Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti kaptok év végén a munkahely...

Ti kaptok év végén a munkahelyeteken valami prémiumot/ajándékot/jutalmat/13. havi fizetést, vagy akármit? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
Az normális, hogy én nem kapok semmit? :(

2013. dec. 9. 13:45
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Sőt, én sok olyanról tudok, akik az ég világon semmit sem kapnak, csak azt, hogy telik a szakvizsgához szükséges idejük... És már ezért is hálásnak kell lenniük.
2013. dec. 21. 20:05
 22/37 anonim ***** válasza:

Azért ez nem lehet egyszerű... mert gondolom van saját lakásod (másképp nem lehetne megélni ennyiből), de akkor is ott a rezsi, stb. plusz enni kell. Na meg 28 évesen nem a szülők pénzéből szoktam élni az emberek. De büszke lehetsz magadra, hogy folytatod, mert pár év múlva min. a 30x-osát fogod keresni.


Az ismerősöm amúgy bírói titkárként kezdte, majd titkárságvezető volt. Most pedig 3,5 éve ügyvédjelölt.

2013. dec. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Na, azért mondom, ő csak azért "jelölt" (igazából nem is, mert csak szakvizsga előtt hívják így az embert), mert X időt az adott szakmában is el kell tölteni, még mielőtt névjegyzékbe veszik az embert.

De ő nyilván már szakvizsgázott.


Amúgy természetesen nincsen saját lakásom, miből lenne??

Itthon lakom, a szüleimmel, és igen, sajnos még el kell tartani. 50.000,- Ft-ból kijön a kajám, telefonszámlám és amikor nagy ritkán kell valami ruhát vennem (mivel a munkahelyen sem lehetek topis, ezért sajnos muszáj).

Hogy élnék meg saját lakásban ennyiből??

2013. dec. 21. 23:14
 24/37 anonim ***** válasza:

ja értem.

Én arra értettem a saját lakást, hogy ennyiből biztos nem futja albérletre. Akkor ügyesen gazdálkodsz. :) és kitartást. most szar, de csak jobb lesz. 35 éves korodra havi + 3,5 milkát fogsz keresni. :) Csak addig bírd ki. :)

2013. dec. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Ja, és TANULJ, TANULJ, TANULJ.
2013. dec. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Tanulok én, hiszen most fogok szakvizsgázni.

Csak kicsit elkeserítő ez a helyzet...

2013. dec. 22. 10:23
 27/37 anonim ***** válasza:
90%
Vagy jobb lesz, vagy nem. Azért jogászból, ügyvédből is annyi van, mint a szemét. Nagyon nehéz már ebben a szakmában érvényesülni.
2013. dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy külföldre megyek.
2013. dec. 22. 22:56
 29/37 anonim ***** válasza:
Jogász diplomával akarsz mosogatni?
2013. dec. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy mosogatni mennék, ezt honnan vetted?

Három idegen nyelvet beszélek felsőfokon, és van idegenforgalmi végzettségem is (szakmai nyelvvizsgával), meg külföldön elismert érettségim...

Kétlem, hogy mosogatnom kellene...

2013. dec. 23. 18:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!