Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van olyan sok nagyképű,...

Miért van olyan sok nagyképű, álmodozó fiatal, akik külföldi karrierben gondolkodnak?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm, osztálytársam van, akik diplomaszerzés után külföldre (Angliába, USA-ba) akarnak kimenni, sőt! Nem is úgy mondják, hogy szeretnék, hanem: ,,Én Ny-Európában fogok dolgozni!"


Erre a kérdésem: ,,Miért, már meg is kaptad a munkát? Odaígérték neked, hogy mehetsz is hozzájuk frissdiplomásként?!"


Már csak azért is csodálkozom rajtuk, mert tisztában sincsenek a kimenetel feltételeivel! A többségnek még egyetlen középfokú nyelvvizsgája sincsen, ami pedig még kevés is lenne a célország szempontjából (mert oda felsőfok kellene), plusz még egy idegen nyelv középfokon. Nem beszélve a kiutázási költségekről, a repülőjegyről, a pangási időszakról (mi van, ha pár hónapig enm is kapsz munkát)!


Egyesek orvosnak szeretnének menni, és elég nekik egy-egy kósza hír/cikk a "döntéshez". Pl. ,,Az amerikai orvosok keresnek a legtöbbet a világon". Erre rögtön: ,,Én ott fogok dolgozni, NY-ban, hiszen az a kedvenc városom!" Pedig nem is járt ott soha!!! Honnan is tudhatná, hogy az a kedvenc városa? Tisztában van vele, hogy nagyon nehezen engednek be az országba? Már munkaviszonnyal kell rendelkezni, hogy zöldkártyát kapjon! Ráadásul egy rezidensnek le kell tennie egy 4-lépéses, még az amerikaiaknak is bonyolult orvosi tesztet (ami lépésenként kb 8 óra), és szükségük van TOEFL nyelvvizsgára, ami szintén nehéz és drága. Nem beszéltem még a 300 ezer FT-os repjegyről és a szállásról. De Anglia sem olyan könnyű, oda is ismeretség kell és tapasztalat.


De nyugodtan menjenek a semmibe...nem tudják, miről beszélnek! Ahhoz képest, hogy csak keveseknek adatik meg a lehetőség, hogy kimenjenek és jobb életük legyen (mert nem lehetetlen, egyáltalán nem :), mégis mennyire riogatnak, hogy sok fiatal elhagyja az országot! Ez nem is igaz, inkább csak a nagyszájúak miatt van!


Vélemény?



