Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít rossz keresetnek? A...

Mi számít rossz keresetnek? A buszon kinyílt a bicska a zsebemben,160 nettó az rossz? És akkor a minimálbér?

Figyelt kérdés

Buszon hallgatok akaratlanul is két embert. Az egyik: ott fogom hagyni ezt a szar helyet. Hát ne haragudj elvették a cafeteriát is, így nem keresek csak 160-at. Jó hogy az nettó de akkor is! Hát abból nem lehet megélni!

A másik: igen, annyiért én se dolgoznék. Azért álljunk már meg, ez már rabszolgaság!


Komolyam mondom majdnem beszóltam.

160-ból nem lehet megélni? Az rabszolgaság? Az nem fizetés hanem alamizsna?

És akkor azok akik hozzám hasonlóan minimálbéresek azok mit szóljanak?

Akik 70ből kell megéljenek? És azért még vagyok… nem haltam meg.

Az ország dolgozóinak zöme összetenné a két kezét ha 160-at kereshetne. De nagyon sokan már akkor összetennék a kezüket ha egyáltalán lenne munkájuk bárhol és bármennyiért.


2015. okt. 30. 15:51
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Én sem értem hogy jön ide a sztori, azon kívül hogy a mellét veri hogy ő minimálbéres...
2015. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

Én sem értem hogy jön ide a sztori,


Gyengébbek kedvéért: úgy jön ide a sztori hogy rávilágít arra hogy aki ma még sír a nettó 200-al hogy az semmire se elég (lásd a példa) az igen hamar olyan szituban találhatja magát hogy ennek töredékéből kell megélnie, és lám a példa mutatja azért csak megvan az illető valahogy.

és ez bármelyik önmagát dobáló nagypofájú barommal megtörténhet ám.

2015. nov. 2. 19:27
 43/51 anonim ***** válasza:

Ezek szerint 5 oldalnyi válasz után sem értetted meg, hogy relatív, hogy miből lehet megélni. Ha valaki Budapesten egyedül fizet egy albérletet vagy ennek megfelelő lakáshitele van, akkor kevés lesz neki a havi 160.

Igen, megtörténhet olyasmi, amit leírtál, de erre alapozva ha keresek mondjuk nettó 400-at, ne merjek havi 150ezres lakáshitelt vállalni, mert "mi lesz, ha beütöm a fejem és nem fogok tudni dolgozni"?

2015. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

40-es voltam. Azt tegyük hozzá hogy elvégeztem egy nehéz főiskolát, suli mellett végig diákmunkáztam, sokszor alig aludtam.


Én nem panaszkodok, hogy kevés a 200, de lássuk be nem olyan nagy összeg egy fiatalnak aki szeretne majd külön életet. Ja vehetek fel hitelt 40 évre kösz.


A minimálbér meg az állam hibája. Ne engem hibáztass hogy ennyi a minimálbér. Lehet tengődni minimálbérből de nagyon nehéz túlélni.


Egy nyugatinak még a nettó 200 is röhejes lenne.

Attól hogy te mondjuk kapsz havi 70-et nem érzem hogy nekem szégyellni kéne magam.

Nagyon sok tanulás, kitartás, utánajárás volt mire lett ilyen munkám. Remélem később emelik a fizut, mert amúgy meg minden szempontból szeretem.


Legalább nettó 150 kéne hogy legyen a minimálbér a tisztességes élethez.

2015. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

ne merjek havi 150ezres lakáshitelt vállalni, mert "mi lesz, ha beütöm a fejem és nem fogok tudni dolgozni"?



NAGYON JÓ húrokat pengetsz. Uis nagyon sok ember van ebben az országban (ld hitelkárosultak), aki most veri a fejét a falba hogy de hülye volt hogy hitelt vett fel. Mert volt egy jó állása, azt a recesszió miatt bukta mást nem talált, vagy ha talált az egy szar fizus állás-és most lehet hogy utcán vannak ezek az emberek, mert a hitelt bukták.


És igen felteszem a kérdést: ha te ma 400-at keresel /hó, van egy hiteled amit könnyen fizetsz, majd holnap fejedre esik a muskátli-mi lesz akkor? Utca?

2015. nov. 3. 08:23
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, milyen beteg gondolatmenet ez?


