Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez miért van illetve miert...

Ez miért van illetve miert fogadják el a munkások?

Figyelt kérdés
Miért fogadják el a munkások azt hogy ilyen kevés legyen a fizetésük (átlag Br:733/833Ft) és ezt a sok adót is amit folyamatosan elvesznek tőlük? Mért nem harcolják ki a magasabb fizetést? Én az egyik gyárban másfél óra alatt legyártottam 1raklap cuccot amit a cég 1.3millióért adott el 8órás műszakban 4-5raklap + amit a kollégák is gyártottak. Akkor abból a sok pénzből vígan tudnának több fizetést adni csak az emberek nem tesznek érte és ugye durván 2óra alatt egy kész raklapert én kaptam Br: 2x733ft-ot a cég meg 2x1.3milliót.Normális véleményt??!!

2017. szept. 13. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
28%

Azért mert buták az emberek többsége.

Sose felejtem el,pedig elég régen volt az amikor be akarták vezetni az internetadót(ne menjünk bele a politikába). Tehát beleégett az agyamba, hogy mennyi ember ment ki tüntetni az internetadó miatt annak idején.

Egyből az jutott eszembe, hogy a roh@dt internet miatt kitudnak menni tüntetni,de a szja és a többi adó miatt nem.

Én azt mondom, meg szerintem sokan mások is, legyen adó, mert szerintem mindenkinek jó az, hogy egy elég rendezett utcára lépünk ki, stb! DE! Nagyon sok adót fizetünk a fizetésünkhöz képest. Mondjuk én inkább a gyári melósokra gondolok első sorban, mert annak a legsiralmasabb a bérpapírja.


Az elsőnek üzenem, hogy bekaphatja a nemlétező nemiszervem és kívánom neked sok szeretettel, hogy majd egyszer kerülj te is ilyen helyre kényszerből. Senki se jókedvéből szop-dik egy gyárba ennyi pénzér, mindenki dolgozna ám szép irodába, csak sajnos nem mindenkinek jön be az élet, és erről nem feltétlenül az illető tehet. ÉS A LEGFONTOSABB: Egy kis számvitel; ha ugye senki nem vállalná el a betanított munkát, akkor mégis miből fiztné ki a cég a kedves irodistákat, takarítókat, főnököket? Miből van bevétel? A gyártásból. Ki végzi el a termelést? Az operátor. Miért vállalja el hugysz@r pénzér? Mert jobb helyre nem veszik fel, vagy jobb helyet nem talál.


Arra akarok kilyukadni leginkább, hogy azok az okos emberek akik kimentek az internetadó miatt, azok ne sírjanak a személyi jövedelemadó és a többi járulék miatt. Itt mutatkozik meg a magyar szint, hogy a magyar beéri a sz@rabb fizetéssel csak internet legyen..


Mellesleg meg nem kell sajnálni a magyarokat, mert ahogy körülnéz az ember, nem a legősibb autók mennek az utakon, nem putrikba laknak, és a boltok is fullon vannak mindig szinte..megy a soppingolás, szórakozás, hónap végén is. Bár a hűtőbe inkább nem néznék be mert kitudja min spórolnak egyesek:D


Ha megnézitek pl a németeket, szerintem ők előbb sztrájkolnának a jobb fizetésér mint az internetadó elvetéséért. Meglehet nézni, hogy milyen autókkal mászkálnak, milyen házakban laknak..A magyar beéri ezzel a szinttel is. Pedig lehetne jobb, ha nem lennének ilyen ostobák az emberek.


Röviden nem csak a tanároknak meg az ápolóknak kéne állandóan tüntetni, sztrájkolni hanem az egész országnak egy jobb élet reményében összefogni, de itt csak ilyen vizes vébéken meg ilyeneken van összefogás:D:DD


ui: lepontozhattok, mert fáj az igazság, én nem a százalékommal vagyok elfoglalva..annál vannak fontosabb dolgok is ;)

2017. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 A kérdező kommentje:

Ma 21:29

Ment a zöld

Teljesen igazad van!

Köszönöm a választ!!

2017. szept. 14. 21:54
 43/79 anonim ***** válasza:
55%

21:29 vagyok, Koszi.

Utólag olvastam el pár választ, hat igen ezek az okos magyarok..(tisztelet a kivételnek)elkezdik védeni kb a céget, nehogy mar megsajnáljam őket te jo eg! Meg sajnálom mindjar az igazgatókat meg a tulajdonosokat mer annyi kiadásuk van, te jo eg jaj csak uj volvora futja majd nem uj audira.

Igen egy cég is kiadásokkal jár (még jo)de ti ertelmisegek, nezzetek meg mennyi a netto bevételük, nem kevés egyik rohadt gyárnak se, nem véletlen maszkal mindegyik tulajdonos ilyen olyan jarmuvekkel, tellene magasabb oraberre is, hiaba van tobb millios kiadasa a cégnek, bérköltség rezsi stb. Ez mar embertelen amiket lemuvel a sok gyár, hogy ennyi penzer 3-4muszak??! En ott dolgoztam pedig van iskolán, es elég keserves ugy dolgozni hogy kb semmi nem motivál egy olyan helyen.

