Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít rossz keresetnek? A...

Mi számít rossz keresetnek? A buszon kinyílt a bicska a zsebemben,160 nettó az rossz? És akkor a minimálbér?

Figyelt kérdés

Buszon hallgatok akaratlanul is két embert. Az egyik: ott fogom hagyni ezt a szar helyet. Hát ne haragudj elvették a cafeteriát is, így nem keresek csak 160-at. Jó hogy az nettó de akkor is! Hát abból nem lehet megélni!

A másik: igen, annyiért én se dolgoznék. Azért álljunk már meg, ez már rabszolgaság!


Komolyam mondom majdnem beszóltam.

160-ból nem lehet megélni? Az rabszolgaság? Az nem fizetés hanem alamizsna?

És akkor azok akik hozzám hasonlóan minimálbéresek azok mit szóljanak?

Akik 70ből kell megéljenek? És azért még vagyok… nem haltam meg.

Az ország dolgozóinak zöme összetenné a két kezét ha 160-at kereshetne. De nagyon sokan már akkor összetennék a kezüket ha egyáltalán lenne munkájuk bárhol és bármennyiért.


2015. okt. 30. 15:51
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

Na meg az a baj a kérdezővel hasonló emberekkel, hogy mindent csak a saját fizetéséhez képes mérni. És igazából az égvilágon semmit nem tudtunk meg, csak hogy "a mocskos állatja 160-at keres és mer panaszkodni".


De honnan tudod milyen területen dolgozik? Ha a te munkád 300-at érne, akkor te is szóvá tennéd, hogy feleannyival szúrják ki a szemed.


Na meg az sem mindegy, hány ledolgozott órával hozta össze azt a 160-at. A legtöbb gyári munkás napi 8 órában dolgozik, havi 160-180 órát, míg mondjuk építőiparban 10 órás munkarend, sokszor heti 6 nappal, az már 240 óra. De ismertem biztonsági őrt is, aki megkeresi a 160-at, igaz havi 300+ órával.

2015. okt. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Igazad van kerdezo, ez inkabb jo fizetesnek szamit.

Viszont nem ismered a korulmenyeiket! Honnan tudod, hogy pl. nem-e csak a lakashitele ennyi havonta?

Mas meg keres minimalt, de a szuleinel lakhat, es max a rezsit fizeti, azert jon ki belole.

Azert nem szabad elsore itelkezni.

2015. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Én meg "irodai" munkát végzek, mostanában több, mint heti 60 órában. Ha valahol szóba jön, hogy mit csinálok, ráadásul "kötetlen munkaidőben", mindenkinek az jut eszébe, hogy azért tömik a zsebemet, hogy egész nap ne csináljak semmit. Fel se merül, hogy adott esetben hétvégén is dolgozom, hogy beleférjünk egy-egy határidőbe.

Szerintem esetemben is érthető, ha nettó 160-ért nem lennék hajlandó dolgozni és remélem, hogy a tények ismeretében ezért senkinek sem nyílna ki a bicska a zsebében, főleg, ha nem is hozzá beszélek.

2015. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

Én meg "irodai" munkát végzek, mostanában több, mint heti 60 órában. Ha valahol szóba jön, hogy mit csinálok, ráadásul "kötetlen munkaidőben", mindenkinek az jut eszébe, hogy azért tömik a zsebemet, hogy egész nap ne csináljak semmit. Fel se merül, hogy adott esetben hétvégén is dolgozom, hogy beleférjünk egy-egy határidőbe.



Ez majdnem mintha rólam íródott volna!Nem irodai munka ugyan, de néha több mint heti 60 órában, és fel se merül ahogy adott esetben szombat vas is meló vban hogy beleférjünk egy határidőbe.

És fel se merül hogy mindezért a dolgozó akár egy fillér pluszt is kapjon. Szigorúan a minimálbér, egy forinttal se több.

Ja hogy szo-vas is dolgoztál mikor csak heti 5 napos szerződésed van? És egy fillért se kapsz rá? Hát az kit érdekel? Nem tetszik elmész, jön helyetted 100 másik.

Vagy ha nem jössz be, akkor el se kell menni, kirúgnak maguktól.

