Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van olyan sok nagyképű,...

Miért van olyan sok nagyképű, álmodozó fiatal, akik külföldi karrierben gondolkodnak?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm, osztálytársam van, akik diplomaszerzés után külföldre (Angliába, USA-ba) akarnak kimenni, sőt! Nem is úgy mondják, hogy szeretnék, hanem: ,,Én Ny-Európában fogok dolgozni!"


Erre a kérdésem: ,,Miért, már meg is kaptad a munkát? Odaígérték neked, hogy mehetsz is hozzájuk frissdiplomásként?!"


Már csak azért is csodálkozom rajtuk, mert tisztában sincsenek a kimenetel feltételeivel! A többségnek még egyetlen középfokú nyelvvizsgája sincsen, ami pedig még kevés is lenne a célország szempontjából (mert oda felsőfok kellene), plusz még egy idegen nyelv középfokon. Nem beszélve a kiutázási költségekről, a repülőjegyről, a pangási időszakról (mi van, ha pár hónapig enm is kapsz munkát)!


Egyesek orvosnak szeretnének menni, és elég nekik egy-egy kósza hír/cikk a "döntéshez". Pl. ,,Az amerikai orvosok keresnek a legtöbbet a világon". Erre rögtön: ,,Én ott fogok dolgozni, NY-ban, hiszen az a kedvenc városom!" Pedig nem is járt ott soha!!! Honnan is tudhatná, hogy az a kedvenc városa? Tisztában van vele, hogy nagyon nehezen engednek be az országba? Már munkaviszonnyal kell rendelkezni, hogy zöldkártyát kapjon! Ráadásul egy rezidensnek le kell tennie egy 4-lépéses, még az amerikaiaknak is bonyolult orvosi tesztet (ami lépésenként kb 8 óra), és szükségük van TOEFL nyelvvizsgára, ami szintén nehéz és drága. Nem beszéltem még a 300 ezer FT-os repjegyről és a szállásról. De Anglia sem olyan könnyű, oda is ismeretség kell és tapasztalat.


De nyugodtan menjenek a semmibe...nem tudják, miről beszélnek! Ahhoz képest, hogy csak keveseknek adatik meg a lehetőség, hogy kimenjenek és jobb életük legyen (mert nem lehetetlen, egyáltalán nem :), mégis mennyire riogatnak, hogy sok fiatal elhagyja az országot! Ez nem is igaz, inkább csak a nagyszájúak miatt van!


Vélemény?



2012. jún. 14. 17:38
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy már nem nézed meg a választ mert rég tetted fel a kérdést de azért válaszolok.

A lányom 15 évesen 97%-os eredménnyel tette le a középfokú nyelvvizsgáját. Most /még mindig csak 16/készül letenni a felsőfokút. Majd előrehozott érettségit tesz angolból és rögtön leteszi a Toefl-t is. Nagyon sokat tanul és az orvosira készül. Ő is külföldben gondolkozik. Nézd! Globális világban élünk. Oda kell menni ahol meló van. Vagy..ahol meló nincs éhen lehet halni! Lehet engem szidni de én maximálisan támogatom a gyerekemet. Menjen oda ahol boldog és bejönnek a számításai. Lehet ez bárhol, akár itthon is. Nekem az a dolgom,hogy támogassam őt.

2013. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!