Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez miért van illetve miert...

Ez miért van illetve miert fogadják el a munkások?

Figyelt kérdés
Miért fogadják el a munkások azt hogy ilyen kevés legyen a fizetésük (átlag Br:733/833Ft) és ezt a sok adót is amit folyamatosan elvesznek tőlük? Mért nem harcolják ki a magasabb fizetést? Én az egyik gyárban másfél óra alatt legyártottam 1raklap cuccot amit a cég 1.3millióért adott el 8órás műszakban 4-5raklap + amit a kollégák is gyártottak. Akkor abból a sok pénzből vígan tudnának több fizetést adni csak az emberek nem tesznek érte és ugye durván 2óra alatt egy kész raklapert én kaptam Br: 2x733ft-ot a cég meg 2x1.3milliót.Normális véleményt??!!

2017. szept. 13. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
72%

Kint nem 1,3m-ért adják, hanem 6-7 millióért ugyanazt

a tételt. Persze, hogy többet tud érte fizetni, ha

drágábban is el tudja adni.


Itthon egy fa bejárati ajtó átlagára 100-200e ft. Német-

országban 5000 eurótól kezdődik beszereléssel együtt.

Ugye érezhető az eltérés?

2017. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 A kérdező kommentje:
Hát ez nekem magas. Más országokban össze tudták hozni hogy azért a fizetések meg a profitok jól működjenek és például németországban hasonló élelmiszer árak vannak a fizetés meg sokkal több mint itt. És nem csak erről a munkáról beszélek hanem az összes magyarországi gyárról,cégről stb.
2017. szept. 13. 22:30
 23/79 anonim ***** válasza:
65%
Élelmiszerár csak egy dolog, az egészet kell nézni.
2017. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
19%

Teljesen normális. Nincsen rálátásod a cég működésére, a kiadásokra, különböző fix és változó költségekre.

Miért nem "harcolnak" (nem marxista harc ez) a magasabb bérért? Mert akkor elküldik őket és lesz helyette más. Ez így működik.

Tessék piacképes(ebb) kvalifikációkat szerezni.

2017. szept. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
10%

Azért komoly gondok vannak itt az emberek gondolkodásával. Teljesen elfogadottá vált az a nézet, hogy mindenbe bele kell törődni. Különösen aki egy sima melós, az álmodni se merjen jobb körülményekről, ő ennyit érdemel, (ennyit ÉR!), amúgy is úgy kell neki, mert életképtelen, miért nem tanult.

Ha akarna se tehetne semmit, hisz lesz majd más, aki dolgozik helyette gombokért, és ha senki, akkor jaj, összepakol a cég és elmegy, vagy hozat külföldről még szerencsétlenebbeket.

Vannak országok, ahol a dolgok kicsit másképp működnek. Az emberek kiállnak magukért és nem hagyják, hogy mindent lenyelessenek velük. Vajon hogy csinálják?


[link]

2017. szept. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
46%
Nem mondta senki hogy törődjön bele. Sok minden lehet tenni, de jaj-jaj-jaj, ahoz elhatározás és erőfeszítés kellene.
2017. szept. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:

Ma 00:30

Nem magamra gondoltam hanem az összes munkásra! Én hiába elhatározom ha az összes többi munkás az országban beéri ennyivel. Egy fecske nem csinál nyarat..

2017. szept. 14. 09:02
 28/79 A kérdező kommentje:

Ma 00:01

Teljesen igazad van!!

Bele törődik mindenki ebbe sajnos.

Van aki szinte nyomorékká dolgozza magát 20/40év alatt aztán leszámolják majd beéri a csepp nyugdíjával aminek a felét gyógyszerra költi és kajára,ruhára,rezsire már alig marad ha meg netán van valami hitele akkor még kevesebb marad. ez van ennyit ért egy élet munkája ennyit ért egy ember. Persze dolgozzunk keményen betegre magunkat hogy pár ember meggazdagodjon belőlünk pedig ha többet fizetne akkor is meggazdagodott volna a cégtulaj és a munkás is tudna kuporgatni magának a nyugdíjas korára.csak hát birka a magyarnép sőt inkább szolga. Azért dolgozz egy életen át hogy tudjál enni aztán ennyi mer másra nem jut és inkább vitába szálnak minthogy belássák ezt mert fáj az igazság nekik főleg hogy már vagy 10éve dolgozik van egy háza amire mai napig fizeti a hitelét meg az autója amit fenntart kiperkálja a rezsijét és örül hogy a melóba eszik pár szenyát mer ugye többre nincs idő se pénz a főnöke teljesen uralkodik rajta még a szabadságának is a 75%-át ő ossza be és ha nem tetszik mehetsz haza lesz más helyetted.

2017. szept. 14. 09:24
 29/79 A kérdező kommentje:

Azért irok egy példát is:

Átlag munkás Keres havi 130ezret

A tüzelője havi 25ezer

A villany legyen 10ezer

A víz 5ezer

A net 4ezer

A kábel tv 4ezer legyen

A telefon töltés 3ezer

Ez eddig 51ezer tehát marad 79ezre

Ebből még lejön a hiteltörlesztője ha van kitudja mennyi mondjuk legyen 15ezer akkor már csak 64ezre marad kajára, néha gyógyszerra és ruhára és a váratlan kiadásokra, semmi kikapcsolódásra nem jut belőle, dolgozz keményen majd 10év munka viszony után ott állsz befásulva a gyártósoron és ha oda kerül egy fiatal suhanc akinek van kedve néha poénkodni akkor felhúzod magad rajta mer bele törődtél és befásultál a gyengén fizetett munkádba.

Kajáról: egy átlag felnőttnek a napi kalória szükségletét +a vitamin szükségletét fedezni és a változatos étrendet betartani szerintem ez a pénz ami marad nagyon kevés az egészséges élethez és ha venned kell ruha féléket vagy gyóggszert akkor még kevesebb marad hát ha még el is küldenek vizsgálatokra akkor az utazási költseg is lejön a fizuból. Ez a szép kiegyensúlyozott egészséges élet a magyarnak se nyaralás, se szórakozás,se egészség csak a munka a kevés kajáért cserébe mint egy szolga

2017. szept. 14. 09:56
 30/79 anonim ***** válasza:
0%
Oké tanárbá le lehet nyugodni.
2017. szept. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!