Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban NAGY A MUNKANÉLKÜLISÉG...

Valóban NAGY A MUNKANÉLKÜLISÉG Magyarországon? Vagy csak az nem talál munkát aki nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 11:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
63%

Igen, van munka Fejér megyében. 2 hét alatt találtam volna minimálbérért.

De ezért tanultam 25 éves koromig? Nem, ennyi pénzért nem dolgozom, mert a havi benzinpénzem sem jönne vissza belőle.


Aki 3000 Fontot kifizet ingázásra, az ne ossza itt az észt, mert nyilván kap annyi fizetést, amiből ezt ki lehet fizetni.

Viszont Magyarországon annyira kevés a fizetés, hogy abból nem lehet ingázni.

Aki Angliában él, annak erről fogalma sincs, jobb, ha inkább hallgat.

Miért tart itt az ország? Hát az ilyenek miatt, mint az ilyen kedves angliai magyar, akiben semmi empátia nincs, csak fikázza a másikat, anélkül, hogy tudná milyen a valós helyzete.

Mellesleg ezek szerint azt sem tudja, hogy már 3 hónap a munkanélküli segély, szóval nem várja itt senki az állam segítségét, mert most már magasról lesz..ják, ha éhen döglessz.


Sok itt az eladó ház, igen falun lakom, egy új építésű házat kb. 17 milláért adnak itt el.

Ha talál olyat, aki megveszi. És igen nézelődtem, Pest megyében ennek kb. a 3-szorosa a lakásár.

Nem én dobálózom légből kapott árakkal, mert hidd el, hogy tényleg utánanéztem, mert már évek óta probléma ez nekünk.


A statisztikákkal meg vigyázni kell, mert úgy ferdítik, ahogy akarják. Lehet, hogy az átlag 5 %, de vannak telített munkakörök, és az irodában végezhető munkák ilyenek. A legutóbbi fehérvári munkahelyemen a gyárban a szakképzett szakmunkás többet keresett, mint mi, és kb. a 4. állásinterjún jutottam be. És páros lábbal rúgtak is ki, mivel el mertem menni gyereket szülni. Ez is így működik Angliában?

2013. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Sok itt az eladó ház, igen falun lakom, egy új építésű házat kb. 17 milláért adnak itt el.

Ha talál olyat, aki megveszi. És igen nézelődtem, Pest megyében ennek kb. a 3-szorosa a lakásár. "


Már ne is haragudj, de te most engem akarsz hülyének nézni?!

Szerinted pest megyében 50 (ÖTVEN) millió forint egy kertes házm ami Fejében 17? Vagy most csak a lelked nyugtatod, hogy miért nem?


Ha tényleg ezt hiszed akkor rettentően el vagy tévedve.

2013. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

17-ért is vannak házak Pest megyében, sőt, Budapesten is. Persze kérdés, hogy milyen házról beszélünk, mert méret, elhelyezkedés és állag alapján komoly szórás van az árakban.

De átlagosan 20 millió körül már lehet kapni beköltözhető (a belső szépsége az ingatlannak szubjektív), 100 nm körüli házat.

30 millióért pedig már ízlésesen felújított, jó helyen levő (pl. Normafa közelében is) 100-180 nm-es ingatlanokat árulnak.

50 millióért pedig Buda felkapottabb részén is olyan házat lehet venni, ami minden igényt kielégít.

2013. aug. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Nem csak a lakhatás kérdés a nem megoldott, bár én sem adnám ki a házamat, a baráti körben is volt rá példa, hogy a végén rosszabbul jártak, mintha ki se adták volna, pedig évek óta ismerték azokat, akiknek kiadták. Nagyon nem mindegy kit enged be az ember a házába/lakásába, már ha egyátalán talál bérlőt.

A másik meg, ha nem egyedülálló az illető, hanem van élettársa/házastársa azzal mi lesz? Mi van akkor, ha neki az adott városban/faluban van jól fizető állása, amit szeret, ahol elismerik a munkáját és ezért nem hajlandó költözni.

2013. aug. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

A lakáskiadást nem szívességi és bizalmi alapon kell intézni, hanem üzletin.

Kell írni egy minden eshetőséget lefedő szerződést. Ha szerződésszegés van, akkor meg kitenni őket.

2013. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerződést írsz, akkor máris számlát is kell adni, így eleve drágábban is kell kiadnod, nehezebb találni bérlőt.


Egyébként aki kicsit is benne van az ilyen dolgokban, az tudja, hogy a szerződés nem véd a nem fizetéstől, ez csakis az adóhatóság érdekeit szolgálja.


