Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pedagógus bérbesorolási szint...

Pedagógus bérbesorolási szint hogyan alakul ha?

Figyelt kérdés
Tudja valaki? Állítólag azok az évek is belszámítanak amiket mondjuk nem tanárként dolgoztunk. Illetve portfólió, stb stb. De pl ha van alig egy évem és egy négy hónapnyi megbízásos szerződésem, és kb négy-öt év más helyen eltöltött bedolgozott időm, akkor hova fogok besorolódni és főiskolai végzettséggel mennyi lesz szerintetek szeptembertől a fizetésem ha teljes állást tudnak nekem biztosítani? Ezt sosem vágtam, és légy szíves ne linket küldjetek, mert nem tudom hova tartozok a táblázatba majd. Ezért teszem fel a kérdést. Köszönöm aki tud válaszolni.
2017. júl. 2. 09:47
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:
az alig egy év és négy hónap megbízásos szerződéses dolog az tanárként értendő, bár a megbízásos nem nagyon számít bele sajnos tudom. De a majdnem egy évnyi az kb nyolc hónapot jelent az rendes szerződéssel volt.
2017. júl. 2. 09:49
 2/55 anonim ***** válasza:
72%

Én 5 évet dolgoztam nem köznevelésben tanárként, és azokat se számították bele. Mikor bekerültem állami oktatásba, gyakornokként kezdtem havi 120ezres fizetéssel és következő évben portfóliót kellett írnom.

Ha nem dolgoztál még tanárként összefüggően (megszakítás nélkül!) két évet, akkor gyakornok leszel, 0-2 év tapasztalat, főiskolai végzettség. Ezt keresd a táblázatban.

2017. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon jó akkor vállalhatok csoportokat pluszba még délutánonként hogy azért a jövedelem meglegyen rendesen. :O( Köszönöm.... nekem mikor ide felvettek azt mondta az igazgatóhelyettes hogy minden beleszámítódik, ezen csodálkoztam is, de akkor ő tudta rosszul.... ez a száz húsz ez marha kevés így.... :(
2017. júl. 2. 10:42
 4/55 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajna :( Nézd, nem azt mondom, hogy ne próbálkozz, mert nekem is mondtak mindent, de végül az összes szakértő, vizsgaelnök, mindenki, aki tisztában volt a szakmai előéletemmel, úgy vélte, hogy ez így rendben van.

Van egy kolléganőm, aki köznevelésben dolgozott egy évet és 11 hónapot, és mivel egy hónap híján nem volt meg a két éve, simán besorolták gyakornoknak újra. Kétszer töltötte le a gyakornoki időszakot. Utána meg hallottam olyanokat (mikor már túl voltam a minősítésen), hogy xy írt egy nyilatkozatot, amiben leírta, hogy ő eddig is tanárként dolgozott, ugyan nem köznevelésben, de megvan a Ped 1-hez szükséges tapasztalata, és elfogadták. Mikor én erre rákérdeztem, hárítottak, mondván, ilyen nincs, rosszul hallottam.


Mindenképp megszakítás nélküli munkatapasztalat kell, köznevelésben. Mondom, nekem az egybefüggő 5 évemet nem ismerték el, mert alapítványi iskolában, meg nyelviskolában dolgoztam le.

Szerintem annyira nincs rend ezekben a dolgokban, hogy az kiakasztó, maga az OH se tudna ide-oda telefonálgatás nélkül mondani erről semmit.


Az a tanácsom, hogy menj el a fenntartóhoz, akihez a suli tartozik és ülj le egy ügyintézővel, hátha elérsz valamit.

2017. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én azóta is azt tervezem, ha egyszer biztosan kiderül, hogy beszámíthatóak a korábbi munkahelyek, akkor visszamenőleg beperelem őket arra a pénzre, amivel kevesebbet fizettek ki.

