Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pedagógus bérbesorolási szint...

Pedagógus bérbesorolási szint hogyan alakul ha?

Figyelt kérdés
Tudja valaki? Állítólag azok az évek is belszámítanak amiket mondjuk nem tanárként dolgoztunk. Illetve portfólió, stb stb. De pl ha van alig egy évem és egy négy hónapnyi megbízásos szerződésem, és kb négy-öt év más helyen eltöltött bedolgozott időm, akkor hova fogok besorolódni és főiskolai végzettséggel mennyi lesz szerintetek szeptembertől a fizetésem ha teljes állást tudnak nekem biztosítani? Ezt sosem vágtam, és légy szíves ne linket küldjetek, mert nem tudom hova tartozok a táblázatba majd. Ezért teszem fel a kérdést. Köszönöm aki tud válaszolni.
2017. júl. 2. 09:47
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Nekem mondta az igazgató, hogy az elejéhez képest inkább mostanában lazulnak a szabályok, mert marha nehéz volt megfelelni a dolgoknak... Okés, hogy életpálya modell, stb... de szerintem ezt be kéne már építeni akkor amikor mondjuk az ember majdnem végzős a suliban és onnantól legyen minősítve a záróvizsgái álltal amikor tanít valamelyik gyakorló suliban, mert ez így nagyon gáz...
2017. júl. 14. 10:36
 22/55 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nos lehet mégis maradni fogok a gyakornokiba, nagyon elkezdtek kötekedni. Már bánom, hogy nem előbb pedzettem, hogy azért nekem számít a fizetés is, nem abból fogok mármint abból a lelki érzésből megélni, hogy én tanárként dolgozhatok... kíváncsi vagyok mit dönt az igazgató.. mert nem mindegy egy vessző sem a jogszabályban, hogy hol helyezkedik el... csak azt nem értem, hogy ahol egyik suli úgy veszi ahogy levan írva, a másik mit kötekszik? Azóta valakinek valami tapasztalata?

2017. aug. 14. 07:15
 23/55 anonim ***** válasza:

Szia!


Drukkoltam neked, hátha összejön, de a kérdésed elején is sejtettem, hogy nem lesz sima a menet. Bennfentes infókból tudom, hogy a ped előremeneteli szabályokat szigorítják idéntől. Miért? Mert mindenki szépen elkezdett mászni a felsőbb szintek felé és rengeteg pénzt kellett fizetni. Különösen mester lett nagyon sok. Tudod, mit csináltak? A mester besoroláshoz kötelező 14 évet felemelték 20-ra, és a fokozat megszerzését vezetői pozícióhoz kötötték. Ez azt jelenti, hogy csak igazgatók és helyettesek lehetnek mesterek, és ők is csak akkor, ha a területileg illetékes SzC vagy klik vezére jóváhagyja. Jó, mi? Az ilyen földönfutóknak, mint mi, sose lesz mesterünk (nekem tervben volt, már nincs).


A többi fokozattal is hasonlót terveznek. A sulik azért léptek a fékre, mert a körmükre lett koppintva, hogy ne szórják a fokozatokat csak úgy.


Két esélyed van: vagy hagyod a pitsába az egészet, mármint a szakmát, mert napról napra undorítóbb, vagy beleállsz a gyakornokiba, és két év után feljebb lépsz, vizsgával.

Ha kötekednek, nincs az az isten, hogy nyerj ellenük. Most, hogy még jobban bekeményítettek, végképp. Úgyhogy megszoksz vagy megszöksz van.

2017. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:
Nah igen csak ez a megszoksz vagy megszöksz... Én most kerültem vissza úgymond szakmába, eddig sokat fizikai melón voltam, és nem szívesen akarnék visszatérni a régi dolgokhoz. Na nem a munkakörülmények miatt, csak na mégis... De, hogy két évig gyakornokin legyek mint az aki most nálunk tanársegéd, és ugyanazt kapja fizunak, és ő nem tanít, még két év mire végez a sulijában. Ugye az ember megelőlegezte, hogy persze számíthatnak rá, de abban a tudatban, hogy ha elfogadják a hat évet akkor jobb lesz a fizu úgyis. De így hogy várhatják el majd tőlem, hogy mosolyogva legyek teljes állásba nálunk nettó 117 ezerért. Még ha a gyerekekkel minden okés is volna, akkor is kevés megélhetés ennyi pénz, de ugye tudjuk, hogy idegörlő tanárnak lenni mert le se szaxrják főleg az embert, ha még gyakorlati szintű tárgyat is tanít mint én is...
2017. aug. 14. 11:13
 25/55 anonim ***** válasza:

Senki nem várhatja el. És nem is vagy köteles. Én a helyedben a magánszférában helyezkednék el, ha csak lehetőség van rá.

Pár éven belül jósolják a tanárválságot. Annyian fognak elfordulni a pályától, hogy egyszerűen nem lesz tanár. És pár éve még attól félt mindenki, hogy gyerek nem lesz... nos, úgy alakult, hogy a tanárokat előbb sikerült kinyírni.

117ezer nettó az semmi. Az lóf--sz egy olyan munkakörért, mint amilyen a tanítás. A múltkorában volt itt egy fórum, hogy ki mennyit keres és elégedett-e a munkájával, illetve mennyiért menne máshova. Mindenki olyanokat írt, hogy 400 nettó, 500 nettó, én meg jöttem a kis 157 nettómmal (jah, mert ha megszerzed a ped1-et, akkor is csak 157 nettód lesz, megnyugtatlak, abból is simán éhen lehet pusztulni).

