Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lenézitek/megvetitek a takarít...

Lenézitek/megvetitek a takarítónőket?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 10:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
37%
Megvetni nem vetem meg. De nyilván nincs akkora respectjük mint egy diplomáért megküzdött embernek, azért azt nem adják ingyen. Pénzben és tanulásban is nagy ráfordítást,áldozatokat igényel egy felsőbb értelmiségi vagy elitebb szakma, azokra azér más szemmel néz az ember,mint egy nyolc általánost végzett takarító személyzetre,akik diplomaszerzés helyett inkább buliztak meg basztak a gangon. De lenézni nem kell,csak van különbség, ez egy enyhébb fokozat. Más társadalmi osztály, más szint,más szinvonal. De ettől függetlenül még lehet becsületes,dolgos ember egy takarító, akivel jókat lehet beszélgetni, és lehet számtalan más emberi értéke ami egy diplomásból esetleg hiányzik.
2010. okt. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
51%

00.38-nak

Én írtam,hogy Angliában takarítok egy irodában..Amit írtál az elég sértő. Nem buliztam diploma helyett és nem basztam a gangon.Diplomás vagyok,és sokat tanultam..Otthon diplomásként alkalmaztak,és kevesebbet kerestem,több felelősséggel mint most..A mai diplomáról meg ne nagyon pedálozzál,mert a legtöbb diploma csak arra jó hogy kirakd az ablakba..Attól még nem leszel jobb ember,sőt értelmes sem ha azt hiszed a diplomáddal te felsőbbrendű vagy!Sok diplomás embert ismerek akik annyira értelmetlenek,hogy az ember a kutyáját sem bízná rá..Vannak olyan ismerőseim akiknek nem adatott meg az egyetem mert nem gazdag szülők gyerekei,és régen bizony nem vettek fel mindenki az egyetemre.Így szakmájuk,érettségijük van..De okosságban messze felülmúlják azokat akik parádéznak ma az egyetemeken..

Egy jó barátom ortopéd orvos.Másodállásban takarít..Akkor ő is bulizott,végig baszta a gangot?

2010. okt. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
71%

szerintem itt senki nem azokról a takarítókról beszél, akik külföldön vannak, mert itthon ahhoz képest a kereset nulla

hanem azokról, akiknek végzettségük szinte nincs is, és itthon takarítanak

2010. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

00:38


Rettenetesen egysíkúak a tapasztalataid, fogalmad sincs, hogy kinek miért nincs diplomája. Felétek lehet, hogy a gangon baszás meg a bulizás a divat, spec én nem tudtam tanulni, most fogok elkezdeni a műegyetemet, mert most tudom finanszírozni. Rettentően ostoba vagy, bár meg sem szólaltál volna, kedves felsőbbrendű diplomáska.

2010. okt. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

00:38


Miért, diplomával nem lehet takarítani? Én volt, hogy semmilyen munkát nem találtam volna a 3 diplomámmal, s így elmentem alkalmi munkaként takarítani. Illetve amikor már volt állásom, akkor is mellette, hétvégén takarítottam plusz pénzért.


Ne gondold, hogy te a diplomáddal különb vagy, mint más. Honnan tudod, hogy az a takarító, akit te a munkahelyi társadalom legaljának tartasz nem éppen azért takarít, hogy a Közgázon ki tudja fizetni az utolsó félévét, vagy azért, mert mondjuk a közalkalmazotti bértáblán olyan keveset keres tanárként, hogy éjjel inkább takarít, nappal pedig tanít?


Szégyelld magad, ha így gondolkodsz, mert nem egy jól nevelt emberhez méltó. Még ha diplomád is van.



Egy 3 diplomás, aki egykor takarítónőként kezdte.

2010. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

van aki karrierépítésben:

eljutott a takarításig és nem tovább

van, aki bevállalja kiegészítésként

és van aki nem takarít


hogy lenézi e valaki a takarítót, majdnem olyan kérdés, hogy felnéz e valakire a takarító, aki nem takarít.

Előfordul, hogy egy takarító lenéz egy cégvezetőt, de egy cégvezető (ha intelligens) mégcsak nem is minősít egy takarítót

ki ezt éri el, ki azt

ki így elégedett, ki úgy.

De szerintem nincs gyerek akinek álma, hogy takarító legyen ha felnő.....

2010. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

abszolút nem nézem le, sőt megbecsülendőek, nélkülük minden tök koszos lenne a munkahelyeken és mert kétkezi munkát végeznek

én azt a sok mocskos trógert nézem le, aki nem hajlandó elmenni dolgozni, pedig lenne rá lehetősége és abból a segélyből él, amit a tisztességesen dolgozó emberek adóként(köztük a szüleim is) befizetnek

14/L

2011. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
azért érdekes, hogy a munkahelyeken aki a takarítókkal "spanol", arra a többi munkatárs ferde szemmel néz....
2011. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!