Úgyhogy légyszi, írd meg, ha jutsz valamire. :)

2017. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Logikailag tényleg csak a tanárként eltöltött időszak kéne, hogy beleszámítódjon, de én már azt sem értem, hogy a tb könyvünkben a megbízásos szerződéses adózott jövedelmes munkaviszony miért nem kerülhet bele... okés azóta már válaszoltak rá, de ez is homály, értelmetlen, illetve ezeket miért nem veszik tanárként eltöltött időszaknak amikor papír van róla, hogy emberekkel foglalkoztál, stb. Megkérdem, hogy akkor mi a helyzet, mert okés, hogy lenne állandó melóm is úgymond amit a bankok is szívesebben vesznek egy esetleges házvételnél amikor bírálnak mondjuk hitel igénylésnél, de ez a 120 ezer mint valami igazi most jöttünk ki a suliból dolog fura számomra... Köszi amúgy....
2017. júl. 2. 11:05
 7/55 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy két évig pályakezdő vagy, tehát 117 nettó, utána emelkedik 140 valamennyire, majd három évente másik kategóriát ugorhatsz... Szóval tényleg elhivatottnak kell lenni jópár évig hogy ne a fizetés számítson...
2017. júl. 6. 12:44
 8/55 anonim ***** válasza:
Ha van hat év "munkaviszony jellegű jogviszonyod", akkor Ped I.-be kell besorolni. "Ha a pedagógus-munkakörre foglalkoztatási jogviszonyt létesítő személy nem rendelkezik az (1) és (2) bekezdés szerint számított két év szakmai gyakorlattal, de bármely más munkakörben, vagy részben az (1) és (2) bekezdésben foglalt jogviszonyban, részben más munkakörben szerzett legalább hat év munkaviszony jellegű jogviszonnyal rendelkezik, mentesül az előmeneteli rendszer gyakornoki szakasza követelményeinek teljesítése alól és a Pedagógus I. fokozatba kerül besorolásra." (326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet). Tehát, mindegy pedagógus vagy nem ped. munkakörben szerezted a 6 évet, akkor is beleszámít. DE! a Gyesen töltött évek nem, és lehet, hogy a megbízási szerződéses sem, ebben nem vagyok biztos.
2017. júl. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:

Tehát akkor én hiába voltam tanár, mivel csak öt év, ezért jogos volt a gyakornoki időszak... időközben én is olvastam a törvényt és sok egyéb olyan kiskapu van, amin nem fértem volna be - értsd: olyan feltételekkel sorolnak be, amiknek nem teszek eleget sajnos.


Kérdező, igen, ez kegyetlen dolog, a szakma durván alulfizetett. De ne aggódj, bármerre mész, legalább mindenkinek szúrni fogod a szemét a nyári szünet, meg a sajtóban harsogott "állandó pedagógusi béremelések" miatt. Én legutóbb nettó 600 ft emelést kaptam.


Csak azért vagyok tanár, mert kislány korom óta az szerettem volna lenni és nem adom fel.

2017. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Akkor csak jól mondta nekem az igazgatóhelyettes az elején ezt... nah látod viszont lehet nekem sem feltétlen van így sem meg a hat év... :D bár szűkösen ránézve lehet mégis most ahogy kiszámoltam... nem tudom... nem bánnám ha nem lenne gyenge a fizetés igazából. Hát igen aki irigyli a nyári meg téli szünetet, nem kell mást csinálni, le kell rakni egy tanári szakot, és el kell menni tanárnak. De ugyan ezek az emberek fogják mondani második mondatként, hogy ők már az első fél órában felpofoznának egy gyereket... akkor meg miről beszélünk? Nem bírná csinálni, de kijelenti, hogy nekünk jó. Június végéig most is bent voltunk, és agusztus huszonegyedikén kezdünk is... Mondjuk én felnőttoktatásban is vagyok külön nekem ennyi pihim sincs, csak tényleg nem három hónap a három... alapból a diákoknak sem három hónap a szünidő... akkor hogy lenne már nekünk annyi? :D
2017. júl. 7. 05:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!