2012. jún. 14. 17:38
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%
Igen, hála a magyar nyelvoktatás magas szintjének. Gimnáziumba járok és a nyelvoktatás egy zsák sz@rt nem ér. A tanár lediktál egy pár nyelvtani szabályt, amit nem is gyakorlunk és tanulunk több 100 olyan szót amit soha a büdös életbe nem fogunk használni. Erre évvégén az osztályokat tolja le, hogy nem tanulunk. Egy évfolyamba 3 osztály van, a 11. évfolyamba mind 3 osztálynak ő tartja az angolt és semelyik osztály átlaga nem érte el a 3 egészet, egy osztályé még a 2 egészet sem. Azon, miért nem gondolkodik el, hogy talán ő tanít rosszul? A dogákba olyat kérdez amit nem is tanított normálisan, erre fel azt mondja járjunk külön tanárhoz, ja igen, de nincs rá pénzünk és akinek van az is éppen kihúzta a 3-ast évvégén. Engem speciel meghúzott és mehetek pótvizsgázni. Egy gyerek lett 5-ös, ő is azért, mert hozzá járt nyelvet tanulni, mert jóban van a családdal. Szóval nem feltétlenül a diák tehet arról, hogy ő most olyan helyzetben van amiben és lehet, hogy nem teheti meg, hogy elmenjen diplomázni és, hogy 10 évet várjon egy orvosi diplomára. Ja és igen, arra elfelejtettél gondolni, hogy neked még 7 éved van (ha jól olvastam) vagy több - mind1 - akkor nem érsz még rá ezen rágódni, X év alatt rengeteg minden fog még változni. Mert ahogy látom jól informáltnak tartod magad, akkor egy kis gondolkodással azt is oda rakhattad volna, hogy ez az elkövetkező években rengeteget fog változni.
2012. jún. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Azért nem csak a tanárt kell okolni, ha nem megy a nyelvtanulás. Lediktál egy csomó szót? Hát, akkor azt meg kéne tanulni. Mondatba rakni, használni. Sajnos a heti 2-3 nyelvóra nagyon kevés az eredményhez, ahhoz otthon is sokat kéne tanulni. De a diákok nem teszik meg, mert egyrészt nagyon le vannak terhelve, sok tantárgy van, másrészt még nem is igazán látják be, hogy az összes tantárgy közül, amit tanulnak középiskolában, egyedül a nyelvnek van értelme. Aki akar, az tud tanulni, mivel most már a neten is nagyon sok ingyenes tananyag van, nem kell ahhoz különtanárhoz járni. Ha meg nem értesz valamit, akkor ha megkérdezed, nem hiszem, hogy kitérne a válasz elől.
2012. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen igazat adok neked, épp ezért kezdtem el én is magamtól tanulni az angolt, ill. amint a pótvizsgán átmentem neki állok egy másik nyelvet is megtanulni. Azért a tanárra tértem ki, mert már számtalanszor ki lett tárgyalva az, hogy nem a tanár tehet csak a diák rossz jegyéről, hanem maga a diák is, de most direkt a tanárra éleződtem ki, hogy nem minden esetben azért rossz tanuló valaki, mert lusta.
2012. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
A normális intézményekben, ahol a diplomádnak értéke is van, ott elvárás még mindig a nyelvvizsga. Esetleg letehetsz egy nyelvi felmérőt (ez az új tv.) amit az intézmény állít össze >> nyelvvizsga 2, csak papírod sem lesz róla...
2012. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Külföldön senkit sem érdekel, hogy van-e nyelvvizsgád vagy sem. Az érdekli őket, hogy meg tudsz-e szólalni azon a nyelven vagy több nyelven. Magabiztos használó vagy-e. Mennek-e a szakmai dolgok azon a nyelven is.


A többség azért akar elmenni, mert itthon nincs lehetőség!

A meghirdetett állások már régen be vannak töltve, csak ugye kötelező kiírni őket. Nagyon is igaz az, hogy az számít, hogy kit ismersz (és mennyire vagy jóban velük).


A,z amit te ide leírtál róluk, az csak egy vágy a részükről, mivel a vakvilágba ők sem fognak elindulni munkaszerződés, albérlet nélkül. Ráadásul pénz is kell hozzá, 2-3 hónapra elegendő tartalékkal.

Nagyon kevés az a szerencsés ember, aki rögtön fix szerződéssel jut ki valahová, ahol már megvan a lakhely is, vagy éppen csak azt kell keresnie.


Mások pedig szerencsét próbálnak. Vagy bejön vagy nem.

Nyelvtudás nélkül nekiindulni valóban nagy hülyeség, de van az a pont, amit végső elkeseredésnek hívnak, (amikor már mindegy, így is megpróbálnák/ják), mert már csak külföldön látnak reményt.

Másrészt a kijutott magyarok többsége annyira lekezelő, hogy jól szájba kéne szexuálni mindet. Ezt is tapasztalatból írom.


A magyar nyelvoktatás egy rakás szar. Én szakközépbe jártam, egy nyelvet tanultam csak. Tehát a gimnáziumról nem tudok nyilatkozni. Nálunk folyton tanárcserék voltak.

Képtelenség volt haladni az anyaggal.

[Egy többnyelvű oldalon vagyok moderátor (nem, nem fizetnek érte), nagyon szar azt látni, hogy 14-22 éves emberek 3-4 nyelven beszélnek.]

A magyar oktatás mind a nyelv mind pedig sok más területen el van maradva.