Szóval hasonlítsa ossze az a sok gyoker aki itt védi a cégeket; a gyárak nettó bevételeiket a kiadásokkal

es a gyári munkás fizeteset az o kiadasaikkal..

2017. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
7%

Kedves utolsó, ebben az esetben ha bemész a boltba, akkor a kenyérért nem 200 hanem 400Ft-ot adsz? Csak azért mert miért ne.

Ha busszal utazol, akkor többet fizetsz, mert miért ne?


Ugye, hogy nem? Nah így megy a vállalkozás is. Te se fizetnél többet a melósoknak, ha tömegesével lenne jelentkező a munkára ugyanazért a bérért. Ha mást mondasz, akkor vagy kamuzol, vagy minimális üzleti tudásod sincs.


Mellesleg pedig a kereslet / kínálat.

Egy olyan melósért senki se fog sokat fizetni akiből sok van. Ha kevés jelentkező lenne, akkor feljebb vinnék a fizetést.


Ennyi, nem kell hőbörögni. Ha nem tetszik, akkor lehet menni külföldre. Betanított melósból marad elég itthon.

2017. szept. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
7%

Az élet nem "bejön" mert nem szerencsejáték, hanem tervszerűen tenni kell érte. De ezt a káderi (Kádári) felfogásoddal nem fogod soha megérteni - az egyén felelősségét. Mindig a vállalkozó, az állam, stb. lesz a rossz.

Internet-adó viszonylatban viszont igazad van.

2017. szept. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:

#43-as igazuk van a gyárigazgatóknak ha megcsinàlja pisiért kakiért akkor nem fogok egyiknek se többet adni.

Lesz..rom hogy él meg,õ döntése,õ neki nincs piacképes végzettsége,õ nem tanult vagy valami kétfilléres szakon végzett.

Õ baja.


Próbàlj meg programozót szerezni egységnyi idõ alatt vagy melóst.


Utóbbiból raklap szàm lesz,fejlesztõbõl meg alig aki igazàn kompetens.


Hozzànk se talàlunk IT tanàcsadó cégnél vagyok,idegen nyelvet beszélõ IT helpdeskeseket felveszik csak idegen nyelvtudàssal majd az IT-t megtanuljàk csak jöjjenek.

Ez a különbség.

2017. szept. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vállakozó szellemű de nem a termek arat kene emelni hogy többet tudjak fizetni az alkalmazottnak hanem vissza venni az igényekbol..

Nem 10 nyaralom lesz hanem 1, Nem kell 3 uj luxus auto elég 2 normál kategória, nem kell 100millios haz elég egy 20 milliós, illetve növeled a termek arat nem biztos hogy utana lenne annyi megrendelesed/vevod.

Itt az lenne az egyetlen kiút hogy mindenki leallna a munkahelyen a járulékok, adok es az alacsony fizetés miatt es lenne legalabb egy akkora tüntetés mint az internet adó végett. De nem. Mer igy jo a magyarnak, kell a sok politikusnak a tobb milliós fizetés es a sok sz@r focipalya meg ilyenek:D A tulajdonosoknak meg a többinek is kell a sok luxus autó mer mar csak az boldogítja.

Ki is mennék külföldre, ha lenne valami tuti melo:D csak mar az a baj hogy nem szeretik a magyarokat mer mar annyi el kint, illetve ott sok a migrans.

2017. szept. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert birkák az emberek és tűrik,hogy ez legyen. A rendszer a hibás,nem a kárvallottja. De amíg ez a sorosozós-megráncsozós-libsizős-konteósozós mentalitás van addig változás elképzelhetetlen.
2017. szept. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
0%

Látod, pontosan erről van szó. Nincs értéked kint külföldön mert már ott is túlkínálat van, itthon pedig nem fog minden melós sztrájkolni, főleg mert sokuk munkanélküli. A munkanélküli nem sztrájkolhat, már annak is örül ha kap melót.

Ha pedig a magyar melósok éhen halnak inkább minthogy elfogadják az árukat, akkor a gyár kiköltözik egy olyan országba ahol hajlandóak ennyiért dolgozni.


Ennyi, ez nem nagy tudomány, sima üzlet, sima logika. Ez ellen kár lázadozni.

Nem fikázni akarom a betanított melós, szükség van rájuk is, de azt el kell fogadni, hogy ennyit ér a munkájuk.


Azt pedig te se gondoltad komolyan, hogy a tulajdonos majd lejjebb ad a saját igényeiből azért, hogy jótékonyságból többet fizethessen a melósoknak igaz?


Mellesleg ha mindenki többet kapna mert "csak", akkor nőne az infláció, mindenki emelné az árait és ugyanott lennénk mint előtte. Hiába keresel többet ha mindennek nő az ára is vele együtt.

2017. szept. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
16%

Utolsó,rinya helyett tanulj inkàbb.


Ne te döntsd már el mit akarjon egy igazgató,törõdj a sajàt dolgoddal és inkàbb tanulj képezd magad.

Ezektõl az igazgatóktól is tanulhatsz.

2017. szept. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!