2015. nov. 1. 09:41
 35/51 anonim ***** válasza:
90%
160-ból tényleg nem lehet megélni Pesten. Megfelelő végzettséggel és munkatapasztalattal ennek sokszorosát meg lehet keresni, ez a fizetés az alulfizetett szakterületeken, illetve diplomás pályakezdőknél számít jónak szerintem. Attól, hogy sajnos sok helyen nem fizetnek ennyit, még lehet az ember elégedetlen, nagyjából mindenkinek tisztában kell(ene) lennie azzal, hogy mennyit ér a munkaerőpiacon.
2015. nov. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

#34: Esetemben annyi különbség azért van, hogy engem rendesen megfizetnek és ha elmennék, valószínűleg hónapokig keresnének a helyemre valakit.


Csak #31-es válaszoló mondandóját kívántam megerősíteni, miszerint nem mindegy, hogy mit és hány órában csinál az ember adott pénzért, semmi értelme pl. egy heti 40 órában dolgozó közalkalmazott és egy heti 70 órában, versenyszférában dolgozó mérnök bérigényét összehasonlítani. Az egyiknek lehet, hogy jó a nettó 200, a másiknak ugyanez "rabszolgatartás".

A körülmények pontos ismerete nélkül semmi értelme ítélkezni.

2015. nov. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

Itt az ideje egy kis történetnek. Tanulságképp és csak röviden. Fiatal, agilis sportedző, aki el van szállva magától. Elvégezte a TF-et, majd a sportedzőit és valóban ért is ahhoz amit csinál. Vannak is bőven gazdag ügyfelei, akik nagyon jó pénzekért fogadják őt fel személyi edzőnek, trénernek. Egy sporttábor itt, egy edzőkör ott, testépítés újgazdag szarjanival 20.000/óráért és hasonlóak. Dől a pénz, megy a szekér.


Minden este étterem, meg egy kocsi hétköznapra egy hétvégére meg túra az Alpokban meg bűvárkodás a déli tengereken meg bérelt hajókikötő a Balcsin stb.


Majd autóbaleset, lábak amputálva, tolókocsi. Egy darabig van tartalék bőven így megy a szekér. Még egy rövid ideig.

Aztán üres a buksza. Állás után kéne nézni. De tolókocsisként egy olyan dologhoz értve csak, amit nem végezhet többé? Mit lehet tenni?

Megváltozott munkaképességűek programja és "remek" állást talál: portás lesz. Egész nap ülni kell és nézni ki a fejből. Fizu: hát az minimálbér és még örülhet neki hogy van állása.


És az az ember aki nemrég még azon gondolkodott hogy a köv külföldi kiruccanás hova történjen? Balira? Vagy Ausztráliába? Na ez az ember most azoin töpreng hogy ha egész hónapban csak zsíros kenyéren él, akkor marad-e annyi hogy kifizesse a villanyszámlát.

És az az ember, aki eddig havi milliós keretből élt, az most annyiból él, amennyit régebben egy este elvert egy buliban.

És? És megvan. Él. Még nem halt meg.

Hoyg ez csak vegetálás? Hát lehet. De azért megvan.

2015. nov. 2. 08:06
 38/51 A kérdező kommentje:
Ja és a sztori nem tőlem van,a neten találtam.
2015. nov. 2. 08:07
 39/51 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ez a sztori hogy jön ide.
2015. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Abszolút megértem a kérdezőt is. Mikor még fiatalabb voltam én is azt mondtam, hogy boldog leszek ha keresek havi 100-110k körül.


Most 25 évesen azon a szinten vagyok hogy havi 200k nettóm van műszakvezetőként 4 szombattal, nagy a felelősség, figyelni mindenre, ha baj van rajtam verik le. Én keveslem ezt a pénzt bár az is igaz hogy 1 éve dolgozok itt. Ez vidék.


Ha belegondol az ember nagyon kevés 200k is ha boldogulni akar az ember az életben.


Most albérletben vagyok anyámmal. Én az albérletbe adok 50 ezret meg kaját is szoktam venni.

Kifizetem a számláimat, telefon, internet, buszbérlet és ott vagyok hogy havi 40-50-60 ezer talán megmarad.


Most ebből láthatjuk hogy elég nehéz venni lakást vagy házat úgy hogy semmi tőkém nincs.


Legalább nettó 270 kéne hogy belátható időm belül tudjak venni egy kisebb lakást.

2015. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!