tanáraink is azt tanácsolják nekünk, hogy a legközelebbi célunk Debrecen legyen!

2012. jún. 14. 22:47
 28/41 anonim ***** válasza:
OFF: Én is nyíregyi vagyok. Melyik szórakozóhellyel volt/van gondod és melyik neked az elit és megfizethetetlen?!
2012. jún. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyképűségből, vagy az álmaim hajszolása végett fogom itt hagyni ezt az országot, hanem azért, mert nincs választásom.


2010-ben, a jobboldal kormányra kerülésével bíztam abban, hogy megváltozik a politikai, gazdasági élet, és végre megmutatják, hogy miért érdemes Magyarországon maradni.

Sajnos ez nem így történt. Nem azért tanultam 15-16 évig, hogy eltartsam a bűnözőket, a munkakerülőket, a rengeteg nyugdíjast...


Hiába fizetem az adókat, semmi nem változik jobb irányba ebben az országban. A terhek egyre nőnek, és a tisztességes munka becsülete egyre alacsonyabb. Én azért megyek el, mert élni, és nem vegetálni szeretnék.


Arról, hogy diplomásként kinek milyen nyelvtudása van, eléggé érdekes képzeteid vannak. Ugyanis nyelvvizsga nélkül már nem lehet diplomát szerezni az országban.

2012. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Ez már nem igaz, mert kivették a jogszabályból. Már nyelvvizsga nélkül is lehet diploma! És eddig sem vették éppen véresen komolyan, legalábbis nem mindenhol. Gábor Dénes informatikai főiskola egy darab angol alapfokú nyelvvizsgát kér. Ez szerintem egy informatikusnak édes kevés! És sokan megveszik a nyelvvizsgát, vagy a kedvenc tanáruk átrúgdossa őket a nyelvvizsgán. Sajnos ma már nem jelent a nyelvvizsga aktív, élő nyelvtudást.
2012. jún. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!