Egyszerűen soha nem voltam én se az az ember, aki csak a pénzt hajtja, de baxxa meg, 7 évet jártam egyetemre (egyéb dolgokat is végeztem tanári mellett), és mindig is tanítottam, jól csinálom, értem a szakmám. Persze, hogy elkezdett pszichésen nyomasztani az, hogy alá vagyok becsülve, le vagyok nézve. Undorító az is, hogy régiónként kivételeznek a tanárokkal. Én vidéken vagyok, de pl Pesten a fizu mellé valamennyi cafetériát legalább kapnak. Nekünk az se. Most ők azért keresnek többet, mert Pestiek, vagy mi?


Undorít az egész. Én jel pill munkát keresek oktatáson kívül. Sírva fogom otthagyni az iskolát, mert szeretek tanítani, de ezt nem csinálhatom magammal és nem csinálhatom ezt ilyen körülmények közt egész életemben. Jelen pillanatban sok takarítói álláshirdetésben, amiket fontolgattam, több pénzt kínáltak, mint amennyit keresek diplomás munkakörben, tanárként, 7 év munkatapasztalattal.


Kinyírták az oktatást. El lehet hagyni a hajót, vagy el lehet vele süllyedni, ez a két opció van.

2017. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nos igen. Elhiszem kedves utolsó. Én ma bementem, délelőtt mentem a gazdaságishoz, mondta, hogy megnézték az időimet, de nincs meg a hat év, mert meg lett kérdezve, az Oklevél kiállítása utáni időszaknak az akár bármilyen munkája számít bele, tehát előtte, amivel nekem pont meg lett volna a hat év, de így csak öt év húsz nap, sajnos nem. Délután ugyanaz mondta igazgatónk is. Így. Ha lehet akkor fél év gyakornokin vagyok, márciusban viszgázzak, és ha sikerül akkor 2019 januártól már lehetek ped 1-es. :D addig nettó 117 ezer teljes állásban persze. Mellette én dolgozok felnőttoktatásban is ugyanúgy pár hónapja, de az nem számít bele sajnos, de azzal sem lenne meg úgysem a hat év. Így válalljak ugyanúgy sok felnőtt csopikat, menjek haza este kilencre majdnem minden nap, hogy jó keresetem legyen így összességében. :P De mikor lesz így párom? :D ha még ennyi időm sem lesz magamra, így már max a vasárnap egész nap és a péntek délután... :P Nekem az esett a legszarabbul, hogy a gazdaságis azt mondta, hogy "mindenkinek végig kell járnia a ranglétrát" okés, ez igaz is, csak valahol azt hittem ... áh mindegy... szal értitek...
2017. aug. 15. 19:37
 27/55 anonim ***** válasza:

Értem pontosan, miről beszélsz. Mondtam én is a páromnak, hogy hallod, ha most kellene megismerkednünk, nem tudom, hogy jöttünk volna össze. Kábé a bolt, az iskola, a szüleink, meg a kutyafuttató közt éljük az életünket, tanév közben ebből esélytelen kimozdulni, annyi a munka. Persze ha iskolaszünet van, az biztos nem esik egybe az ő szabadságával, csak nagyritkán.


Persze ha külsősnek mondod, soha nem hiszi el, hogy milyen kemény, ők csak a sok szünetet látják. Az én környezetemben minden panaszomra az a válasz, hogy legalább ott a nyári szünet. Az, hogy részben egyedül ülöm végig itthon, és részben végigdolgozom, azt már nem tudják. Azt, hogy mennyire nincs magánéleted mellette, na meg hogy diplomásként a létminimum felett vagy éppen, azt már el se lehet magyarázni.

Előre rettegek a tanévtől, hogy újra kezdődik taposómalom, és megint hangulatjavítók garmadáját fogom szedni... ez is milyen már? Na de én választottam...

2017. aug. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Máj igén... a nyári szünet mindenkinek fáj. Mi már 21.én megyünk és június 30 ig voltunk... persze én más miatt amúgy is... -dat a szájízem lehet nem hajtól a péld 1re inkább. Felbosszantottak ezzel. Bocsi az ékezet hiányokért. Telóról írok.
2017. aug. 17. 19:06
 29/55 A kérdező kommentje:
Átírja a szavakat ez az android. Sorry
2017. aug. 17. 19:08
 30/55 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Bár privát üzenetben írtál, mégis itt válaszolok, hátha ezzel másoknak is segíthetünk. Valószínűleg a közalkalmazottak besorolásáról szóló törvényre hivatkozva próbálják figyelmen kívül hagyni a diploma megszerzése előtti időt. (Nálam legalábbis így volt.) De a 2011. évi CXC. törvény 64.§ szerint "A köznevelési intézményben pedagógus-munkakörben foglalkoztatottakra a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény gyakornokra és gyakornoki időre, továbbá az előmeneteli és illetményrendszerre, minősítésre vonatkozó rendelkezései - a jubileumi jutalomra vonatkozó rendelkezések kivételével - nem alkalmazhatóak." Ugyanitt a Felhatalmazó rendelkezéseknél (94.§)olvasható, hogy a Kormány felhatalmazást kap "g) a pedagógusok előmeneteli rendszerét, az egyes fokozatokba történő besoroláshoz szükséges követelményeket, a minősítő vizsgát és a minősítési eljárást lefolytató bizottság működését, a szakmai kritériumokra vonatkozó részletes rendelkezéseket

(...) rendeletben állapítsa meg." Ez a Korm. rendelet a már korábban idézett 326/2013. (VIII. 30.), ahogyan az a bevezetőjében is olvasható. Ebben pedig nem szerepel, hogy csak a diploma megszerzését követő időszak számítható be. Mivel nem ismerem a pontos helyzeted, elképzelhető, hogy más a probléma.

Lehet velük vitatkozni, de talán érdemesebb az illetékes POK-hoz fordulni. Egy telefont mindenképpen megér.

2017. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!