Ezek szerint senki ne merjen semmilyen felelősséget vállalni, mert mi van, ha holnap megváltznak az életkörülméynei és nem tudja teljesíteni?


Gyereket se vállaljon senki, mert mi lesz ha nem lesz munkája?


ugyan már kérlek...

2015. nov. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

"Uis nagyon sok ember van ebben az országban (ld hitelkárosultak), aki most veri a fejét a falba hogy de hülye volt hogy hitelt vett fel. Mert volt egy jó állása, azt a recesszió miatt bukta mást nem talált, vagy ha talált az egy szar fizus állás-és most lehet hogy utcán vannak ezek az emberek, mert a hitelt bukták."


Nem a recesszió miatt bukták a hitelt, hanem azért, mert nem olvasták el/nem értették meg, hogy nem HUF-ot vesznek fel, hanem CHF-ot. Sokan még 10 évvel a hitel felvétele után is forintban számolgattak és nem lehetett velük megértetni, hogy semmi értelme, mert nem forintban számolják a hitelét. Nem akarok a CHF hiteleken vitatkozni, de rossz nyomon jársz.

2015. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

"És igen felteszem a kérdést: ha te ma 400-at keresel /hó, van egy hiteled amit könnyen fizetsz, majd holnap fejedre esik a muskátli-mi lesz akkor? Utca?"


Ha ennyire félsz, akkor köss biztosítást... 400-ból simán telik a legesleg hiperszuperebb, mindent lefedő biztossításra is...

2015. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%

"aki ma még sír a nettó 200-al hogy az semmire se elég (lásd a példa) az igen hamar olyan szituban találhatja magát hogy ennek töredékéből kell megélnie"

Az a baj, hogy az idióta gondolatmeneteddel úgy állítod be, hogy "akinek ma jól megy, annak tuti holnap nem fog". Tipikus csóró proli viselkedés ez, hogy ahelyett hogy azt néznénk, mit tesz a másik a pénzért, és tanulnánk tőle, azt várjuk mikor lesz neki is szar hogy jót röhöghessünk a markunkba.


Tehát ez az "igen hamar" dolog nem állja meg a helyét. Ja és azért ha már itt tartunk, bármi tönkremegy az életeben, akkor nem mindegy hogy a rossz időszakok áthidalására millióid vannak tartalékba, vagy semmi...


"és ez bármelyik önmagát dobáló nagypofájú barommal megtörténhet ám."

Nem azért mondom, de itt te vagy a legnagyobb pofájú é a legnagyobb barom is. Lehet azon hőzöngeni hogy meg lehet élni minimálból, kéregetésből is "megélsz" a híd alatt, de ha valakinek van egy igényszintje, akkor miért baj az hogy többre vágyik? De ez megint csak a te proli gondolkodásod hogy "a k..va anyját hogy többet akar..."


"És igen felteszem a kérdést: ha te ma 400-at keresel /hó, van egy hiteled amit könnyen fizetsz, majd holnap fejedre esik a muskátli-mi lesz akkor? Utca?"

Most komolyan. ennyire hülye vagy? :D Ennyi erővel az újszülöttet is fojtsuk meg a köldökzsinórral, mert úgyis meghalna 70 év múlva...

2015. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Uis nagyon sok ember van ebben az országban (ld hitelkárosultak), aki most veri a fejét a falba hogy de hülye volt hogy hitelt vett fel. Mert volt egy jó állása, azt a recesszió miatt bukta"


A legtöbb hitelkárosult bőven átlag alatt keresett, és nem az állása elvesztése vagy a fizetése csökkenése miatt lett hitelkárosult, hanem eleve koppra ki volt számolva, hogy pl az 50k-t még tudja fizetni, de 55-nél már éhezik a család. Tehát két tényező játszott: az egyik, hogy eleve nem volt felkészülve még egy minimális törlesztő-részlet változásra sem, a másik, hogy elve olyan állása-végzettsége volt/van, amit ha elveszít, nehezen tud elhelyezkedni. Szvsz aki jó keresettel rendelkezik, annak van olyan tudása, hogy a munkahelye elvesztése esetén is legalább közel azonos fizetésért el tud helyezkedni.

2015. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!