Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban NAGY A MUNKANÉLKÜLISÉG...

Valóban NAGY A MUNKANÉLKÜLISÉG Magyarországon? Vagy csak az nem talál munkát aki nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 11:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
33%

17:59!


A kifogás keresés látom az megy! Ezért nem megy a magyar semmire. Én évi 3000 fontot fizetek vonatra Angliában azért, hogy be tudjak járni dolgozni a nagyvárosba! És mégsem nyavalygok, hanem teszem a dolgom. Sok magyarra ráférne egy kis nyugati életvitel, mert ha itt nem vagy mobil, akkor éhen halsz.

2013. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
60%
Amugy a rákot nem érdekeli hogy te Angliában mennyit fizetsz tesó.....Magyarországról volt szó, úgy látom elfelejt a magyar a nagy gyorséttermei munkába.
2013. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
23%
Ki dolgozik gyorsétteremben? Ki írt ilyet?(Pénzügyi területen dolgozom egyébként, de ez nem rád tartozik.) Readingben lakom, de Londonban dolgozom. 25 perc vonattal, az éves bérlet 3000 font. Amúgy meg ha sok magyar egy kicsit fölemelné azt a lusta seggét, akkor máris kevesebb lenne a munkanélküli! Érdekes, aki ide kijön, vagy bárhova, az tud dolgozni mint az állat! Otthon miért nem tud? Azért mert a szocializmusban megszokták hogy az állam kinyalja a seggüket. Sok "okos" 25 évesen vesz egy lakást a világ végén, munka az nincs, de "occsó" a lakás! Aztán várja hogy valaki bekopogjon, a nettó 300.000-es bérrel! Az jó lenne, mi? Ezért is jöttem el otthonról, meguntam a sok semmirekellő, galambot váró egyént, akik csak ajvékolni tudnak.
2013. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 79%-os válaszoló! Attól, hogy a munkaügyi központ nem tolja alád az állást attól még lehet találni! Székesfehérváron kb. 5% a munkanélküliség! Szinte semmi.

Keresni kell. Persze nem azt mondtam, hogy az álmaid melóját fogod rögtön megkapni, de 80-90-ért ÁTMENETI munkát könnyű megcsípni. Lejjebb kell adni a szintet..


Fél cigány ismerősöm a 3. munkahelyén dolgozik mióta kijött az iskolából. Pár hetet leszámítva folyamatos munkaviszonya van. Jelenleg 120 nettót keres 8 általánossal.

Na ezért nem hiszem el, hogy nincs munka Fehérváron..

2013. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
29%

# 9/


Értem én, hogy pénzügyes vagy, nem ingatlanos, de ezek a számok, amivel számolsz ELKÉPESZTŐEN NAGY sarkítások. Nem apró szépítések hanem orbitálisan nagy sarkítások...


Például az ingatlanárakra referálva 13-16M forint között 153 db ÖSSZEKOMFORTOS családi ház kapható BP kertvárosi peremkerületeiben csak az ingatlan.com hirdetőportálon. Nagyja 70-100 nm között van és legalább a fele kifejezetten szép, nem lelakott sz*r. És amilyen nyomott áron tudnád te eladni az ingatlanodat, pont olyan nyomott áron tudnál vásárolni is ingatlant!


Ugyan így, érdekes mód én nem találtam csodálatos, szép állapotú családi házat 30K-ért. Sőt, semmilyen családi házat nem találtam 30K-ért. De 50-ért sem.

2013. aug. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%

Igen, ezzel csak néhány gond van kedves 15-ös:

1. ezen lakások nagy része hitellel terhelt, ezt át kell vállalni, ami szintén költségtényezőnek minősül

2. 14m ér vidéken a háza, ez nem jelenti azt hogy ennyiért el is tudja adni, környékben falun 20 házat árulnak évek óta

3. költözés, házeladás/vásárlás járulékos költségei?

4. bármily meglepő némely embernek vannak baráti, rokoni kapcsolatai amikhez ragaszkodik

5. stb...


--------------


Külföldről panaszkodni a 3000 fontos vonatbérlet miatt, ha nem tetszik gyere haza, de ne sírjon a szád!

2013. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
22%

1., Erről fingod sincs, csak a hasadra ütöttél. De komolyan, hogy lehet ekkora légbőlkapott baromságot mondani?!

2., Erről szintén gőzöd sem lehet, hogy eladható-e az ingatlana vagy sem. Annyira messze nem pang MO-n az ingatlanpiac, mint ahogy azt sokan képzelik. A gond inkább azzal van, hogy az emberek bőven túlértékelik az ingatlanjukat és drágábban akarják adni, mint amennyiért újat lehet építeni... Reális áron a nyugati országrészben el lehet adni ingatlanokat. De nem feltétlen kell eladni, a bérbeadás sokkal reálisabb opció.

3., Mindennek van járulékos költsége. Annak is, ha helyben jóval kevesebbet keres, mint máshol kereshetne. Nyilván akkor kell meglépni, ha megéri. Ez egy pénzügyestől elvárható, hogy kiszámolja....

4., Ja, aki földhözragadt az ne panaszkodjon. Nekem sok barátom BP-en belül lakik. 75 km-t kell utaznom, ha találkozni akarok velük, pedig én is BP-i vagyok, csak nagy a város. Na bumm, ha akarom megoldom. Ez a kifogás.txt tipikus mintapéldája.

5., stb... A kifogások mindig és mindig. Nincs nekem semmi bajom azzal, ha valaki nem mobilis. Csak akkor ne panaszkodjon, hogy :

http://www.youtube.com/watch?v=m4pmiZhdkdI

2013. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Hitellel terhelt ingatlan eladása eleve úgy működik, hogy az eladás tényét a bankkal közlik és a vételárból RENDEZI az eladó a tartozást.

Az is hülye, aki úgy állapodik meg (jogilag lehetséges), hogy átveszi a tartozást és fizetgeti.

Ki kell fizetni a vételárat, aztán az eladó magánügye, hogy abból a pénzből mire költ. A hiteltartozást rendezni szokták, így nem száll át a vevőre.

2013. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Na mondjuk ja, hitellel terhelt ingatlan vásárlást úgy szokás bonyolítani, hogy a bank engedélyével és tudtával a tulaj eladja az ingatlant (ált. benn a bankban), majd a vevő a kp-t vagy az utalást a hitelösszeg erejéig helyből a banknak utalja, a maradék pénz meg megy a tulajnak (ha van maradék pénz).
2013. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Kedves vagy, hogy ajánlasz munkát, de első feltétel a programozói végzettség, és az nekem nincs.

Próbálkozom egyébként, most is bent van 3 pályázatom, mert jönnék közelebb, de még csak fel sem hívnak.

2013. aug. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!