Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pedagógus bérbesorolási szint...

Pedagógus bérbesorolási szint hogyan alakul ha?

Figyelt kérdés
Tudja valaki? Állítólag azok az évek is belszámítanak amiket mondjuk nem tanárként dolgoztunk. Illetve portfólió, stb stb. De pl ha van alig egy évem és egy négy hónapnyi megbízásos szerződésem, és kb négy-öt év más helyen eltöltött bedolgozott időm, akkor hova fogok besorolódni és főiskolai végzettséggel mennyi lesz szerintetek szeptembertől a fizetésem ha teljes állást tudnak nekem biztosítani? Ezt sosem vágtam, és légy szíves ne linket küldjetek, mert nem tudom hova tartozok a táblázatba majd. Ezért teszem fel a kérdést. Köszönöm aki tud válaszolni.
2017. júl. 2. 09:47
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
Én 2008-ban végeztem, és végül is 2009-ben lett meg a nyelvizsgám, így ilyenkor az a dátum van a diplomára ráírva. De így is 2008 utánról számítja, mivel onnantól már betölthettem pedagógusi munkakört. De nekem előtte a tanulói időszakom alatti nyári munkákból összejött egy év, igaz nem pedagógusi tevékenységből természetesen. És pont ez az egy év hiányzik. És megmondom őszintén, hogy bár utánaérdeklődtek, és nem bújhatok ki a minősítés alól hogy őket idézzem, de azért mégis kétségek vannak bennem, hiszen itt is valaki írta, hogy nem onnantól számított neki sem... És nem mindegy eleve a fizetés miatt sem, meg kinek lesz ideje vizsgázgatni meg portfóliókat irogatni amikor két munkahelyen is vagyok. Most hiába gúnyolódtak, hogy mindenkinek végig kell járnia a ranglétrát... én voltam tanár is 2008-tól kis híján egy évet, és most is négy hónapot náluk, párhuzamosan meg felnőttképzést is csinálok. szóval ez a pályakezdősdi már nem igazán illik rám én úgy gondolom főleg nem, hogy 33 éves vagyok már.
2017. aug. 20. 19:51
 32/55 A kérdező kommentje:
Persze utána ahogy kezdtem a tanári pályát voltam fizikai munkákon és munkanélküli is, ezért a hiányos évek, de mondom erre hivatkoznak, hogy mivel azután lehettem volna pedagógus, hogy megvan az oklevél, azért az az utáni bármely munka számít csak bele... de akkor miért van az, hogy van akinek másképp volt... Tudom, látom előre, hogy így csak felideggesítem az igazgatót, de engem bánt ez azért. kb 48 ezer nettóba a különbség ahogy kiszámolták a két kategória között nettóba ha minden igaz... nem beszélve mondom a vizsgáztatást meg a portfóliózást... Nem mindegy ...
2017. aug. 20. 20:01
 33/55 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű. Azért írtam, hogy kérdezd meg a POK-ot, mert amikor én először meglebegtettem, hogy szerintem Ped. I.-be tartozom, akkor azt mondták, hogy legvégső esetben POK-os állásfoglalást kérnek. Szóval, ha elmondod, hogy te már beszéltél a POK-kal talán nem ráznak le. Lehet még tanügyi szakértőhöz is fordulni, én pl. írtam az egyiknek, miután ő is megerősített a dologban, sokkal magabiztosabban álltam ki az igazamért. Ha így döntesz mindent szedj össze, és alaposan építsd fel, mert csak így tudnak segíteni.