Igen, elmehetsz bíróságra, ha van szerződésed, legalább tudsz mire támaszkodni, mert egyébként nem fogja neked senki elhinni, hogy te pénzt akartál kérni tőlük.

De a perköltség jóval többe fog kerülni, mint amit nyerhetsz vele, és évekig is eltart.

Cégek élnek ebből, hogy nem fizetik ki az alkalmazottakat, egy kis piti bérleti díj miatt nem fog senki pereskedni.


Egyébként felesleges itt ezen vitázni, pláne olyanok ne szóljanak már bele, akik külföldön élnek, és fogalmuk sincs az itten benzinárakról és fizetésekről.


A kérdés az volt, hogy van-e munka Magyarországon.

Egyesek szerint az a baj, hogy itt vidéken vesznek házat az emberek, mert óccsó, aztán nem mobilak, mert Mucsajon nincs munka.

Lehet. Bár én megyeszékhelytől 20 km-re lakom, és szerintem azért itt mégiscsak illene munkának lennie.

Ha itt nincs, akkor hol?

Ja, a fővárosban?

Tudomásul kéne már venni, hogy Magyarország nem egyenlő a fővárossal, azon kívül is élnek még emberek. Sőt a nagyja nem ott él.

Tehát van munka Magyarországon? Nincs.

Gondoljuk meg, ha mind az összes 5-6 millió ember, aki nem Budapesten él, egyszer csak felköltözik oda, hogy majd ott talál munkát, lesz-e nekik elegendő munka?

2013. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Ha szerződést írsz, akkor máris számlát is kell adni"


Ez nem igaz. Pláne, hogy a bérbeadás után 16% szja-t kell fizetni összesen, ha alanyi jogon magánemberként adsz bérbe! Azt viszont év végén az adóbevallásodban kell feltüntetni.


"Egyébként aki kicsit is benne van az ilyen dolgokban, az tudja, hogy a szerződés nem véd a nem fizetéstől, ez csakis az adóhatóság érdekeit szolgálja. "


Első pont alapján ez is marhaság. A NAV-ot legkevésbé sem érdekli, hogy van-e bármiféle szerződésed. Kicsit sem. Csak az, hogy befizesd az adót. Nemmellesleg egy jól megírt szerződés az ellen véd, hogy a nem fizető lakó ne tudjon a lakásban maradni, hanem ki lehessen dobni. Ha tartozást tud felhalmozni az a TE hibád, hogy hagytad. Nyilván a behajtása közel lehetetlen.

2013. aug. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Féléve keresek munkát sajnos semmi sincs! Amióta elvégeztem a fősulit nincs semmi kilátásban. Csak tengődök nap mint nap. Keresek próbálkozok ..de vagy az a válasz hogy túlképzett vagyok vagy pedig az hogy képzetlen... Anyagi helyzetem nem engedi meg hogy továbbtanuljak . Pályakezdő vagyok és semmi pozitív kilátás sincs arra hogy munkám legyen. Szerintem én is élő példa vagyok rá Magyarország munkanélküliség helyzetére. Én minden áron elszeretnék helyezkedni de itt sajnos nem lehet. Külföldre meg ugyebár egy bizonyos tőke szükséges... :(((((
2013. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, nekem igaz hivatalosan 2 hónapja nincs, mert előtte 3 évig gyesen voltam, de már 1 éve keresek új munkahelyet, van 2 diplomám, nyelvvizsgám, okj-és tanfolyamra is jártam, mindezt azért, hogy jó állásom legyen, de már egy csomagoló vagy árufeltöltő munkával is elvolnék, az önéletrajzom már nem is a valóságot tartalmazza, le kellett rontanom, hogy be tudjam adni ilyen állásokra is. Úgy érzem gyerek mellett még lehetetlenebb lett a helyzetem, mint előtte volt, a munkáltatók fixa ideálja, hogy biztos 2-3 hetente beteg lesz a gyerek én meg kiíratom magam, holott ilyen esetre lenne segítség. Mostanában a már a névleg váláson is gondolkoztam, akkor, mint egyedülálló mindjárt megigényelhetném a foglalkozást helyettesítő támogatást, akár közmunkát is kaphatnék, ahova szívesen mennék ennyi itthon töltött év után, máris emelt összegű családi pótlék járna, és az oviban is ingyen étkezhetne a gyerek, és a tb-ém is rendezve lenne, a sorból se lógnék ki, sokan így élnek. Ehelyett végre egy rendes munkahelyet szeretnék, ahol legalább a minimálbért kifizetnék, akkor már boldog lennék.
2013. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!