Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít rossz keresetnek? A...

Mi számít rossz keresetnek? A buszon kinyílt a bicska a zsebemben,160 nettó az rossz? És akkor a minimálbér?

Figyelt kérdés

Buszon hallgatok akaratlanul is két embert. Az egyik: ott fogom hagyni ezt a szar helyet. Hát ne haragudj elvették a cafeteriát is, így nem keresek csak 160-at. Jó hogy az nettó de akkor is! Hát abból nem lehet megélni!

A másik: igen, annyiért én se dolgoznék. Azért álljunk már meg, ez már rabszolgaság!


Komolyam mondom majdnem beszóltam.

160-ból nem lehet megélni? Az rabszolgaság? Az nem fizetés hanem alamizsna?

És akkor azok akik hozzám hasonlóan minimálbéresek azok mit szóljanak?

Akik 70ből kell megéljenek? És azért még vagyok… nem haltam meg.

Az ország dolgozóinak zöme összetenné a két kezét ha 160-at kereshetne. De nagyon sokan már akkor összetennék a kezüket ha egyáltalán lenne munkájuk bárhol és bármennyiért.


2015. okt. 30. 15:51
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
68%

Az érettségi semmire nem elég, a nyelvvizsga szintén nem, a közszférán kívül sehol sem a vizsgát nézik, hanem a tudást. Például úgy, hogy xy nyelven hívnak el egyáltalán állásinterjúra.


És a szakma... milyen szakmáid vannak? Rengeteg szakma van ami semmire sem jó, vagy jó lenne, ha a világ másik felén élnél... a felsőfokú szakma meg mégis mit jelent?

2015. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

A rabszolgamunkát a buszon nyilván viccesen értették. Nyilván nem végeznek szó szerint rabszolgamunkát, de attól még keveselhetik a fizetésüket.


Az, hogy valaki minimálbért keres, nem jelenti azt, hogy mindenkinek annyit kell. A szocializmus véget ért. Szép is lenne, ha a minimálbérnél nem lehetne többet keresni.

2015. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy hol. Pl Budapesten nettó 160 az nem valami sok. Észak-kelet Magyarországon ennyivel már félisten vagy a faluban.
2015. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
Minimálbérből te nem megélsz aranyapa, hanem vegetálsz.... Másrészt meg Budapesten ennyiből nem jössz ki egy hónapban, kb csak akkkor, ha 2-3 másik emberrel összeköltözöl vagy valahonnan rád szskad egy saját lakás.
2015. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként meg amennyi nettó bevételt termelek a cégnek, annak mondjuk legalább a felét szeretném megkapni bruttó bér formájában. Ha ez az összeg 1millió Ft, akkor nyilván úgy fogom érezni, hogy a nettó 160 kevés, úgymond "rabszolgaság".
2015. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

" Egyébként meg amennyi nettó bevételt termelek a cégnek, annak mondjuk legalább a felét szeretném megkapni bruttó bér formájában. Ha ez az összeg 1millió Ft, akkor nyilván úgy fogom érezni, hogy a nettó 160 kevés, úgymond "rabszolgaság"."


És az eszközöket ki veszi, ami neked kell? Meg az alapanyagokat? Rezsi? Cég épülete? Olyan dolgozók fizetése, akik nem termelő munkát végeznek, de nyilvánvalóan szükség van rájuk (adminisztráció, takarítás, porta, stb)? Tudod mennyi idő alatt térül meg egy nagyobb beruházás? Nem, nem évek. Inkább évtizedek.


Ne beszéljünk már ilyen butaságokat, hogy a te munkafolyamatod eredményéből mekkora részt kapsz meg fixen. Cég, gazdasági ágazat és még kismillió dolog határozza ezt meg.

Ha egy alvállalkozó vagy egy webfejlesztő vállalkozásnál, akkor ott nyilván a tényleges pénztermelésed nagyobb arányát kapod meg, mivel nem kell semmilyen drága eszköz a munkádhoz. Ha egy autógyárban dolgozol a soron, akkor viszont az a kis alkatrész ami kikerül a kezedből, valószínűleg egy több százmilliós gyártósor használatával készült, ennek az árának meg valahol be kell jönnie.

2015. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
#26: Igazad van, saját szakterületemről beszéltem, teljesen szubjektív megközelítésből.
2015. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
51%
Nem azért mondom kérdező, de elég primitív vagy. Hallasz valamit, amihez semmi közöd, de azonnal az önérzeted sérti...
2015. okt. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
Én jóval 300 fölött keresek egy hónapban, van mellé elég jó cafeteria is. Ahhoz, amennyit én dolgozom, és amilyen speciális tudás kell a munkámhoz, a nettó 160 ezer nevetséges fizetés lenne. Annyiért egy junior full amatőr embert talán fel lehet venni valahova.
2015. okt. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

Igen, ez teljesen szubjektív.


Egy ismerősöm 210 ezer nyugdíj mellett dolgozott potom dupla összegért, mert állandóan a "küszöböt" rágta.

Egy másik pedig nehéz anyagi helyzetére hivatkozva kérte tartozása elengedését, mert mire kifizet mindent asszonyka fizetését is beleszámítva, "csak" 560 ezer forintjuk marad havonta megélhetésre.


Hát mit mondjak? Gondolom, végig hordták az összes osztályon a kérelmet, más is had" röhögjön. Természetesen "méltányosságból" elutasították. Nem is értem... :D

2015. okt. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!