Továbbra is úgy gondolom, nem helytálló, ami szerint be akarnak sorolni. Megtaláltam, amire szerintem hivatkoznak:"1992. évi XXXIII. törvény

a közalkalmazottak jogállásáról 87/a § (3) A közalkalmazott fizetési fokozatának megállapításánál az (1)-(2) bekezdésen túlmenően figyelembe kell venni

a) a munkaviszonynak azt az időtartamát, amely alatt a közalkalmazott a közalkalmazotti jogviszonyában betöltendő munkaköréhez szükséges iskolai végzettséggel vagy képesítéssel rendelkezett," Viszont a nemzeti köznevelésről szóló törvény kimondja, hogy ezt nem alkalmazhatják az előmeneteli és illetményrendszerre (nemzeti köznevelésről szóló törvény 64.§ (2)), hanem a 326/2013. (VIII. 30) Korm. rendeletet kell alkalmazni. Más kérdés, hogy a hallgatói jogviszony alatt végzett munka, hogyan számít bele.

2017. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy milyen cikkelyre hivatkoznak, csak mutatta a lapot, hogy ő állásfoglalást kért, és ezt írták vissza neki. De, hogy ki írta vissza nem tudom. Kérdezte ma, hogy nah megbékéltem e a helyzettel, hogy indulhat e a tanév, mondom persze, de azért nem erre számítottam, hogy őszinte legyek... mondta, hogy tudja. Beszéltem a helyetessel is, mondta, hogy ő is így tudja, de ha gondolom kérdezzem meg, hátha változott valami azóta, mert fizetésben tényleg nem mindegy. De lehet hülye kérdés, de ki az a POK? az minden városban van ilyen? mármint mi az a POK úgy értem. Bocsi, csak tényleg nem vágom ezeket a rovidítéseket. Előre is köszönöm és köszi az eddigieket is.
2017. aug. 21. 15:11
 35/55 anonim ***** válasza:
POK - Pedagógiai Oktatási Központok. Itt a térképen meg tudod nézni, hová tartozol. A "POK-ok elérhetőségei"-re kattintva pedig ki tudod keresni a megfelelő telefonszámot. Az oktatas.hu oldalt egyébként is érdemes nézegetni, mert innen lesz majd elérhető a minősítési felület.
2017. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:
köszi. :) azóta megtaláltam a weben őket.
2017. aug. 23. 19:22
 37/55 A kérdező kommentje:
Nos. írtam az egyik hölgynek a helyi POK-hoz, de be is mentem hozzájuk és azt a választ kaptam, hogy ilyen nincs, keverik más dologgal, tehát nem az oklevél megléte utáni időszak számít. Szóval holnap megyek és szólok, hogy kérjen innen útmutatást, valami 326-os részre kell hivatkozni és ott marhára nincs ilyen, hogy oklevél megléte utáni bármely munkakör számítana be a 6 évbe. Még, jó, hogy bementem....
2017. aug. 24. 15:24
 38/55 anonim ***** válasza:
Jajjj, annyira örülök!!! Olyan jó, hogy nem hagytad magad! Amit én is írtam, a 326/2013 kormány rendelet írja le a pedagógusok besorolását. Nagyon szurkolok, hogy a munkahelyeden is belássák végre, hogy PED. I.-be kell sorolni! Majd írd meg mindenféleképpen, mi lett a vége!
2017. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
Köszike viszont ma beszéltem igazgatónkal. Ma volt két előadónk ilyen pedagógiai ők is azt mondták mint igazgatónő, elküldte mailben de még nem néztem meg valami szakértő írását onnan is az jön le, és most azért megkérdez egy jogászt, de nem a POK-ot, hogy mi a helyzet szerinte. szóval nagyon úgy néz ki, hogy nem leszek Ped egyes mert a jogászok úgyis azt mondják, hogy nem.... :( pedig bíztam benne... azt mondja, hogy a POK-nál még tanulják a dolgokat, nincsenek tisztában rendesen a dolgokkal, mert a 326nál az elején ott van, hogy pedagógusi munkakör betartására vonatkozó stb stb és utána van ez vagy mifene a lényege... kivan a fene... az egésszel már. de köszönöm hogy szurkolsz és megírom mi lett, de ezek még vissza is minősítik a tanáraikat ha kell már volt ilyen náluk...
2017. aug. 25. 19:22
 40/55 A kérdező kommentje:
EPSZTI jogi szakértő most olvasom azt sem tudom mi ez. :D
2017. aug. 25. 19:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!