Jelenleg az itt élők elbutítása folyik.



Amerika sokak számára nagy álom, mindig is az volt. Az, hogy tényleg tetszene-e neki, az csak akkor derül ki ha már ott van. És akkor is, csak akkor ha több ideje van ott. És ez más országra/városra is igaz.


Sok fiatal elhagyja az országot, igen, mert itt nincs lehetőség! És ezt tapasztalatból mondom! Persze, gyári munkásnak, takarítónak el lehet menni, de te vajon elmennél-e? Pláne diplomával?

Vajon azért tanultál-e ennyit, hogy oda juss?

2012. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van. A középiskolákban valóban nem valami erős a nyelvoktatás. Sok a tanárcsere. Nálunk is 4 év alatt 4 különböző tanárunk volt. Lehetett volna egyébként haladni, ha a diák is nagyon akarja, ha otthon még egy csomót foglalkozik vele magától (mert azért tele vannak a könyvesboltok nyelvkönyvekkel, ha az alapok megvannak, szókincset egyedül is lehet fejleszteni, a neten meg a tévében is sok az idegen nyelvű anyag.) De ehelyett mi is inkább olyan marhaságokat tanultunk mint pl. biokémia (halálosan komolyan vették mindenkinek, nem is érettségi tantárgy), meg a földrajztanár is minden órán vagy 300 faluból iratott topográfia dolgozatot. Emellett persze, hogy az volt a nyelvtanulás, hogy megírtam az 5 mondatos házi feladatot, és kész. Többre nem is volt időm. Hát, így nem lehet. A nyelvvel akkor lehet haladni, ha minden nap min. egy fél órát foglalkozol vele.

Az állásokkal kapcsolatban pedig nagyon is igaz, hogy hiába is hirdetik, már rég elkelt. Én most keresek állást diplomával 2 aktív nyelvtudással. Egy csomó helyet megpályáztam, ahol az összes kiírt feltételnek megfelelek. Még csak interjúra sem hívtak be! A fejvadász pedig azt mondta, hogy én vagyok az egyetlen jelöltjük, és milyen jó az életrajzom. Akkor hogy is van ez? Persze, már rég be volt töltve, csak meg kellett hirdetni.

2012. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Igazatok van, nagyon is.


Sokszor mondják: "Van itthon is állás, csak meg kell találni!" Persze...A nagynéném nem talált munkát, de még csak takarítani sem vették fel, mert diplomás, és a diplomásoknak több pénzt kellene fizetniük! Ebben az országban már azt is le kell tagadni, hogy diplomád van :(

2012. jún. 18. 16:32
 38/41 anonim ***** válasza:

Igen, valóban le kell tagadni. Csak ha mondjuk behívnak (ami velem még nem történt meg soha) akkor biztos rákérdeznek, hogy: és mit csinált eddig?

Ja, hogy van 2 diplomám? Öööö, köszönjük.


De ha beleírom az önéletrajzba, akkor meg már túlképzett vagyok vagy egyes helyeken alulképzett, mert ma már a 4 diploma a "menő".


Én is jelentkeztem sok helyre. Még csak olyan válasz sem jött, hogy megkapták a jelentkezésem. ...

2012. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
Képzeld el, én orvosis vagyok és rendszeresen járok bulizni, nem tanulom halálra magam, a rémhírekkel ellentétben nekem is van szabadidőm, és képzeld még az átlagom is 4,0 felett van.
2012. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondanom, hogy a nagyképű, de talpraesett, ügyeskedő emberek előbb célba érnek mint a kishitű, görcsölős sokat lamentáló emberek. Ezzel nem azt mondom, hogy ez így van jól, de ettől függetlenül az tény. Te ne foglalkozz azzal, hogy más milyen úton-módon jut ki külföldre. Egyébként pedig ne legyél fiatalon ennyire karótnyelt. A szórakozás, bulizás normális keretek között tartva elválaszthatatlan az egyetemi élettől.
2012. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!