Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít rossz keresetnek? A...

Mi számít rossz keresetnek? A buszon kinyílt a bicska a zsebemben,160 nettó az rossz? És akkor a minimálbér?

Figyelt kérdés

Buszon hallgatok akaratlanul is két embert. Az egyik: ott fogom hagyni ezt a szar helyet. Hát ne haragudj elvették a cafeteriát is, így nem keresek csak 160-at. Jó hogy az nettó de akkor is! Hát abból nem lehet megélni!

A másik: igen, annyiért én se dolgoznék. Azért álljunk már meg, ez már rabszolgaság!


Komolyam mondom majdnem beszóltam.

160-ból nem lehet megélni? Az rabszolgaság? Az nem fizetés hanem alamizsna?

És akkor azok akik hozzám hasonlóan minimálbéresek azok mit szóljanak?

Akik 70ből kell megéljenek? És azért még vagyok… nem haltam meg.

Az ország dolgozóinak zöme összetenné a két kezét ha 160-at kereshetne. De nagyon sokan már akkor összetennék a kezüket ha egyáltalán lenne munkájuk bárhol és bármennyiért.


2015. okt. 30. 15:51
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

hónap dolgozója, nem értelek.


most progresszív adóztatást akarsz vagy az a bajod, hogy adóztatnak?

2015. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
Majd akkor példálózzunk a jóléti társadalmakka ha ez is az lesz.
2015. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

Miért fontos az adókulcs különbség, ha a progresszivitást más eszközökkel is el lehet érni egykulcsos rendszerben?


ON:

a kérdésre amúgy az is válasz (ahogy sokan írták), hogy a munkakörben adott felelősség mellett bizony kevés lehet a 160, míg a gyári munkás max. azt a részterméket rontja csak el.

2015. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
0%

Sose leszünk jóléti ország flat rate rendszerrel, csak szólok.


Ez a latin amerikai kapitalizmust építi tovább, ahol a szegény a küszöböt rágja, a gazdag meg Lexussal dudálgat a munkásokra.

2015. okt. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:

"Miért fontos az adókulcs különbség, ha a progresszivitást más eszközökkel is el lehet érni egykulcsos rendszerben? "

A kérdésem még mindig áll...


Mit értesz jóléti alatt és miért ne lehetne elérni bármit (amit a többkulcs elér) egy progresszív egykulcs mellett?

2015. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
Balázs nem tudod megállni, hogy ne szemetelj tele minden kérdést a hisztiddel? Menj el inkább dolgozni.
2015. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Na begyorsultak a modik, már törölték is Balázska új nickjét és a kérdéseit.
2015. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Arra válaszoljatok!

Ha 160 az rabszolgabér akkor azon tömegek akik fele ennyit se keresnek (és vannak bőven millió feletti létszámmal ilyenek) akkor azok mik? Mert azok nem rabszolgák, hanme az alatt vannak.

De akkor mik? Egy darab szarok? Vagy mi van a rabszolga alatt ami még annál is kevesebb?

2015. okt. 30. 18:42
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

Azok valószínűleg nulla szaktudással rendelkező gyári munkások. Robot munkát végeznek, addig amíg nem éri meg modernizálni a gyárat és kiváltani a munkájukat egy automata géppel.

Ha jót akarsz magadnak, akkor ne nyivákolj, hanem képezd magad. Gondolom anyádék is mondták annak idején, hogy fiam tanulj, mert nem lesz belőled semmit. Hát látod.


Bőven van olyan ember, aki 160-al alulfizetett, de még olyan is aki fél millióval az. Nyugodj ebbe bele és ne ugrálj szerintem, mindenkinek jobb lesz.

2015. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
28%

"Azok valószínűleg nulla szaktudással rendelkező gyári munkások. Robot munkát végeznek, addig amíg nem éri meg modernizálni a gyárat és kiváltani a munkájukat egy automata géppel. "

Én vagyok, aki nettó 90.000 Ft-ot keres. Érettségim van, nyelvvizsgám, 3 szakmám, abból egy emelt szintű és igazságügyi alkalmazott vagyok. Szóval nem gondolnám, hogy egy nulla vagyok és semmit nem ér a munkám és robotokkal is lehetne pótolni, ettől függetlenül nem keresek jól, nagyon nem! De becsülöm, örülök ennek is, csak azért jobban örülnék, ha ez több lenne!

2015. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!